Pływalnia w Lubaczowie na trzecim miejscu w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

Pływalnia Miejska w Lubaczowie znalazła się na trzecim miejscu w konkursie organizowanym przez Polskę Agencję Prasową „Inwestycja z perspektywą”. Łącznie do plebiscytu zgłoszono 200 projektów.

O konkursie „Inwestycja z perspektywą” informowaliśmy na początku lutego. Wówczas zachęcaliśmy mieszkańców powiatu lubaczowskiego do oddawania głosów na inwestycję zrealizowaną przez Miasto Lubaczów. W poniedziałek, 27 lutego Polska Agencja Prasowa ogłosiła wyniki tego plebiscytu. W konkursie nagrodzone zostały samorządowe projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich, które cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców. W pierwszej dziesiątce uplasowały się zadania zgłoszone przez nieduże samorządy, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys.

Najwięcej głosów w porównaniu do łącznej liczby mieszkańców (według stanu na 1 stycznia 2022 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny) zebrała rewitalizacja terenu wokół kamieniołomu w gminie Górno. „Mała Kadzielnia” uzyskała wynik 3162,28. Odnawialne źródła energii w gminie Lubowidz uplasowały się na drugim miejscu z wynikiem 3033,62. Trzecie miejsce przypadło Pływalni Miejskiej Aquasfera w Lubaczowie z wynikiem 2451,58.

Statuetkę w Warszawie odebrał Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki.

Pływalnia miejska Aquasfera, oddana do użytku w sierpniu 2022 roku, to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Polsce. Inwestycję zrealizowano z dofinansowaniem z budżetu Unii Europejskiej. Basen ma wymiary 25 na 16 metrów, podzielony jest na osiem torów. Niecka posiada ruchome dno, dzięki czemu głębokość wody można regulować o 0 do 180 cm. Dno może być regulowane na całej powierzchni basenu lub osobno dla każdej „połówki”. Zastosowano tutaj system z dwiema platformami dual floor.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.