25 nowych funkcjonariuszy w szeregach BiOSG

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

4 listopada na placu apelowym komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu 25-osobowa grupa nowych strażników granicznych uroczyście ślubowała „…służyć wiernie Narodowi Polskiemu”. Skromna uroczystość ślubowania przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego, to przełomowy moment w życiu młodych adeptów wstępujących do Straży Granicznej na Podkarpaciu.

Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego, a ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg SG Robert Rogoz. W związku z pandemią apel miał wyjątkowo kameralny, ale równie doniosły jak dotychczas charakter.

Po przyjęciu roty ślubowania od grupy młodych funkcjonariuszy, gen. bryg SG Robert Rogoz pogratulował im pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji. Komendant wyraził przekonanie, że pomimo rozpoczęcia służby w trudnym czasie pandemii, po odpowiednim przygotowaniu nowi funkcjonariusze staną na wysokości zadania konsekwentnie realizując przesłanie roty ślubowania. Szef Straży Granicznej na Podkarpaciu życzył pełnoprawnym już funkcjonariuszom SG pozytywnego ukończenia szkoleń i sukcesów w dalszej służbie.

Dwudziestu pięciu nowoprzyjętych strażników granicznych to w większości mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 21 do 33 lat. Jest wśród nich 7 kobiet. Po pozytywnym ukończeniu kursów w ośrodku szkoleniowym SG w Lubaniu, rozpoczną służbę na trzech podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej oraz w Budomierzu.

Dzisiejsze wcielenie nie jest ostatnim planowanym w tym roku przez Bieszczadzki Oddział SG. Aktualnie rekrutacja kolejnych funkcjonariuszy, prowadzona z zachowaniem wymogów sanitarnych, odbywa się w sposób ciągły.

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mądrala
0 # Mądrala 2020-11-05 15:00
BiOSG - jak słowo BIGOS z literówką :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.