Lubaczów, Narol, Oleszyce: Bartosz Romowicz i Renata Drewniak zachęcali do oddania głosu na Trzecią Drogę
- Szczegóły
- Kategoria: Wydarzenia
- Opublikowano: niedziela, 01, październik 2023 07:21
W sobotę powiat lubaczowski odwiedziła tzw. "Drużyna Romowicza", czyli kandydaci do Parlamentu z list Trzeciej Drogi. Był oczywiście lider tejże drużyny czyli Bartosz Romowicz. Towarzyszyła mu także Renata Drewniak z Lubaczowa.
W sobotę w Lubaczowie, Oleszycach i Narolu pojawili się kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu – „jedynka” na liście tego komitetu czyli Bartosz Romowicz, a także startujący z 15 miejsca Łukasz Skóra oraz mieszkanka Lubaczowa Renata Drewniak, która kandyduje z pozycji numer 17.
Tak zwana „Drużyna Romowicza” zachęcała mieszkańców powiatu lubaczowskiego do oddania głosu na kandydatów Trzeciej Drogi. Przedstawili również najważniejsze założenia programowe Polski 2050.
Bartosz Romowicz to "jedynka" na listach Trzeciej Drogi do Sejmu w okręgu wyborczym nr 22. Od 2014 roku jest burmistrzem Ustrzyk Dolnych. Z wykształcenia prawnik i ekonomista, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na obu kierunkach. W 2019 roku ubiegał się o mandat Senatora RP startując z poparciem wszystkich partii opozycyjnych. W wyborach 13 października 2019 roku uzyskał wynik 81 983 głosów na terenie ośmiu powiatów województwa podkarpackiego.
Renata Drewniak to nauczycielka i inicjatorka wielu akcji charytatywnych oraz realizatorka projektów dla dzieci, młodzieży i seniorów. Prezes Lubaczowskiego Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” i drużynowa hufca ZHP Lubaczów. W Sejmie chce walczyć o prawa kobiet, by nikt nigdy więcej nie traktował ich z pogardą i lekceważeniem. W wyborach parlamentarnych 2023 z list Trzeciej Drogi startuje z miejsca nr 17.
Zdjęcia: Renata Drewniak
Dodaj komentarz
Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.
To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.
Komentarze
2. przywrócenie dofinansowania in vitro z budżetu państwa
3.nowoczesny standard opieki okołoporodowej
4.komfortowy powrocie kobiet z urlopu wychowawczego i związany z tym rozwój instytucjonalne j opieki nad najmłodszymi
5. dostęp do położnej i ginekologa w małych miejscowościach i na wsi w każdej Gminie
6. refundowane leki antykoncepcyjne,
7. możliwość samodzielnej wizyty u ginekologa od 16. roku życia.
8.przeciwdziałanie ubóstwu menstruacyjnemu poprzez zapewnienie szkołom i instytucjom publicznym środków higienicznych
9.wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy ze względu na zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy (również dla kobiet ciężarnych i opiekujących się dziećmi) ma zostać podniesione do 100 procent płacy.
To są filary, jeśli czegoś Pan nie rozumie-wytłuma czę, proszę jasno sprecyzować, którego punktu Pan nie zrozumiał.
W przypadku sektora prywatnego to przedsiębiorca decyduję komu i ile płaci ale i tak nie spotkałem się żeby w ogłoszeniu o pracę było napisane że mężczyzna dostanie większe wynagrodzenie od kobiety.
Co do reszty w większości się zgadzam.
Ciekawi mnie w takim razie czy jest Pani również za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Obecnie jest to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. A jeśli jest Pani przeciwko to dlaczego? np. w Niemczech zarówno kobiety jak i mężczyźni przechodzą na emeryturę w tym samym wieku.
Co do francuskiego systemu emerytalnego jest on jednym z najkosztowniejs zych systemów emerytalnych na całym świecie, francuskie rządy od lat próbują go reformować i podwyższać wiek emerytalny bo system jest niewydolny. Istnieję on jeszcze tylko dlatego bo we Francji związki zawodowe posiadają bardzo silną pozycje i blokują wszelkie zmiany.
Wek emerytalny we Francji podwyższa się bowiem społeczeństwo francuskie-podo bnie jak i polskie, starzeje się i jest niż demograficzny od lat. Dlatego państwo francuskie określa wiek, od którego można przejść na emeryturę, lecz ta emerytura jest bardzo niska( tak ma mój mąż, który nie miał wszystkich lat pracy) w zależności od okresu składkowego. I to jest jak najbardziej sprawiedliwe. Chcesz pracować dłużej, masz na to siłę to, pracujesz.
Jeszcze co do systemu emerytalnego we Francji to o ile dobrze pamiętam wiek został ostatnio podniesiony do 64 lat dla kobiet i mężczyzn, u nas obecnie dla kobiet wynosi 60 lat. Jeśli chodzi o wcześniejsze przejście na emeryturę w zależności od okresu składowego to jest to jakieś rozwiązanie ale raczej niewiele ono wniesie, skorzystają na tym głównie ludzie którzy mają zgromadzone duże majątki i ich status materialny będzie pozwalał im przejść wcześniej na emeryturę i dostawać ją na bardzo niskim poziomie, natomiast osoby z klasy średniej i zarabiające mało będą musiały pracować dłużej niezależnie od tego czy będą mieć siłę czy też nie, jeśli chcą godnie żyć na starość.
Cieszę się że nieco szerzej przedstawiła Pani swoje poglądy, nie przekonała mnie Pani osobiście, ale życzę powodzenia
- to wymieniałam, bo tak wynika z badań. Czyli nierówność płacowa dla nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek i całych setek innych zawodów. Co oznacza, zatem stwierdzenie niżej płatne zawody- to są po prostu zaniedbania od lat i dyskryminacja. Czy w zawodach niżej płatnych nie trzeba pracować na 100%, a no trzeba, niejednokrotnie wydajniej niż mogłoby się wydawać.
"natomiast osoby z klasy średniej i zarabiające mało będą musiały pracować dłużej niezależnie od tego czy będą mieć siłę czy też nie, jeśli chcą godnie żyć na starość."
system, któremu ja osobiście kibicuję czyli francuski polega na tym, że wszystkim pracownikom oblicza się wartość świadczenia według systemu punktowego. Punkty są naliczane za:
długość stażu pracownika na rynku pracy;
wiek, w jakim pracownik zdecydował się przejść na emeryturę.
Nie wszystkich mogę przekonać, bo to jest właśnie wolność wyboru. Żaden kandydat nie zmierzył się bezpośrednio z problemami, o których tu sobie rozmawiamy. Nie ma debaty publicznej a szkoda. Ja przedstawiłam swoje poglądy, licząc oczywiście na wsparcie i działanie fachowców, bo ja znam się jedynie na pozyskiwaniu funduszy, czy pracy z dziećmi. Ważne, aby wygrała demokracja, nie stworzymy pięknego świata od razu, zwłaszcza po tylu latach zaniedbania.
Mamy wspaniałych kandydatów z demokratycznej opozycji i zapewne program i poglądy, któregoś z nich wybierze Pan. Życzę dobrych wyborów!
Coś tu jest jednak nie tak.
Lepiej walczyć o prawa kobiet, a jak kobiet to i całych rodzin, niż walczyć o kolejną reelekcję PiS-u po skandalach, handlu wizami, łamaniu prawa, obsadzaniu "swoimi" posad i to nie tylko w Spółkach Skarbu Państwa ale także tu lokalnie, po największej ilości zgonów podczas Pandemii Covid, po zakupie wadliwych maseczek i respiratorów, itd, itd, itd
Widzę że doszedł nowy nick do konta Polak2010, Kmicic itp. Jeszcze tylko dwa tygodnie pisania kłamstw i atakowania innych ugrupowań niż pis i będziesz mieć wolne, pis przegra
Nie ma co sie takim co przejmować, ograniczony jak i inni wyborcy. Szacun dla admina! dba o poziom (prawidlowy, zgodny z przekazem)
Rzeczywiście PSL walczył o prawa kobiet aż do ich pracy aż do śmierci.
W rolnictwie to PiS podniósł wiek emerytalny polskim rolnikom. Obojętnie jakiej płci. Z 55 i 60 na 60 i 65.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.