Piotr Cioch Gigantem Historii! [VIDEO]

fot. kadr TVPfot. kadr TVP

Pochodzący z Lubaczowa Piotr Cioch wykazał się niesamowitą wiedzą dotycząca Starożytnego Egiptu i został laureatem programu TVP „Giganci Historii”. 

Jednym z programów emitowanych w TVP Historia jest teleturniej wiedzy  „Giganci historii”, nadawany od sierpnia 2020 r. W swojej konwencji jest on nieco podobny do legendarnej „Wielkiej gry”, a także "1 z 10”. Każdy odcinek obejmuje inny zakres tematyczny, który najczęściej dotyczy osoby, wydarzenia, okresu historycznego albo kulturowego. Zwycięzca otrzymuje zaszczytny tytuł „Giganta historii” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Obecnie emitowana jest XV edycja quizu. W odcinku dotyczącym Starożytnego Egiptu wystąpił pochodzący z Lubaczowa Piotr. Po zaciętej rywalizacji w trzech rundach, dotarł on do finału, gdzie po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, z ilością 160 punktów, zwyciężył w programie, wpisując się do pamiątkowej, wirtualnej księgi „Gigantów historii”.

Jak relacjonuje Piotr Cioch, nagrania do programu odbyły się pod koniec ubiegłego roku w siedzibie TVP.

- Atmosfera była bardzo przyjazna i prowadzący Maciej Kurzajewski przywitał się z każdym z uczestników i starał się rozładowywać stres jaki nam towarzyszył – mówi Piotr Cioch

Co ciekawe, 34-latek historią interesuje się od czasów gimnazjum.

- Starożytny Egipt szczególnie jest moim konikiem z racji tego, iż będąc dzieckiem dostałem od mojego taty grę komputerową Faraon i po jej zakończeniu zacząłem bardziej zagłębiać  ten temat czytając książki o Egipcie oraz oglądając programy dokumentalne w telewizji – opowiada Piotr

Piotr Cioch urodził się w Lubaczowie i mieszkał tu do 32 roku życia. W obecnej chwili pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie. Warto dodać, że w 2014 roku skończył studia prawnicze na KULu w Tomaszowie Lubelskim a w 2021 r. zdał egzamin radcowski i Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie.

Odcinek z udziałem Piotra Ciocha możecie obejrzeć na TVP VOD.

 

Komentarze   

Czyli co?
+12 # Czyli co? 2024-05-09 11:04
Brak łącznika między Rzeszowem, KUL, PiS, pracą, Lublinem i prawem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rlu22
-1 # Rlu22 2024-05-09 11:28
Brawo panie Piotrze!
Gratuluję wygranej, oby więcej takich sukcesów :-)
Zawsze miło zobaczyć kogoś z Lubaczowa jak wygrywa w telewizji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomcio233
+12 # Tomcio233 2024-05-09 14:35
To w Tomaszowie Lubelskim można studiować prawo? I co ma z tym wspólnego praca w arimr? A tak w ogóle, to czy kolega ze zdjęcia nie był czasami asystentem naszej lubaczowskiej posłanki? Ja z tego go właśnie kojarzę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyka
-8 # Wyka 2024-05-09 18:30
W Tomaszowie była filia KULu do chyba 2015 roku z tego co kojarzę i było tam prawo. Dużo ludzi z Lubaczowa tam studiowało. Jak widać poziom był wysoki skoro ich absolwent zdobył 1 miejsce w programie. Oby tak dalej panie Piotrze !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomcio233
+8 # Tomcio233 2024-05-09 19:06
Cytuję Wyka:
W Tomaszowie była filia KULu do chyba 2015 roku z tego co kojarzę i było tam prawo. Dużo ludzi z Lubaczowa tam studiowało. Jak widać poziom był wysoki skoro ich absolwent zdobył 1 miejsce w programie. Oby tak dalej panie Piotrze !


Fakt o filii nie wiedziałem... Tylko co ma wspólnego wspólnego poziom studiów z wiedzą o starożytnym Egipcie? Chyba jednak nie był zbyt wysoki skoro kolega klepie minimalną nie w swoim zawodzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Opos
-4 # Opos 2024-05-10 07:07
A skąd możesz wiedzieć takie rzeczy? Może się przedstawisz znawco tematu i powiesz wszystkim co sam osiągnąłeś i ile programów sam wygrałeś? Widać kogoś boli że chłopak z Lubaczowa mógł coś osiągnąć w Polsce. Powiedz co sam zrobiłeś i jak promujesz Lubaczów oprócz komentarzy w internecie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomcio233
+5 # Tomcio233 2024-05-10 08:26
Cytuję Opos:
A skąd możesz wiedzieć takie rzeczy? Może się przedstawisz znawco tematu i powiesz wszystkim co sam osiągnąłeś i ile programów sam wygrałeś? Widać kogoś boli że chłopak z Lubaczowa mógł coś osiągnąć w Polsce. Powiedz co sam zrobiłeś i jak promujesz Lubaczów oprócz komentarzy w internecie?


Zapewniam że nic mnie nie boli ale mam inne zajęcia niż starty w programach :-) Odniosłem się jedynie do treści wiadomości i opisanego życiorysu. Nie uważam żebym nie miał racji co do arimr. Polecam w razie wątpliwości zapytać wujka google. Z resztą są publiczne ogłoszenia o rekrutacjach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Opos
-4 # Opos 2024-05-10 13:34
No i co z tego ma wynikać? Czy praca w ARiMR jest w jakiś sposób powiązana twoim zdaniem z wygraną w programie giganci historii?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agata
-2 # Agata 2024-05-10 19:13
A Ciebie co obchodzi gdzie pracuje i ile zarabia? Pracuje uczuciwie, ma wiedzę i niech startuje w jak największej ilości programów. Polecam wyciągnąć kija z dupy. Bawią mnie tak zalosne komentarze, zamiast pogratulować wygranej i wiedzy to lepiej ponarzekac i pohejtowac xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-5 # n 2024-05-10 09:37
Cytuję Tomcio233:
Cytuję Wyka:
W Tomaszowie była filia KULu do chyba 2015 roku z tego co kojarzę i było tam prawo. Dużo ludzi z Lubaczowa tam studiowało. Jak widać poziom był wysoki skoro ich absolwent zdobył 1 miejsce w programie. Oby tak dalej panie Piotrze !


Fakt o filii nie wiedziałem... Tylko co ma wspólnego wspólnego poziom studiów z wiedzą o starożytnym Egipcie? Chyba jednak nie był zbyt wysoki skoro kolega klepie minimalną nie w swoim zawodzie

Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje-H.For d.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ankess
-3 # ankess 2024-05-10 19:20
A co Ciebie obchodzi gdzie pracuje i ile zarabia? Tak dupka zapiekła że musiałeś sprawdzić? Chłopak ma pracę, uczciwie zarabia, ma ogromną wiedzę i startuje w programach które są po to aby wygrywać :))) Uwielbiam komentarze z dupy, które kompletnie nic nie wnoszą, zamiast pogratulować lepiej poszukać gdzie pracuje i się tego czepiać, jakby jakieś nielegalne rzeczy robił XDD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tygrys
-3 # Tygrys 2024-05-10 19:29
Cytuję Tomcio233:
Cytuję Wyka:
W Tomaszowie była filia KULu do chyba 2015 roku z tego co kojarzę i było tam prawo. Dużo ludzi z Lubaczowa tam studiowało. Jak widać poziom był wysoki skoro ich absolwent zdobył 1 miejsce w programie. Oby tak dalej panie Piotrze !


Fakt o filii nie wiedziałem... Tylko co ma wspólnego wspólnego poziom studiów z wiedzą o starożytnym Egipcie? Chyba jednak nie był zbyt wysoki skoro kolega klepie minimalną nie w swoim zawodzie


Oho, chyba leczymy kompleksy... Zamiast chwalić się własnymi sukcesami, lepiej krytykować cudze. Jak to świadczy o autorze? Odpowiedz jest raczej oczywista.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaro
-2 # Jaro 2024-05-09 18:33
W końcu ktoś usłyszy dzięki temu o naszym mieście
Gratuluję Piotrek i pozdrawiam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
broszka
+6 # broszka 2024-05-10 06:19
Cytuję Jaro:
W końcu ktoś usłyszy dzięki temu o naszym mieście
Gratuluję Piotrek i pozdrawiam :-)


O Pani naszej Poseł i o Panu Orłosiu Polska usłyszała wcześniej (też chluba)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Iluran
0 # Iluran 2024-05-10 13:36
Nie rozumiem co ma wspólnego ta sytuacja z wygraną pana Piotra w programie giganci historii? Możesz mi wyjaśnić? Co ma jedno do drugiego? Za to rozumiem że są ludzie którym sukces naszego krajana i fakt że dzięki niemu może ktoś spojrzy przychylniej na nasze miasto przeszkadza bardzo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Emi
+1 # Emi 2024-05-09 18:38
Też grałam za dzieciaka w Faraona
Super gra XD
Pamiętam że był Faraon, Zeus i Posejdon stare dobre czasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Misiekk
+1 # Misiekk 2024-05-10 13:40
Piotrze gratuluję, oby tak dalej. Sam zastanawiam się czy nie zgłosić się do gigantów albo do jednego z dziesięciu. A hejterów po prostu olej. Sami nic w życiu pewnie nie osiągnęli to muszą się dowartościować w sieci. Oczywiście incognito
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Beatkka
-1 # Beatkka 2024-05-10 14:09
Cytuję Misiekk:
Piotrze gratuluję, oby tak dalej. Sam zastanawiam się czy nie zgłosić się do gigantów albo do jednego z dziesięciu. A hejterów po prostu olej. Sami nic w życiu pewnie nie osiągnęli to muszą się dowartościować w sieci. Oczywiście incognito


A czy to jest jakies wielkie osiągnięcie? Zachowajmy jakąś racjonalność. Gdyby nie ten portal odcinek pewnie obejrzałaby jedynie rodzina uczestników i może kilku fanów historii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Misiekk
0 # Misiekk 2024-05-10 14:47
No moim zdaniem wygrać taki program to bardzo duże osiągnięcie. Trzeba mieć odpowiedni poziom wiedzy na dany temat i czymś się interesować. Średnio każdy odcinek gigantów ogląda około 50 tys osób więc trochę więcej niż standardowa rodzina.
Także brawo panie Piotrze i oby tak dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |