W Narolu odbędzie się II Roztoczańska Gala Boksu

fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Już 10 grudnia w hotelu Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej odbędzie się II Roztoczańska Gala Boksu. Tego dnia rozegranych zostanie 20 walk, w których zmierzą się zawodnicy z Polski oraz z zagranicy.

Czytaj więcej...

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie wśród najlepszych klubów na Podkarpaciu

fot. MBP Lubaczów

Dyskusyjny Klub Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej został nagrodzony za wyróżniającą się działalność w rozpowszechnianiu czytelnictwa przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

„Dzwony Czeremszy” na scenie MGOK w Oleszycach [ZDJĘCIA]

fot. Wiktoria Gryniewicz

Teatr Arka Lwowska wystąpił na scenie Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach ze swoim najnowszym spektaklem. „Dzwony z Czeremszy” według dramatu Mariana Hemara, w reżyserii ks. Józefa Jana Dudka zaprezentowano w niedzielę (27.11). Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła aktorom gromkiego aplauzu.

Czytaj więcej...

Będzie kolejna edycja CieszFanów Festiwal. Znamy datę i ceny wejściówek

W Cieszanowie odbędzie się kolejna edycja CieszFanów Festiwal. Największa impreza rockowa w południowo-wschodniej Polsce wystartuje 17 sierpnia i potrwa trzy dni - do 19 sierpnia. Ruszyła sprzedaż biletów.

Czytaj więcej...

Już dziś premiera filmu "Miłków"

fot. materiały prasowe

Już dzisiaj o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany film o Miłkowie. To dokument historyczny o dramacie wsi Miłków, której mieszkańcy w 1941 r. zostali wysiedleni  do Besarabii. Bohaterkami filmu są cztery miłkowianki, które opowiadają o życiu wsi i jej mieszkańców.

Czytaj więcej...

Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie współprowadzone przez Województwo Podkarpackie

Od 1 stycznia 2023 roku Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie prowadzone przez Województwo Podkarpackie oraz Powiat Lubaczowski. Działania w tej sprawie podjęto jeszcze w 2018 roku.

Czytaj więcej...

Za nami jubileuszowa edycja "Wątków Folkloru Ludowego" [WYNIKI][ZDJĘCIA]

fot. starydzikow.pl

W niedzielę (27.11) w Starym Dzikowie, w niedawno oddanym do użytku po generalnym remoncie budynku Gminnego Ośrodka Kultury, odbyła się jubileuszowa 20. edycja Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych "Wątki Folkloru Ludowego".

Czytaj więcej...

W niedzielę w Starym Dzikowie jubileuszowe Wątki Folkloru Ludowego

Zdobywca I Nagrody Zespół "Zorza" z Dereźni, gm. Biłgoraj: PORATUJCIE KUMO, zdj. Beata Nowakowska-Dzwonnik 19. Regionalny Przegląd Grup Obrzędowych "Wątki Folkloru Ludowego", Stary Dzików 2021 r.

W niedzielę (27.11) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie rozpocznie się 20. Międzywojewódzki Przegląd Grup Obrzędowych "Wątki Folkloru Ludowego". Na scenie zaprezentują się grupy z województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Czytaj więcej...

Barbara Janczura, Tomasz Róg oraz Magdalena Szczepańska laureatami nagrody "Świadek Historii"

fot. IPN Rzeszów

We wtorek (22.11) Barbara Janczura z Lubaczowa, Tomasz Róg z Cieszanowa oraz Magdalena Szczepańska związana z ziemią narolską zostali Laureatami XI Edycji Rzeszowskiej Nagrody Honorowej „Świadek Historii”.

Czytaj więcej...

W piątek w Cieszanowie premiera filmu o ostatniej bitwie 6. Dywizji Piechoty gen. Bernarda Monda

Już w najbliższy piątek w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Ostatnia bitwa 6. Dywizji… 1939 Cienie Polskiego Września” z udziałem jego scenarzysty i reżysera historyka prof. Andrzeja Olejki."

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane