Wnioski 800 plus na nowy okres świadczeniowy od 1 lutego

Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Rodzice i opiekunowie już od 1 lutego mogą składać wnioski o 800 plus na nowy okres świadczeniowy, czyli ten trwający od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2025 r. Formularze składamy tylko elektronicznie, a wypłata świadczenia odbywa się bezgotówkowo, na rachunek bankowy. 

Czytaj więcej...

Od 1 marca emerytury i renty wyższe o 14,8 proc.

Świadczenia emerytalno-rentowe wypłacane przez ZUS co roku są waloryzowane. 1 marca wzrosną o 14,8 proc. W tym roku waloryzacja będzie kwotowo-procentowa z zastosowaniem gwarantowanej kwoty podwyżki.

Czytaj więcej...

Kapitan Anna Michalska odwołana z funkcji rzecznika Straży Granicznej

Pochodząca z powiatu lubaczowskiego kapitan Anna Michalska została odwołana z funkcji rzecznika Straży Granicznej. Decyzję w tej sprawie podjął Komendant Główny pograniczników.

Czytaj więcej...

Od dzisiaj można składać wnioski o 500+ na nowy okres

Od 1 lutego ZUS rozpoczyna przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Czytaj więcej...

Prezydent powołał Premiera oraz Radę Ministrów

fot. Przemysław Keler/KPRP

Andrzej Duda powołał w środę nowy rząd Donalda Tuska. Prezydent pogratulował koalicji "zwycięstwa w procesie politycznym" i zadeklarował, że jest otwarty na współpracę. 

Czytaj więcej...

Zmiany w Kodeksie pracy. Będzie dłuższy urlop rodzicielski

Rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy, dotyczący m.in. równowagi między życiem zawodowym i prywatnym rodziców i opiekunów. Zmiany służą polskim rodzinom i rynkowi pracy – mówiła minister Marlena Maląg podczas konferencji prasowej w KPRM.

Czytaj więcej...

ZUS przypomina o składaniu wniosków na 500 plus

Od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Na Podkarpaciu złożono już 227 tys. takich wniosków. Jeśli chcemy uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia, powinniśmy złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy najpóźniej do końca czerwca.

Czytaj więcej...

Duże zmiany w Kodeksie karnym. Będą wyższe kary więzienia i konfiskata samochodu

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał przełomową nowelizację Kodeksu karnego. Przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości reforma wprowadza fundamentalne zmiany w Kodeksie karnym. To zasadnicza zmiana polityki karnej wobec najgroźniejszych przestępców.

Czytaj więcej...

Ostatnie dwa tygodnie bonu turystycznego

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

To już ostatni moment aby wykorzystać bon turystyczny. Na jego aktywację oraz dokonanie nim płatności pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonami turystycznymi można płacić jeszcze tylko do końca marca.

Czytaj więcej...

Polski Bon Turystyczny ważny do 31 marca 2023 roku

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

Po zmianie przepisów, termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.