Lubaczowscy policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków, broń i amunicję. Trzy osoby aresztowane

Dzięki działaniom zapoczątkowanym jeszcze w lipcu 2022 roku, lubaczowscy policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków, broń oraz amunicje. Trzech mężczyzn zostało aresztowanych. 

Czytaj więcej...

Hejt, przemoc i uzależnienie od internetu. Policjanci rozmawiali z rodzicami o zagrożeniach w sieci

fot. KPP Lubaczów

W poniedziałek (20.03) Szkole Podstawowej w Starych Oleszycach odbyło się spotkanie z rodzicami. W „wywiadówce” uczestniczyli funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Oleszycach oraz policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Podczas spotkania omówiono tematy związane z cyberzagrożeniami.

Czytaj więcej...

Kolejny nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy. Wpadł też rowerzysta

fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Przez dwa dni, w niedzielę i w poniedziałek, lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Lubaczowscy policjanci w 54 punktach kontrolnych na terenie powiatu lubaczowskiego, sprawdzili stan trzeźwości 3764 kierujących.

Czytaj więcej...

Zmiana na stanowisku Komendanta PSP w Lubaczowie. Mł. bryg. Wojciech Wus odchodzi na emeryturę

Po ponad 20 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej na zaopatrzenie emerytalne odchodzi Komendant PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wus. Zastąpi go bryg. Michał Lautenszleger. 

Czytaj więcej...

Przez Kowalówkę jechał ponad 100 km/h. Stracił prawo jazdy

Kierujący oplem, w obszarze zabudowanym, jechał z prędkością 104 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Czytaj więcej...

Poszukiwana przez niemieckie służy laweta odnaleziona w Budomierzu

fot. BiOSG

Wczoraj (15.03) strażnicy graniczni na przejściu granicznym Budomierzu odzyskali lawetę o o szacunkowej wartości 100 tys. zł. 

Czytaj więcej...

56-latek kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu

Lubaczowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Oleszyce. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Czytaj więcej...

O bezpieczeństwie na terenie Gminy Lubaczów na spotkaniu sołtysów z policjantami

fot. KPP Lubaczów

Funkcjonariusze lubaczowskiej policji wzięli udział w naradzie sołtysów Gminy Lubaczów. W trakcie spotkania omówiono tematy związane z bezpieczeństwem i porządkiem na terenie Gminy Lubaczów. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do omówienia zasad i propozycji współpracy dzielnicowych z sołtysami wsi oraz Urzędem Gminy w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Komunikat policji: Ukradziono ci wykrywacz do metalu? Zgłoś się na komendę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują właściciela wykrywacza do metalu. Urządzenie to zostało skradzione najprawdopodobniej w styczniu na terenie Lubaczowa.

Czytaj więcej...

Policjanci przestrzegali seniorów przed niebezpieczeństwami

fot. KPP Lubaczów

W poniedziałek w Centrum Aktywności Seniorów w Lubaczowie odbyła się debata ewaluacyjna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili sposoby, jakimi posługują się oszuści próbując wyłudzić pieniądze. Seniorom przedstawiono również aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Najbliższe wydarzenia