Tesco wycofuje się z Polski. Co ze sklepem w Lubaczowie?


Tesco na ul. płk. Dąbka w Lubaczowie to jedno z popularniejszych miejsc gdzie mieszkańcy powiatu lubaczowskiego robią zakupy. Jednak brytyjska spóła Tesco postanowiła wycofać się z naszego kraju. Markety ma przejąć spółka Salling Group, która jest właścicielem sklepów Netto Polska.

Kilkanaście dni temu Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group. To spółka macierzysta Netto Polska. Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w sklepy Netto 3.0.

Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tysięcy pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Umowa pomiędzy Tesco a spółką, która jest właścicielem sieci Netto nie obejmuje jednak 19 należących do Tesco lokalizacji – jednak na tej liście nie ma sklepu w Lubaczowie. To oznacza, że market w Lubaczowie zmieni nazwę na Netto w czasie do 24 miesięcy od podpisania umowy z Salling Group, które nastąpiło 18 czerwca 2020. Na tą chwile nic się nie zmienia i sklep pozostaje otwarty i klienci mogą normalnie robić zakupy.

Jesienią ub.r. Tesco Polska zostało wystawione na sprzedaż, ponieważ mimo zamknięcia niektórych sklepów i zwolnienia pracowników nie udało się powstrzymać spadających przychodów i straty. Firma chce natomiast wzmocnić swoją pozycję w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, gdzie – jak podano w oświadczeniu – ma silniejszą pozycję i lepsze perspektywy wzrostu.

Całkowita wartość transakcji pomiędzy Tesco a właścicielem sieci Netto to 900 milionów złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Adam M.
-1 # Adam M. 2020-06-30 23:03
Tesco stanęło w rozwoju jakiś czas temu. Wygląd sklepów w porównaniu do Biedronki czy Lidla to przepaść. Lubię robić zakupy w tym sklepie ze względu na ceny wielu produktów. Szkoda że sie wycofują. Zobaczymy co pokaze Netto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
0 # polak2010 2020-07-02 14:24
Przeważnie zmiana nazwy wiąże się z tym ze chcą uniknąć płacenia podatku w Polsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.