Część I: Baron w Rudzie Różanieckiej

Pałac w Rudzie Różanieckiej i jego losy dla kolejnych pokoleń tej jak i okolicznych wsi aż do II wojny światowej jawił się jak zaczarowana wyspa, na której ludzie wiodą ciekawe, sielankowe, zapierające dech w piersiach życie. Z jednej strony szara, pozbawiona blasków codzienna egzystencja i z drugiej strony świat za pałacowym murem: karoce, polowania, bale, przejażdżki konne. Działało to na wyobraźnię ludzi i robiło niesamowite wrażenie.

Czytaj więcej...

W poniedziałek przerwa w dostawie wody w gminie Oleszyce [KOMUNIKAT]

W poniedziałek w gminie Oleszyce za wyjątkiem Futor i Nowej Grobli przez kilka godzin nie będzie wody. - informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Oleszycach.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj odwiedził Lubaczów i rozdał dzieciom prezenty [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (03.12) na lubaczowskim Rynku pojawił się Święty Mikołaj. Starszy pan z wielką brodą do Lubaczowa przyjechał bryczką, a następnie rozdał dzieciom prezenty.

Czytaj więcej...

Utrudnienia w Lubaczowie. Czasowo zostanie zamknięte skrzyżowanie

Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w Lubaczowie. W związku z przebudową drogi na ulicy Szopena w Lubaczowie, na kilka godzin zostanie zamknięte skrzyżowanie.

Czytaj więcej...

Zmarła Zofia Drop - wieloletnia nauczycielka w Zespole Szkół w Oleszycach

W środę (30.11) w wieku 73 lat zmarła Zofia Drop - wieloletnia nauczycielka Zespołu Szkół w Oleszycach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę.

Czytaj więcej...

Zbadaj swoje kości w osteobusie. Kolejna szansa już 7 grudnia

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 7 grudnia (środa) mieszkańcy Lubaczowa i okolic ponownie będą mieli możliwość zbadania swoich kości w “osteobusie”.

Czytaj więcej...

Gmina Lubaczów, Futory. Uwaga! Przez cały dzień nie będzie wody

fot. pixabay.com

W czwartek (01.12) w gminie Lubaczów, a także na ul. Przemysłowej w Lubaczowie oraz w Futorach w gminie Oleszyce przez cały dzień nie będzie wody. 

Czytaj więcej...

9-letni Jakub z Narola walczy z nowotworem. Potrzebuje naszej pomocy

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla 9-letniego Jakuba z Narola. Chłopak walczy z nowotworem. Rodzina prosi o wsparcie.

Czytaj więcej...

Anna Schmidt: Udało się wiele zrobić dla rozwoju naszych Małych Ojczyzn

Drodzy Wyborcy! Zbliża się koniec roku, a zatem kolejny rok mojej kadencji jako Posła. Zawsze podkreślam, że istotą pracy polityka jest to, co po sobie zostawi.

Czytaj więcej...

Wspominali tragiczną historię wsi Miłków. Wkrótce premiera wyjątkowego filmu

fot. Marta Furgała

W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się wieczór wspomnień - "Ocalić od zapomnienia - tragiczna historia wsi Miłów".

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane