Rondo przy liceum w Lubaczowie coraz bliżej. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg

Być może już w lutym zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę skrzyżowania nieopodal Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie. Inwestycja miałaby kosztować 8,5 mln złotych i zakończyć się w 2026 roku.

O rondzie skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki, Słowackiego i Wyspiańskiego mówi się już od wielu lat. W tej chwili jest gotowy program funkcjonalno-użytkowy. Zakłada on budowę pięciowlotowego ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki, Słowackiego i Wyspiańskiego w Lubaczowie, dostosowanie przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 867 o długości około 300 metrów do parametrów technicznych klasy G (wraz z oświetleniem ulicznym) oraz rozbudowę skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Rejtana. Przebudowane zostaną również zjazdy i zatoki autobusowe oraz miejsca na wiaty przystankowe. Po obu stronach ulicy zaplanowane są chodniki. Wyznaczone będą przejścia dla pieszych. Zadanie obejmuje również przebudowę infrastruktury technicznej w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ronda i odcinka drogi (m.in. przebudowę/budowę sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, gazowej, kanalizacyjnej i kanału).

Sam projekt funkcjonalno-użytkowy to za mało, aby ruszyć z robotami budowlanymi. Najpierw do tego potrzebna jest dokumentacja projektowa wraz z wszelkimi zgodami. Po zrealizowaniu tego etapu można rozpocząć przebudowę skrzyżowania. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich chciałby, aby te dwa etapy, czyli wykonie projektu i robót budowlanych zrealizowała jedna firma. Tutaj był jeden problem - brakowało pieniędzy. Teraz sytuacja się poprawiła. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego na to zadanie zaplanowano 8,5 mln zł w rozbiciu na trzy lata. W tym roku jest to kwota 650 tys. złotych, w 2025 - 4,2 mln zł, a w 2026 - 3,6 mln zł.

Dlatego też Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy jednocześnie projektu i robót budowlanych. Postępowanie przetargowe ma ruszyć w lutym lub marcu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej planowany okres realizacji całego zadania to lata 2024-2026. Roboty budowalne rozpoczną się po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu decyzji ZRID (decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej).

Komentarze   

D.
-14 # D. 2024-01-26 08:03
Ciekawe czy nasi i okoliczni mieszkańcy będą potrafili się po tym rondzie w ogóle poruszać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
H
+15 # H 2024-01-26 12:47
Proszę rozwinąć bo większość nie rozumie. Lubaczowskie samochody dają radę po rondach lokalnych i "światowych". Skąd ten brak wiary?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Intet
0 # Intet 2024-01-26 15:18
Bo niektórzy jeżdżą jak barany w szczególności sąsiedzi zza granicy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rrr
+10 # Rrr 2024-01-26 20:17
Przypomnijcie mi proszę, który to już raz z kolei będzie ogłaszany ten przetarg???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-4 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-6 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-7 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-8 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-8 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-7 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
-7 # Kierowca 2024-01-26 22:24
Ile razy trzeba powtarzać tym ciemnym urzędników ze rondo w tym miejscu to porażka będzie!!! W około przejścia dla pieszych na 10000% usprawnia ruch. POWODZENIA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rm
+20 # Rm 2024-01-26 23:04
Zamiast zablokowanego skrzyżowania będzie zablokowane rondo. Problem stanowi tam młodzież LO, która skutecznie blokuje skrzyżowanie idąc do szkoły oraz na każdej przerwie łażąc do Delikatesów Centrum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rm
+5 # Rm 2024-01-26 23:04
Zamiast zablokowanego skrzyżowania będzie zablokowane rondo. Problem stanowi tam młodzież LO, która skutecznie blokuje skrzyżowanie idąc do szkoły oraz na każdej przerwie łażąc do Delikatesów Centrum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rm
+10 # Rm 2024-01-26 23:08
Przed 8 rano sprawę mógłby rozwiązać woźny w kamizelce i ze znakiem STOP, przypuszczałby młodzież przez przejście w sposób bardziej zorganizowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MG
-1 # MG 2024-01-27 09:05
Nie zgodzę się. To rozwiąże problem tych pojazdów które są na głównej. Bardzo trudno rano wbić się na główną z ul. Wyspiańskiego albo z tej która idzie od rynku. Zawsze trzeba czekać na łaskawość kierowców aż wpuszczą przed siebie. Mysle że rondo to spoko pomysł pod warunkiem że staną też światła dla pieszych na przejsciach.
No i z tego co rozumiem te rozkopy będą trwały 3 lata?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MG
-4 # MG 2024-01-27 09:05
Nie zgodzę się. To rozwiąże problem tych pojazdów które są na głównej. Bardzo trudno rano wbić się na główną z ul. Wyspiańskiego albo z tej która idzie od rynku. Zawsze trzeba czekać na łaskawość kierowców aż wpuszczą przed siebie. Mysle że rondo to spoko pomysł pod warunkiem że staną też światła dla pieszych na przejsciach.
No i z tego co rozumiem te rozkopy będą trwały 3 lata?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |