Oni odeszli w minionym roku

W przeddzień Wszystkich Świętych wspominamy osoby znane i zasłużone w naszym regionie, których już nie ma wśród nas. Przypominamy mieszkańców powiatu lubaczowskiego, którzy zmarli w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

lek. med. Danuta Skorupska-Pasierbska [65 lat]

8 listopada po ciężkiej walce z chorobą nowotworową zmarła Danuta Skorupska-Pasierbska - lekarz medycyny, specjalista chirurg, wieloletni pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w lubaczowskim szpitalu oraz kierownik specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego w Lubaczowie. Miała 65 lat.


Zofia Drop [73 lata]

30 listopada w wieku 73 lat zmarła Zofia Drop - wieloletnia nauczycielka Zespołu Szkół w Oleszycach.


Grażyna Kucel [58 lat]

29 grudnia wieku 58 lat zmarła Grażyna Kucel - wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego, informatyki oraz wychowania do życia w rodzinie w Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej.


ks. Jan Bojarski [86 lata]

15 stycznia w Biłgoraju zmarł ks. Jan Bojarski. Kapłan posługiwał duszpastersko w parafiach w Oleszycach, Lipsku, Starym Dzikowie, Nowym Siole, Cewkowie oraz Lubaczowie. Miał 86 lat.


Jerzy Tabaczek [88 lat]

2 lipca w wieku 88 lat zmarł wieloletni lekarz lubaczowskiego szpitala Jerzy Tabaczek.


ks. Michał Goniak [85 lat]

7 sierpnia, w wieku 85 lat zmarł ks. Michał Goniak. Kapłan przez 30 lat był proboszczem parafii w Oleszycach. 


Henryk Wolańczyk [82 lata]

W dniu 7 września 2023 roku, w wieku 82 lat, zmarł Henryk Wolańczyk, znany narolski pedagog i społecznik, historyk regionalista, miłośnik swej Małej Ojczyzny, niezrównany piewca jej piękna.


Janina Halniak [74 lata]

4 października 2023 roku w wieku 74 lat zmarła lek. med. Janina Haliniak. Pani Janina była lekarką reumatologiem, która przez wiele lat oddawała się pracy na rzecz zdrowia pacjentów w naszym regionie.


 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia