Groźne zderzenie dwóch aut w Starym Dzikowie. Dwie osoby trafiły do szpitala

fot. KPP Lubaczów

Nieprawidłowo wykonany manewr skrętu był przyczyną kolizji, do jakiej doszło wczoraj w miejscowości Stary Dzików. W wyniku doznanych obrażeń dwie osoby trafiły do szpitala. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Czytaj więcej...

Lubaczowscy strażacy mają nowego zastępcę komendanta

fot. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. mgr. inż. Michała Lautenszlegera.

Czytaj więcej...

Jak zostać strażnikiem granicznym?

fot. BiOSG

W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbył się II etap postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w Straży Granicznej. Do egzaminów przystąpiło 55 osób.

Czytaj więcej...

Ukrainiec pędził w terenie zabudowanym 108 km/h. Stracił prawo jazdy

fot. KPP Lubaczów

W piątek po godzinie 14, w Wólce Krowickiej policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu kierowcy. Mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. 

Czytaj więcej...

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Dzisiaj w Szczutkowie doszło do niegroźnego dachowania auta. fot. KPP Lubaczów

Od rana na drogach naszego powiatu policjanci interweniują na szczęście przy niegroźnych zdarzeniach. W związku ze śliską nawierzchnią, na różnych odcinkach dróg w naszym regionie, mogą występować czasowe utrudnienia. Funkcjonariusze apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Czytaj więcej...

Budomierz: 42-latek z Ukrainy próbował wywieźć kradzioną koparkę

fot. BiOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia wnikliwie weryfikują legalność pochodzenia pojazdów przekraczających polsko-ukraińską granicę. Od początku roku zatrzymali już blisko 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem w przejściu granicznym w Budomierzu „wpadła” koparko-ładowarka.

Czytaj więcej...

Działania "Prędkość" w powiecie lubaczowskim. Ukarano 16 kierowców

Lubaczowscy policjanci prowadzili wczoraj działania pn. "Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania przepisów, a szczególnie na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości.

Czytaj więcej...

Już nie tylko "Trzeźwy weekend". Lubaczowscy policjanci prowadzą działania "Trzeźwa gmina"

fot. KPP Lubaczów

Po raz kolejny lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Przez dwa dni działań ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców mundurowi skontrolowali stan trzeźwości prawie 1200 kierowców. Wśród tych kierowców funkcjonariusze zatrzymali dwójkę, która prowadziła pojazdy, pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Czytaj więcej...

69-latek z Nowego Dzikowa aresztowany za atak na córkę. Przyznał się do winy

69-letni mieszkaniec Nowego Dzikowa został aresztowany na trzy miesiące za usiłowanie zabójstwa swojej córki. Mężczyzna przyznał się do winy i wyraził ubolewanie.

Czytaj więcej...

Auto skradzione we Francji zatrzymano w Budomierzu

fot. BiOSG

Renault o szacunkowej wartości 100 tysięcy zł odzyskali funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu. Samochód próbował wywieźć z Polski 58-letni obywatel Ukrainy.

Czytaj więcej...

Ostatnio dodane