Certyfikat marki Roztocze dla obiektów turystycznych w powiecie lubaczowskim


We wtorek (29.12) Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję prasową online, podczas której przedstawiono efekty realizowanego projektu “Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam” oraz  oficjalnie ogłoszono laureatów certyfikacji obiektów noclegowych, gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza, w tym wielu z terenu powiatu lubaczowskiego.

W konferencji wziął udział Michał Mulawa- Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Paweł Wójcik- Prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej  oraz Dorota Lachowska- Dyrektor LROT.

Dziś kamień milowy, bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o stworzenie marki turystycznej Roztocza – mówił podczas konferencji Michał Mulawa- Wicemarszałek Województwa Lubelskiego wspominając o podpisanym wcześniej przez Jarosława Stawiarskiego- Marszałka Woj. Lubelskiego oraz Władysława Ortyla- Marszałka Woj. Podkarpackiego  liście intencyjnym,  dotyczącym tworzenia marki.

 Roztocze to kraina, która wymaga tego, by się nią zająć na poważnie, żeby ją rozwijać i włączyć do rozwoju turystyki, żeby nie tylko turyści byli zadowoleni z przyjazdu na Roztocze, ale też aby mieszkańcy mogli zwiększać swoje dochody i znajdować miejsca pracy, bo turystyka to doskonałe narzędzie, by rozwijać regiony– podkreślała z kolei Dorota Lachowska- Dyrektor LROT.

Następnie zaprezentowano strategię kreacji, wdrożenia i rozwoju marki Roztocze na lata 2021-2026, historyczny dokument dla regionu Roztocza.

Głównym celem projektu “Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii,  było opracowanie spójnej strategii kreacji, wdrożenia i rozwoju marki Roztocze jako elementu niezbędnego dla zrównoważonego zarządzania turystyką i promocją destynacji turystycznej. Działanie zostało zrealizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Najważniejszą ideą projektu jest zbudowanie w świadomości znaczenia współpracy pomiędzy podmiotami branży turystycznej i właścicielami/zarządcami atrakcji turystycznych na Roztoczu w procesie promocji marki dla zwiększenia ilości turystów odwiedzających krainę. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego na Roztoczu również w rzadziej odwiedzanych miejscach tej krainy.

W ramach projektu została przeprowadzona certyfikacja obiektów noclegowych, gospodarstw agroturystycznych, lokali gastronomicznych i atrakcji turystycznych z terenu Roztocza zarówno w województwie lubelskim jak i podkarpackim. W procesie certyfikacji zostało wyłonionych 60 laureatów certyfikacji: 10 obiektów gastronomicznych, 10 obiektów noclegowych, 10 gospodarstw agroturystycznych oraz 30 atrakcji turystycznych. Są to „Miejsca marki Roztocze”, oznakowane specjalnymi tabliczkami, które stanowić będą podpowiedź dla turystów indywidualnych, a także pomoże zbudować rozpoznawalność marki w świadomości potencjalnych turystów. Wśród certyfikowanych obiektów znalazł się: Zespół Cerkiewny w Radrużu, Wiśniowa Górka, Gospodarstwo Agroturystyczne Dzikowsko, Chutor Gorajec, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Hucie Różanieckiej, Linia Schronów Mołotowa, Ekoszlak- Poznawczy Szlak Dziecięcy w Gorajcu, Centrum Koncertowo- Wystawiennicze w Narolu, Leśna Chata w Kowalówce oraz Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej. Pełna lista dostępna jest na stronie https://www.roztoczetravel.pl/zaplanuj-pobyt.

Wprowadzenie certyfikacji oraz oznakowanie obiektów i atrakcji turystycznych umożliwi rozwój marki turystycznej Roztocze i tworzenie spójnych ofert turystycznych dla organizatorów turystycznych. Efektem projektu będzie szeroka promocja certyfikowanych obiektów za pomocą dedykowanej strony internetowej, aplikacji mobilnej, jak również na profilach w mediach społecznościowych. Dodatkowo, opracowany został folder promujący markę Roztocze zawierający informację o wszystkich obiektach i atrakcjach turystycznych, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji.

Zapraszamy na stronę projektu www.roztoczetravel.pl, gdzie można znaleźć przede wszystkim informacje o wszelkich atrakcjach na Roztoczu, szlakach rowerowych i pieszych, miejscach pamięci, zabytkach i kulinariach.

Całość konferencji jest dostępna na profilu FB LROT.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-25 # polak2010 2020-12-30 09:36
Od wielu lat oglądam w różnych debatach polityków liberalno-lewic owych i doszedłem do wniosku, że oni prezentują inteligencję na poziomie rozwoju małpy (nie obrażając oczywiście małp)
I wyczekują (wygadując głupoty) kiedy zmęczą swojego przeciwnika politycznego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2020-12-30 10:59
A ja oglądam debaty od wielu lat i widzę jak politycy PiS i Zjednoczonej Prawicy. A to nie można ich krytykować bo teraz rządzą, ale oni jak byli w opozycji to mogli. A to w sprawie powiązania budżetu z praworządnością weto albo śmierć. A to na ustawianej debacie w Końskich w dobie Covid-19 mówić w czasie kampanii, ze się nie będzie szczepić na koronę. A to zamknięcie branży fitness spowodowane jest niskimi sufitami. A to wirus jest w odwrocie i nawoływanie ludzi do udziału w wybirach i sprzeniewierzan ie publicznych pieniędzy. Co tylko pojawi się jakiś polityk PiS mówiący według przekazu dnia to w każdej dyskusji jest pewnikiem będzie powiedziany jakiś ,,idiotyzm pisowski" co pokazują podane przze mnie przykłady. I raczej nie są to przykłady mądrości PiS-u bo coś takiego to tam towar deficytowy. Najlepiej tłumaczą to słowa wicerzecznika PIs Radosława Fogla:,,Nie zatrudniamy ekspertów bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to oni nie chcieli realizować naszego programu". A wiem Pan dlaczego. Bo program jest idiotyczny i trzeba być głupim właśnie, żeby go prowadzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
podsumowanie
+3 # podsumowanie 2020-12-30 16:39
Cytuję polak2010:
Od wielu lat oglądam w różnych debatach polityków liberalno-lewicowych i doszedłem do wniosku, że oni prezentują inteligencję na poziomie rozwoju małpy (nie obrażając oczywiście małp)
I wyczekują (wygadując głupoty) kiedy zmęczą swojego przeciwnika politycznego

A ja od wielu miesięcy czytam twoje wypociny i stwierdzam, ż jesteś zwykłym katohójem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tymon
+12 # Tymon 2020-12-30 11:34
I jak zwykle zamiast wpisów na temat, kolejne pseudopolityczn e [wulgaryzm]ty. Kolejne zaczepki Polaka2010 i kolejny chory słowotok AntyPiS-a. Jak mniemam, za chwilę dołączą następni zaczadzeni :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-12-30 14:46
Tymon. Żaden chory słowotok. Pewnie zaraz pojawią się kolejne nicki bo raz Tymon a raz coś innego ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
-1 # Ja 2020-12-30 21:37
Tymon ma rację pajacu. Jesteś niewątpliwie zakompleksionym maminsynkiem, który odreagowuje w sieci wszelkie fobie. W d.. był, g... widział, niczego w życiu nie osiągnął, ale na forum robi za autorytet i eksperta.
Ojciec cię prał, matka wrzeszczała, nawet pies cię nie szanował, bo byłeś beznadziejny. I taki zostałeś.
Nawet mnie nie wkurzasz, żal mi ciebie. Czasem tylko mnie rozśmieszasz. Najbardziej się ubawiłem, jak z drugim pajacem zaczęliście licytować się na wykształcenie. Wspaniały pojedynek zakompleksionyc h maminsynków. :))))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2020-12-30 21:57
A to jakis znany forumowicz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-12-30 23:34
Tymon ma rację według Ciebie bo oba nicki tę samą osobę skrywają. To co piszesz tylko pokazuje jak dużo rzeczy o mnie nie wiesz. Nie odreagowuję żadnych fobii. Nie pisze jak polak2010 samych wyzwisk bez argumentów tylko dla tego by wyszaleć swoje nerwy. Zresztą właśnie Ty wyglądasz na takiego co sobie odreagowuje. Może nawet te doświadczenia o których piszesz :D Tylko po zabawie z psem nie zapomnij zdjąć z siebie kiełbasy, którą Ci przewieszono, żeby pies się chociaż chciał pobawić :D O aspirowaniu do jakiegoś autorytetu nie myślę. Jeśli stałem się w pewnym sensie dla kogoś autorytetem to ktoś bierze mnie za autorytet i ja nie mam nic do tego bo każdy ma swoją wolę i swoje autorytety. Nigdzie nie pisałem ani nie zabiegałem o atencję na siłę. Nie jestem też żadnym maminsynkiem. Mam firmę i w niej pracuję a w biznesie nie można być maminsynkiem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bolek
+7 # Bolek 2020-12-30 13:32
Od kiedy Obsza czy Gorajec leżą na Roztoczu? Marka Roztocze powinna promować w pierwszej kolejności produkty roztoczanskie a nie otulinę- to tak jakby Ukraina promowała sie że jest państwem unii europejskiej bo leży przy Polsce która jest w Unii ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+1 # Dmw 2020-12-30 14:24
Panstwo ukrainskie? moze to co to od 1000 lat istnieje a towarzysz Chruszczow po pijaku przekazal Krym Usrr? a moze potomkowie tych co rezali Polakow i to nie tylko na Wolyniu ale i na Roztoczu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+11 # Polak 2010&1/2 2020-12-30 15:06
Nic nie slychać o budowie lotniska, remonty drog doczekają sie wnuki, a na te atrakcje jakoś trzeba dojechać Chyba, że te zawsze prawe i jakże sprawiedliwe rządy szlag trafi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiS off
+12 # PiS off 2020-12-30 20:03
Z dzisiejszej Sesji Rady Powiatu: pisowski nowy dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Pan Jacek 27 lat, kilka miesięcy doświadczenia na stanowisku pomoc administracyjna w powiecie, z informacji uzyskanych z źródeł zbliżonych do starostwa prywatnie brat Przewodniczącej Rady Powiatu. Brawo Wy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+8 # Papież 2020-12-31 09:31
Gdzie można posłuchać lub obejrzeć wczorajszą Sesję Rady Powiatu? Dlaczego nie jest ona już transmitowana?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.