O godz. 24 rozpoczęła się cisza wyborcza. Oznacza to, że do zamknięcia lokali wyborczych nie można wieszać plakatów, rozdawać ulotek, nawoływać wyborców do oddania głosu na konkretnego kandydata.
Województwo Podkarpackiego otrzymało 30 mln złotych dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na przebudowę drogi wojewódzkiej Narol - Granica województwa.
W piątek (13.10) oficjalne do użytku oddano przebudowane drogi na nowopowstałym osiedlu w Dąbkowie oraz wyremontowany Orlik w Lisich Jam. W wydarzeniu tym uczestniczyła wiceminister Anna Schmidt oraz wójt Wiesław Kapel, którzy zgodnie podkreślali, że w ostatnich latach Gmina Lubaczów szybko się rozwija dzięki rządowym dofinansowaniom.
13 października trzydziestu ośmiu nowych funkcjonariuszy SG uroczyście złożyło rotę ślubowania i zasiliło szeregi Bieszczadzkiego OSG. Rekrutacja kolejnych mundurowych prowadzona jest w sposób ciągły, w przyszłym roku planowane jest wcielenie największej grupy w historii BiOSG - 200 osób.
Dzisiaj otwarta została tzw. "lubaczowska galeria", czyli park handlowy, który znajduje się na terenie byłego dworca PKS w Lubaczowie. Zobaczcie zdjęcia.
Już w najbliższą sobotę (14.10) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbędzie się Dynia FEST. Organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawych atrakcji! Sprawdźcie program.
W najnowszym felietonie Wiesława Kudyba sprawdza, ile nasz powiat otrzymał rządowego wsparcia. Apeluje również o dokonanie racjonalnego i rozsądnego wyboru w najbliższą niedzielę.
W czwartek (12.10) Poseł Teresa Pamuła spotkała się z samorządowcami z powiatu lubaczowskiego, aby wręczyć symboliczne czeki włodarzom gmin, które otrzymały dofinansowanie. Jak już wiecie, łącznie do naszego powiatu trafi 87 mln złotych.
Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie rozstrzygnięty został powiatowy etap konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2023”. Z kilkudziesięciu prac nadesłanych przez uczniów w wieku od 6 do 15 lat, dziewięć weźmie udział w jego dalszym etapie, już na szczeblu wojewódzkim. Sześć prac otrzymało wyróżnienie.
Wczoraj wieczorem (11.10) w Narolu doszło do potrącenia rowerzysty. Okazało się, ze mężczyzna był pijany – miał ponad promil alkoholu w organizmie.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

