Od 31 maja: Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”

Dwa rajdy i ponad 150 km tras w Krainie Turystycznej Roztocze to propozycja w ramach tegorocznej edycji  Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, na który w dniach od 31 maja do 2 czerwca zaprasza Powiat lubaczowski, Miasto i Gmina Narol oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

To kolejna edycja tego cyklicznego wydarzenia, przyciągającego corocznie na Roztocze  fanów aktywnej turystyki z całej Polski. W tym roku Festiwal świętuje swoje niejako 10-lecie- w bieżącym roku mija 10. rocznica pierwszego „Rajdu samorządowców po Roztoczu”, organizowanego przez Powiat Lubaczowski, który ewoluował w kolejnych latach w FTR „Roztocze bez granic”.

W czerwcu ubiegłego roku  Festiwal został doceniony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i otrzymał certyfikat „Wydarzenia marki Roztocze”. Tytuł ten potwierdza, że FTR w sposób wyjątkowy realizuje potrzeby turystów, uwzględniając w swojej ofercie kulturę, walory przyrodnicze, produkty regionalne i inne charakterystyczne dla Roztocza wartości, przyczyniając się do wzmacniania jego potencjału turystycznego.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie rajdowe trasy:

- rajd „PoLub Roztocze” ze startem i metą w Rudzie Różanieckiej, o długości 80,9 km. Po drodze uczestnicy zwiedzą m.in. cerkiew na Krupcu, wieże widokowe w Suścu i Józefowie, rezerwat „Czartowe pole”  czy dolinę rzeki Tanew w Borowych Młynach.

- rajd „Naturalnie na Roztoczu” ze startem i metą w Hucie Różanieckiej, o długości 68,4 km . Na trasie m.in. wodospady na Różańcu, drzeworytnia w Płazowie , cerkwie: w Łowczy i Gorajcu oraz ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Kobyle Jezioro”.

Wydarzenie otrzymało patronat Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Partnerem głównym jest Województwo Podkarpackie.

Szczegóły dotyczące festiwalu na stronie www.roztoczebagranic.pl oraz na FB/roztoczebezgarnic

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.