W Lubaczowie odsłonięto pomnik gen. Stanisława Dąbka [ZDJĘCIA]

fot. Powiat Lubaczowski

Dzisiaj (06.12) na skwerze u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Unii Lubelskiej uroczyście odsłonięto pomnik gen. Stanisława Dąbka. Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj więcej...

Poznajcie historię pałacu w Rudzie Różanieckiej [CZĘŚĆ PIERWSZA]

Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym rozpoczynamy publikację historii rezydencji baronów Brunickich i Wattmannów w Rudzie Różanieckiej.

Czytaj więcej...

Wiesław Kapel otrzymał nagrodę IPN "Semper Fidelis"

Wójt Gminy Lubaczów - Wiesław Kapel otrzymał dziś (05.12) nagrodę „Semper Fidelis” – honorowe wyróżnienie przyznawane osobom, organizacjom społecznym i instytucjom, które w szczególnie aktywny sposób dbają o zachowanie i upowszechnianie dziedzictwa Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej...

77-latek z gminy Stary Dzików skazany na 3,5 roku więzienia za gwałcenie 6-letniej wnuczki

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Na karę 3,5 roku pozbawienia wolności skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Przemyślu 77-letniego mieszkańca gminy Stary Dzików za doprowadzenie przemocą, więcej niż jeden raz, swojej 6-letniej wnuczki do obcowania płciowego.

Czytaj więcej...

Talenty Powiatu Lubaczowskiego przyznane [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala "Talenty Powiatu Lubaczowskiego". W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia uczniom, nauczycielom, a także szkołom. Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj więcej...

Film dokumentalny "Miłków" jest już w sieci

Dzisiaj o godzinie 17:00 w sieci pojawił się film dokumentalny o nieistniejącej dziś wsi Miłków. Zapraszamy do obejrzenia.

Czytaj więcej...

Nowa remiza, sala sportowa i rozbudowa budynku żłobka. Planowane inwestycje w gminie Lubaczów

Gmina Lubaczów chce zrealizować trzy duże inwestycje. W tym celu urzędnicy ogłosili przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Czytaj więcej...

Inwestycja za ponad 5 milionów złotych w Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

Wizualizacja nowego obiektu

Przy budynku komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie powstanie budynek garażowo – warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów. Zadanie będzie kosztować 5,2 mln złotych.

Czytaj więcej...

Mały Krystian z Narola walczy o życie. Rodzice proszą o pomoc

Kilka miesięcy temu u kilkuletniego Krystiana Pudełko z Narola zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Chłopczyk obecnie przebywa na oddziale onkologii i hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i jest poddawany radioterapii. Rodzice proszą o wsparcie finansowe.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane