O patronach roku 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie

Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów oraz nasza biblioteka serdecznie zapraszają na wykład pt. „Patroni roku 2024. Melchior Wańkowicz. Kazimierz Wierzyński”.

Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego realizuje projekt pn. „Dla Niepodległej – Patroni 2024 r. – edukacja patriotyczna w woj. podkarpackim”. Projekt ten został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Działanie ma na celu uświadomienie znaczenia Patronów dla lokalnej tradycji i narodowego dziedzictwa, krzewienie postawy patriotycznej, dumy z historycznego dziedzictwa Polski oraz przywiązania Polaków do idei wolności i niepodległości, zarówno na poziomie regionalnym, jak i lokalnym. Jednym z założeń jest cykl wykładów poświęconych Patronom roku 2024 r. w 10 miastach województwa podkarpackiego, w tym także w Lubaczowie. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod adresem www.ssiaur.pl.

Wykład poprowadzi Pani dr hab. Edyta Czop, prof. UR z Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Odbędzie się on dnia 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.