Tesco wycofuje się z Polski. Co ze sklepem w Lubaczowie?


Tesco na ul. płk. Dąbka w Lubaczowie to jedno z popularniejszych miejsc gdzie mieszkańcy powiatu lubaczowskiego robią zakupy. Jednak brytyjska spóła Tesco postanowiła wycofać się z naszego kraju. Markety ma przejąć spółka Salling Group, która jest właścicielem sklepów Netto Polska.

Kilkanaście dni temu Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group. To spółka macierzysta Netto Polska. Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w sklepy Netto 3.0.

Transakcja obejmuje przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tysięcy pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group. Umowa pomiędzy Tesco a spółką, która jest właścicielem sieci Netto nie obejmuje jednak 19 należących do Tesco lokalizacji – jednak na tej liście nie ma sklepu w Lubaczowie. To oznacza, że market w Lubaczowie zmieni nazwę na Netto w czasie do 24 miesięcy od podpisania umowy z Salling Group, które nastąpiło 18 czerwca 2020. Na tą chwile nic się nie zmienia i sklep pozostaje otwarty i klienci mogą normalnie robić zakupy.

Jesienią ub.r. Tesco Polska zostało wystawione na sprzedaż, ponieważ mimo zamknięcia niektórych sklepów i zwolnienia pracowników nie udało się powstrzymać spadających przychodów i straty. Firma chce natomiast wzmocnić swoją pozycję w Czechach, na Słowacji i Węgrzech, gdzie – jak podano w oświadczeniu – ma silniejszą pozycję i lepsze perspektywy wzrostu.

Całkowita wartość transakcji pomiędzy Tesco a właścicielem sieci Netto to 900 milionów złotych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

pikuś
-1 # pikuś 2020-06-30 23:03
Tesco stanęło w rozwoju jakiś czas temu. Wygląd sklepów w porównaniu do Biedronki czy Lidla to przepaść. Lubię robić zakupy w tym sklepie ze względu na ceny wielu produktów. Szkoda że sie wycofują. Zobaczymy co pokaze Netto.
polak2010
# polak2010 2020-07-02 14:24
Przeważnie zmiana nazwy wiąże się z tym ze chcą uniknąć płacenia podatku w Polsce.

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.