Złote Gody w Gminie Oleszyce. Jubilaci odebrali medale za 50-lecie małżeństwa [ZDJĘCIA]

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

21 par z terenu gminy Oleszyce 50 lat temu ślubowało miłość, wierność i uczciwość małżeńską. We wtorek 23 stycznia jubilaci spotkali się na uroczystości Złotych Godów.

Mszą świętą odprawioną w dniu 23 stycznia 2024 roku przez księdza Proboszcza Artura Schodzińskiego w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach Jubilaci rozpoczęli świętowanie swojego Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Podczas mszy świętej odnowili oni przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali od księdza Proboszcza pamiątkowe dyplomy.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Dostojnych Jubilatów i zaproszonych gości powitała Monika Seryło, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Oleszycach, składając im życzenia wielu długich lat życia w zdrowiu, szczęściu bez zmartwień i trosk.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz.  Burmistrz w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność Jubilatom za to, że wytrwali w swojej miłości, pielęgnowali ją i troszczyli się o nią. Na koniec swojego przemówienia Burmistrz złożył Jubilatom z serca płynące gratulacje i życzenia. Do życzeń dołączyła się również Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Oleszycach Maria Lechowicz.

Następnie Jubilaci oraz zaproszeni gości obejrzeli występy artystyczne, które pod kierownictwem Moniki Jezuit oraz Anny Góreckiej przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach oraz w Starych Oleszycach.

W dalszej części uroczystości Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył Burmistrz  Andrzej Gryniewicz w towarzystwie Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Oleszycach Marii Lechowicz. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia Jubilaci oraz zaproszeni gości zasiedli do uroczystego poczęstunku. Odśpiewano tradycyjne "Sto lat" i wzniesiono toast lampką szampana.

W dniu 23 stycznia 2024 roku Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo
1. Krystyna i Ryszard Argasińscy
2. Zofia i Józef Błaszczykowie
3. Krystyna i Franciszek Buksakowie
4. Anna i Ryszard Butyńscy
5. Bronisława i Czesław Czajkowscy
6. Irena i Franciszek Domaradzcy
7. Teresa i Janusz Gackowie
8. Urszula i Antoni Greniowie
9. Bożena i Zdzisław Gryniewiczowie
10. Zofia i Jan Janowscy
11. Helena i Ludwik Junikowie
12. Janina i Władysław Kurdzielowie
13. Pani Urszula Kuźniar, która odebrała odznaczenie również w imieniu nieobecnego męża Antoniego Kuźniara
14. Maria i Zygmunt Olejnikowie
15. Daniela i Tadeusz Paryniakowie
16. Maria i Jan Przepłatowie
17. Łucja i Franciszek Robótkowie
18. Aniela i Jan Rokoszowie
19. Pan Adam Siomin, który odebrał odznaczenie również w imieniu nieobecnej żony Leokadii Siomin
20. Krystyna i Stanisław Siudowie
21. Maria i Mieczysław Śliwowie

Zdjęcia: oleszyce.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.