Michał Jabłoński oficjalnie nowym burmistrzem Oleszyc. Kto został przewodniczącym rady? [ZDJĘCIA]

Dzisiaj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyła się I Sesja Rady Miejskiej w Oleszycach kadencji 2024 – 2029, podczas której ślubowanie złożył nowy burmistrz Oleszyc Michał Jabłoński oraz 14 radnych. Odbyło się także głosowanie na przewodniczącego rady.

Jak już wiecie, tegoroczne wybory samorządowe w gminie Oleszyce doprowadziły do całkowitej rewolucji. Spośród 15 dotychczasowych radnych, tylko 1 osoba znalazła się na kolejną 5-letnią kadencję. To Barbara Hypiak, która startowała z komitetu KWW Lepsze Jutro. Co ważne, w tej chwili Rada Miejska w Oleszycach liczy 14 osób, ponieważ zarówno wybory na burmistrza jak i na radnego wygrał Michał Jabłoński, a jedna osoba nie może sprawować tych dwóch funkcji. Zatem wkrótce w Oleszycach odbędą się dodatkowe wybory.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Oleszycach ślubowanie złożyło 14 radnych. Ślubował również nowy burmistrz Michał Jabłoński.

Bardzo istotnym punktem był wybór nowego przewodniczącego rady. Na to stanowisko zgłoszono Danutę Mulińską z KWW Lepsze Jutro. Warto dodać, ze komitet ten ma większość w oleszyckiej radzie. Za kandydaturą Pani Danuty głosowało 13 radnych, a 1 był przeciw.

W trakcie wtorkowej sesji wybrano również wiceprzewodniczących rady. Na to stanowisko zaproponowano: Szymona Ozimka (KWW Rozwój Gminy Oleszyce), Łukasza Kaczmarczyka (KWW Lepsze Jutro) i Waldemara Ciska (KWW Przyszłość Gminy Oleszyce). Poprzez tajne głosowani radni zdecydowali, że funkcję te obejmą Łukasz Kaczmarczyk i Szymon Ozimek, którzy otrzymali po 11 głosów. Na Waldemara Ciska głosowało trzech radnych.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.