ZUS przypomina o składaniu wniosków na 500 plus

Od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Na Podkarpaciu złożono już 227 tys. takich wniosków. Jeśli chcemy uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia, powinniśmy złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy najpóźniej do końca czerwca.

Czytaj więcej...

Duże zmiany w Kodeksie karnym. Będą wyższe kary więzienia i konfiskata samochodu

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał przełomową nowelizację Kodeksu karnego. Przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości reforma wprowadza fundamentalne zmiany w Kodeksie karnym. To zasadnicza zmiana polityki karnej wobec najgroźniejszych przestępców.

Czytaj więcej...

Ostatnie dwa tygodnie bonu turystycznego

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

To już ostatni moment aby wykorzystać bon turystyczny. Na jego aktywację oraz dokonanie nim płatności pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca.

Czytaj więcej...

Polski Bon Turystyczny ważny do 31 marca 2023 roku

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

Po zmianie przepisów, termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Czytaj więcej...

Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 14,8 proc.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki.

Czytaj więcej...

Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

Pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternaste emerytury - poinformowała w czwartek prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Świadczenie na rękę w pełnej wysokości wynosi 1217,98 zł. Kolejni seniorzy dodatkowe pieniądze otrzymają wraz z wrześniowym świadczeniem.

Czytaj więcej...

Od dzisiaj można składać wnioski o 500+ na nowy okres

Od 1 lutego ZUS rozpoczyna przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Czytaj więcej...

Za miesiąc kolejna podwyżka mandatów. Będą też zmiany w punktach karnych

Zdjęcie ilustracyjne fot. mrogowo.policja.gov.pl

17 września 2022 roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące mandatów i punktów karnych. Więcej zapłacą recydywiści, a za przekroczenie prędkości będzie przyznawana większa ilość punktów karnych.

Czytaj więcej...

Zmiany w Kodeksie pracy. Będzie dłuższy urlop rodzicielski

Rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy, dotyczący m.in. równowagi między życiem zawodowym i prywatnym rodziców i opiekunów. Zmiany służą polskim rodzinom i rynkowi pracy – mówiła minister Marlena Maląg podczas konferencji prasowej w KPRM.

Czytaj więcej...

ZUS: 18 lipca ruszy wypłata wyprawki szkolnej z programu „Dobry start”

fot: mpips.gov.pl

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start" - poinformowała w środę prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.