Planowane przerwy w dostawie prądu w powiecie lubaczowskim [LISTA]

Mieszkańcy miejscowości: Lubaczów, Ruda Różaniecka, Basznia Dolna, Cewków, Zalesie oraz Horyniec-Zdrój muszą liczyć się z przerwami w dostawie prądu w najbliższym czasie. Sprawdź, kiedy i gdzie zabraknie energii elektrycznej.

Czytaj więcej...

Trwa nabór do służby w podkarpackiej KAS. Jest 50 wolnych etatów

Rozpoczął się nabór do Służby Celno- Skarbowej na Podkarpaciu. Na kandydatów czeka 50 wolnych etatów mundurowych w strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Czytaj więcej...

Ręczniki i pościel - jak wybrać najlepsze dla domu?

Wyposażenie domu to ważna rzecz, ponieważ z wielu rzeczy korzystamy regularnie i zależy nam na tym, aby były wygodne w użytkowaniu oraz estetyczne. W przypadku przedmiotów bardzo osobistych, jak ręczniki czy pościel, ma to szczególne znaczenie, ponieważ ich materiał często dotyka naszej odsłoniętej skóry i, jeżeli jest niewłaściwy, może łatwo ją podrażnić lub wywołać objawy alergii. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręczników do łazienki oraz kompletów pościeli? O czym pamiętać, gdy chcemy wymienić obecne poszewki na nowe? Dlaczego wysoka jakość akcesoriów do łazienki i sypialni ma tak duże znaczenie?

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Edukacyjna akcja służb mundurowych

fot. KPP Lubaczów

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, lubaczowscy policjanci wraz ze strażakami OSP oraz strażnikami granicznymi spotkali się z uczestnikami kolonii w Horyńcu Zdroju celem propagowania zasad bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

Czytaj więcej...

TVP Rzeszów: Cieszanów pamięta o ofiarach ludobójstwa OUN i UPA

W rocznicę krwawej niedzieli o ofiarach banderowskiego ludobójstwa pamiętano także w Cieszanowie. Gdzie pod pomnikiem, na którym wyryto nazwiska mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów, modlono się, złożono kwiaty i zapalono znicze. Zobaczcie reportaż TVP Rzeszów.

Czytaj więcej...

Policjanci przeprowadzili debatę społeczną w Lubaczowie

fot. KPP Lubaczów

"Metody i sposoby oszustów wyłudzających pieniądze” - to tytuł debaty społecznej zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie w ramach cyklu debat "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić od nas oszczędności całego życia.

Czytaj więcej...

Nowe harmonogramy odbioru odpadów w gminie Oleszyce

Publikujemy nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych w drugim półroczu 2022 roku w gminie Oleszyce.

Czytaj więcej...

W Lubaczowie odbędzie się debata społeczna

W najbliższy piątek, 24 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się debata społeczna dla mieszkańców miasta i gminy Lubaczów pod hasłem „Metody i sposoby oszustów wyłudzających pieniądze”.

Czytaj więcej...

60 nowych funkcjonariuszy w szeregach podkarpackiej policji

fot. KWP Rzeszów

W Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, nowi funkcjonariusze złożyli wczoraj rotę ślubowania. Odbierając legitymacje z rąk inspektora Dariusza Matusiaka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek i tam rozpoczną służbę.

Czytaj więcej...

Historia Straży Pożarnych na terenie powiatu lubaczowskiego w MBP Lubaczów

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie „Historia Straży Pożarnych na terenie powiatu lubaczowskiego”, które odbędzie się 20 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w MBP w Lubaczowie.

Czytaj więcej...