Wyłudzili pieniądze od starszej kobiety. Zostali aresztowani na trzy miesiące

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, podejrzanych o udział w oszustwie metodą na „prokuratora" i "policjanta”. Mężczyźni odebrali pieniądze od 74-letniej mieszkanki Lubaczowa. W aucie, którym jechali, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 tys. złotych. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Poznaliśmy szczegóły próby wyłudzenia pieniędzy od starszej kobiety przez dwóch mężczyzn. Wstępną informację z apelem policji publikowaliśmy 16 lutego.

Komunikat policji w tej sprawie poniżej:

W ubiegłą środę, dyżurny lubaczowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca Lubaczowa, że zadzwonił do niego mężczyzna, który podał się za policjanta i chciał wyłudzić pieniądze. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania oszusta. Policjanci patrolując ulice miasta, na jednym z parkingów w Lubaczowie zauważyli mężczyznę, który wsiadając do samochodu bardzo nerwowo się zachowywał, oglądał się dookoła siebie, jakby sprawdzał czy nikt za nim nie idzie. Funkcjonariusze pojechali za tym samochodem i zatrzymali go na jednej z ulic Lubaczowa.

W samochodzie jechało dwóch mieszkańców Warszawy, w wieku 29 i 34 lat. Policjanci znaleźli w pojeździe pieniądze w kwocie ponad 25 tys. złotych. Jak się okazało, były to pieniądze, które mężczyźni odebrali od 74-letniej mieszkanki Lubaczowa. Funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia do kobiety zadzwonił mężczyzna, podający się za prokuratora. W trakcie rozmowy 74-latka powiedziała rozmówcy, że swoje oszczędności trzyma w banku.

Fałszywy prokurator poinformował kobietę, że jej pieniądze są zagrożone i polecił ich wypłacenie. Pieniądze na czas rzekomej, policyjnej akcji przeciwko oszustom, miały zostać zabezpieczone, a po zatrzymaniu przestępców, miały zostać zwrócone właścicielce. Mieszkanka Lubaczowa, nieświadoma zagrożenia, wybrała z banku pieniądze, które następnie przekazała nieznanemu mężczyźnie.

Dwaj mieszkańcy Warszawy trafili do policyjnego aresztu. W piątek, Sąd Rejonowy w Lubaczowie, na wniosek prokuratora oraz funkcjonariuszy, zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

TenCoWieWszystko
+25 # TenCoWieWszystko 2022-02-21 14:02
Wykrywalność tego typu przestępstw jest słaba , więc gratuluje.
Jacek
+21 # Jacek 2022-02-21 14:58
Gratuluję. Cieszę się, że pani odzyska pieniądze. Uważam, że w banku powinni pytać starszych ludzi, którzy chcą wybrać tyle pieniędzy, czy nikt do nich nie dzwonił. Mogliby się przyczynić do ujęcia sprawców.
men
-20 # men 2022-02-21 16:58
Jeszcze co??moze pytac czy mozna swoje pieniedza wybrac o zgode pytac?? Nie maja prawa o takie rzeczy obcych ludzi wypytywac..
Ja234
+6 # Ja234 2022-02-21 16:49
A po co do aresztu ? Od razu pod płot i strzał ostrzegawczy w tyl głowy!!! Dla takich zero litości!!!
polak2010
-14 # polak2010 2022-02-21 17:12
Może to Nowak był?
Rydzyk
+3 # Rydzyk 2022-02-21 19:58
Cytuję polak2010:
Może to Nowak był?

A ja stawiam na złodzieja Rydzola bo nikt w Polasce tak nie doi starszych ludzi jak ten chciwy klecha
bolek
-6 # bolek 2022-02-22 11:13
Nikt takich durnot nie wypisuje jak pajac nazywający siebie #Rydzyk. No może jeszcze #AntyPiC
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2022-02-22 17:13
Cytuję bolek:
Nikt takich durnot nie wypisuje jak pajac nazywający siebie #Rydzyk. No może jeszcze #AntyPiC


bolek nie ośmieszyć się. Nic sobą nie prezentujesz. Potrafisz tylko wyzywać bo argumentów w dyskusji nie masz. Ja jestem AntyPiS a Tobie widać autouzuoelniani e dało ,,pic". Musisz je pewnie lubić że tak Ci uzupełniło ;-)
polak2010
-4 # polak2010 2022-02-21 17:48
Albo Józef Bąk z Amber Gold :lol:
aa
+3 # aa 2022-02-21 17:56
Cytuję polak2010:
Albo Józef Bąk z Amber Gold :lol:


żałosny jesteś.... to nie jest nawet deficyt rozumu
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2022-02-21 21:33
Cytuję polak2010:
Albo Józef Bąk z Amber Gold :lol:


Twój PiS okradł Polaków z ich zarabianych pieniędzy z pensji miesięcznej, którą dostali niższą za styczeń. No i przedsiębiorców , którym wyrywa ile może.
Jacek
-3 # Jacek 2022-02-22 08:55
Znowu tutaj jesteś ze swoimi anty PiS owskimi komentarzami.
.Powiedz co i ile ci ukradł. Przestań też płakać nad przedsiębiorcam i. Zainteresuje się może ile płacą w tym zaściankowym Lubaczowie.
Anna.j
-4 # Anna.j 2022-02-22 09:36
Do Twojej wiadomości Panie anty PiS:l lubaczowscy biznesmeni mają się bardzo dobrze,a napewno ci najwięksi, Meblowy Dall wyremontował stare hale ,buduje nową, kupuje nowe maszyny. Podobnie byla Bfama obecnie FML , buduje już trzecia nową halę, dostają pieniądze na nowe maszyny. Właściciele obdarowywani przez państwo wszelkimi dotacjami bogacą się pomnażając majątek. Zapytaj ile płacą swoim pracownikom. W dużej większości najniższą krajową.
Jacek
-1 # Jacek 2022-02-22 09:40
Cytuję Jacek:
Znowu tutaj jesteś ze swoimi anty PiS owskimi komentarzami.
.Powiedz co i ile ci ukradł. Przestań też płakać nad przedsiębiorcami. Zainteresuje się może ile płacą w tym zaściankowym Lubaczowie.

Cytuję Anna.j:
Do Twojej wiadomości Panie anty PiS:l lubaczowscy biznesmeni mają się bardzo dobrze,a napewno ci najwięksi, Meblowy Dall wyremontował stare hale ,buduje nową, kupuje nowe maszyny. Podobnie byla Bfama obecnie FML , buduje już trzecia nową halę, dostają pieniądze na nowe maszyny. Właściciele obdarowywani przez państwo wszelkimi dotacjami bogacą się pomnażając majątek. Zapytaj ile płacą swoim pracownikom. W dużej większości najniższą krajową.

A nie może się wypowiedzieć po prostu tylko polak2010? Przecież Jacek to jego "stworek", Anna.j też?
Jacek
-2 # Jacek 2022-02-22 09:44
Cytuję Anna.j:
Do Twojej wiadomości Panie anty PiS:l lubaczowscy biznesmeni mają się bardzo dobrze,a napewno ci najwięksi, Meblowy Dall wyremontował stare hale ,buduje nową, kupuje nowe maszyny. Podobnie byla Bfama obecnie FML , buduje już trzecia nową halę, dostają pieniądze na nowe maszyny. Właściciele obdarowywani przez państwo wszelkimi dotacjami bogacą się pomnażając majątek. Zapytaj ile płacą swoim pracownikom. W dużej większości najniższą krajową.

Zapytaj w PiS ile płacą swoim, czy najniższą krajową? A nagrody i bony na święta to w PiS też rzędu 300 zł jak dla przeciętnego obywatela czy po 3000 lub 30000 jak dla swoich pisowców? Obiektywizmu życzę
AntyPiS
# AntyPiS 2022-02-22 10:52
Cytuję Anna.j:
Do Twojej wiadomości Panie anty PiS:l lubaczowscy biznesmeni mają się bardzo dobrze,a napewno ci najwięksi, Meblowy Dall wyremontował stare hale ,buduje nową, kupuje nowe maszyny. Podobnie byla Bfama obecnie FML , buduje już trzecia nową halę, dostają pieniądze na nowe maszyny. Właściciele obdarowywani przez państwo wszelkimi dotacjami bogacą się pomnażając majątek. Zapytaj ile płacą swoim pracownikom. W dużej większości najniższą krajową.


Oczywiście duże zakłady pracy na garnuszku państwa dadzą sobie radę. Małe i średnie przedsiębiorstw a znikają w zatrważającym tempie bo Ład ich dobija. Male firmy to jest to sektor usług dla Nas najbliższy i najczęściej z niego korzystamy. Np. gastronomia i piekarnie, które są zamykane nie raz po wieloletniej działalności bo już rady sobie nie dają z podatkami nakładanymi przez PiS, którzy jak to piszę wyciskają jak cytryny przedsiębiorców . Przypomina mi się co do Pani komentarza jeden cytat z Gomółki: ,,Chleb zdrożał, ale lokomotywy staniały".
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2022-02-22 10:53
Cytuję AntyPiS:
Cytuję Anna.j:
Do Twojej wiadomości Panie anty PiS:l lubaczowscy biznesmeni mają się bardzo dobrze,a napewno ci najwięksi, Meblowy Dall wyremontował stare hale ,buduje nową, kupuje nowe maszyny. Podobnie byla Bfama obecnie FML , buduje już trzecia nową halę, dostają pieniądze na nowe maszyny. Właściciele obdarowywani przez państwo wszelkimi dotacjami bogacą się pomnażając majątek. Zapytaj ile płacą swoim pracownikom. W dużej większości najniższą krajową.


Oczywiście duże zakłady pracy na garnuszku państwa dadzą sobie radę. Małe i średnie przedsiębiorstwa znikają w zatrważającym tempie bo Ład ich dobija. Male firmy to jest to sektor usług dla Nas najbliższy i najczęściej z niego korzystamy. Np. gastronomia i piekarnie, które są zamykane nie raz po wieloletniej działalności bo już rady sobie nie dają z podatkami nakładanymi przez PiS, którzy jak to piszę wyciskają jak cytryny przedsiębiorców. Przypomina mi się co do Pani komentarza jeden cytat z Gomółki: ,,Chleb zdrożał, ale lokomotywy staniały".


Gomułka*
Anna.j
-7 # Anna.j 2022-02-23 09:38
Daj jakieś konkretne przykłady , które firmy upadły. TVN tak Ci w głowie namieszał, że wiesz tylko tyle co Twój idol .Atakować PIS, oczerniać PIS.
acaba
+3 # acaba 2022-02-23 10:26
Cytuję Anna.j:
Daj jakieś konkretne przykłady , które firmy upadły. TVN tak Ci w głowie namieszał, że wiesz tylko tyle co Twój idol .Atakować PIS, oczerniać PIS.


Tak wybielonego PiS przez tvpis nic ani nikt nie jest w stanie oczernić
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2022-02-23 11:04
Cytuję Anna.j:
Daj jakieś konkretne przykłady , które firmy upadły. TVN tak Ci w głowie namieszał, że wiesz tylko tyle co Twój idol .Atakować PIS, oczerniać PIS.


Po raz kolejny śmieszy mnie to, że jak jesteś przeciw PiS to na pewno jesteś za PO i rzekomo moim idolem jest Tusk :lol: PiS jest władzą i dlatego jak widzę, że się źle dzieje to krytykuję. Co mam udawać, ze jest super i odbierać co chwila sobie wolność obywatelską z której PiS Nas odziera po trochu. Tu ma Pani sytuację jak wygląda w choćby w Łodzi tokfm.pl/.../.... Co chwila w sieci pojawiają się zdjęcia piekarń, cukierni czy lokalów gastronomicznyc h, które upadają po wieloletniej działalności bo ,,Polski Wał" w połączeniu z prądem i gazem ich dobija. Przez PiS Polska się teraz rzeczywiście zwija. A bez przedsiębiorców kraj nie będzie mógł funkcjonować i skończy się Grecją. Tylko niestety nikt Nas z bankructwa nie uratuje bo ze wszystkimi PIS Nas skłócił.
Jacek
-1 # Jacek 2022-02-22 09:42
Cytuję Jacek:
Znowu tutaj jesteś ze swoimi anty PiS owskimi komentarzami.
.Powiedz co i ile ci ukradł. Przestań też płakać nad przedsiębiorcami. Zainteresuje się może ile płacą w tym zaściankowym Lubaczowie.

A ty Jacek znowu tu jesteś z tym swoim proPIS?
Ja234
# Ja234 2022-02-22 17:29
Czyżby kolejny socjalista czekający na jakiś + ??? Zakładaj działalność i pokaż jak w tak zapyziałym mieście płacisz miliony
bolek
-4 # bolek 2022-02-22 11:10
I musiałeś się głąbie znowu głupio odezwać.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2022-02-22 13:05
Cytuję bolek:
I musiałeś się głąbie znowu głupio odezwać.


Co to zapomniałeś się przelogować bo tak to wygląda ;-)
Ja234
+3 # Ja234 2022-02-22 17:27
To raczej taki jeden karakan od dwóch wież !!!
Dmw
+9 # Dmw 2022-02-21 17:51
Skąd się takie jelopy biorą? Chcesz forsę to idź albo jedz za granicę baranie! A zresztą,nawet jak się dorobisz to zabierzesz to do grobu? Do trumny ci włożą? Tylko żebyś nie był skremowany bo pieniążki pojda z dymem

UWAGA!