Ppłk SG Marek Soliszewski nowym Zastępcą Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

fot. BiOSGfot. BiOSG

Ppłk SG Marek Soliszewski objął stanowisko Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Uroczyste przekazanie obowiązków miało miejsce dzisiaj (24.04) w Przemyślu.

Przekazanie obowiązków nastąpiło 24 kwietnia podczas uroczystej zbiórki z udziałem zastępcy Komendanta Głównego SG, gen. bryg. SG Tomasza Michalskiego. W spotkaniu wzięła udział kadra kierownicza BiOSG, na czele z Komendantem gen. bryg. SG Andrzejem Popko oraz poczet sztandarowy. Stanowisko zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego OSG objął ppłk SG Marek Soliszewski.

W trakcie uroczystości nowemu zastępcy Komendanta wręczono symboliczny buzdygan jako przechodnią oznakę szarży oficerskiej. Ppłk SG Marek Soliszewski zastąpił płk. SG Sławomira Klekotkę, który 19 kwietnia został powołany na stanowisko Komendanta Podlaskiego Oddziału SG.

Podczas uroczystości mianowano także ppłk. SG Pawła Pilawę  na stanowisko Komendanta Placówki SG w Korczowej oraz mjr. SG Piotra Gawła na stanowisko Naczelnika Wydziału Granicznego.

Zwracając się do zgromadzonych, zastępca Komendanta Głównego SG podziękował funkcjonariuszom za dotychczasową służbę. Zwrócił uwagę na trudną sytuację, z jaką przyszło im się zmierzyć. Nawiązując do konfliktu zbrojnego na Ukrainie, a także sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, docenił umiejętność szybkiego przystosowania się do nowych warunków i realizację zadań na najwyższym poziomie. Gen. bryg. SG Tomasz Michalski pogratulował objęcia stanowisk, a w obliczu nowych wyzwań życzył podejmowania samych dobrych decyzji.

Z kolei Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował ppłk. SG Markowi Soliszewskiemu objęcia stanowiska zastępcy. Podziękował także, w imieniu własnym oraz kadry kierowniczej, płk. SG Sławomirowi Klekotce za służbę w Bieszczadzkim OSG, doceniając jego zaangażowanie i pomysłowość.

Ppłk SG Marek SOLISZEWSKI - w latach 1996-1997 pełnił służbę kandydacką w Bieszczadzkim Oddziale SG. W kwietniu 2000 r. rozpoczął służbę w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej, a 5 lat później trafił do Bieszczadzkiego Oddziału SG. Zajmował m.in. stanowiska wykonawcze i kierownicze w placówce SG w Korczowej i placówce SG w Lubaczowie, gdzie pełnił służbę jako kierownik Grupy Granicznej, zastępca, a następnie Komendant placówki. Z dniem 24.04.2024 został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.