Montaż pomp głębinowych - na czym polega?


Obecnie coraz większa liczba inwestorów decyduje się na wywiercenie studni i montaż pomp głębinowych. To alternatywny sposób na pozyskiwanie zdatnej do użytkowania i picia wody, którą można wykorzystywać zarówno do celów prywatnych, jak i gospodarczych.

1. Jak odbywa się montaż pomp głębinowych?

2. Wiercenie studni głębinowych Podkarpacie

Montaż pomp głębinowych i samo wiercenie studni poprzedza często lokalizowanie ujęć wody - radiestezja. Specjaliści - radiesteci wyszukują na określonym terenie żyły wodne, a na podstawie wyników ich pracy lokalizuje się najlepsze miejsce na wywiercenie studni. Trzeba przy tym pamiętać, że lokalizację tę ograniczają również przepisy prawa, według których studnia musi znajdować się w określonej odległości od zabudowań.

Jak odbywa się montaż pomp głębinowych?

Montaż pomp głębinowych wymaga doświadczenia, dużej dokładności oraz specjalistycznej wiedzy. Konieczne jest przygotowanie nie tylko samej pompy, ale również pozostałych elementów zestawu, w skład którego wchodzą: zbiornik hydroforowy, manometr, złączka, zawór zwrotny, głowica zamykająca studnię, wyjście trójdrożne oraz wyłącznik ciśnieniowy. Należy pamiętać, aby przed montażem pompy sprawdzić wydajność studni oraz jakość wody - jeżeli ta nie spełnia określonych norm, konieczne jest zamontowanie dodatkowych urządzeń, których zadaniem jest uzdatnianie wody.

Chociaż pompa głębinowa jest przystosowana do pracy z wodą i nie trzeba obawiać się, że wilgoć zniszczy urządzenie, to w celu przedłużenia żywotności całej instalacji warto zadbać o uszczelnienia oraz zabezpieczenie całej instalacji przed mrozem. Specjaliści zalecają również stosowanie przewodów elastycznych, które lepiej znoszą drgania i rzadziej ulegają rozszczelnieniu w porównaniu do swoich sztywnych odpowiedników.

Wiercenie studni głębinowych Podkarpacie

Pompy głębinowe montuje się we wcześniej przygotowanych otworach, najczęściej studniach głębinowych, czyli sztucznych, pionowych otworach, które sięgają aż do warstw wodonośnych, zlokalizowanych między nieprzepuszczalnymi warstwami skorupy ziemskiej. Wiercenie studni głębinowych Podkarpacie obwarowane jest koniecznością dokonania formalności prawnych oraz wybrania firmy, która profesjonalnie wykonuje odwierty geologiczne za pomocą specjalistycznego sprzętu - wiertnicy. Studnia głębinowa wraz z zamontowaną w niej pompą pozwala uniezależnić się od wodociągów. Generuje też oszczędności oraz daje możliwość czerpania wody prosto z wodonośnych warstw głębokich, co gwarantuje czystość wody.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.