Skutki nawałnic: Piorun uderzył w dom i przebił strop, zerwane dachy oraz połamane drzewa [ZDJĘCIA]

fot. czytelnik ZLUBACZOWA.PL/PSP Lubaczówfot. czytelnik ZLUBACZOWA.PL/PSP Lubaczów

Wczorajsze nawałnice nad powiatem lubaczowskim wyrządziły wiele szkód. W miejscowości Skolin piorun uderzył w dom i przebił strop. Na szczęście nikt nie został ranny.

Jak już informowaliśmy, intensywne burze nad naszym powiatem pojawiły się tuż po godzinie 18:00. Nad gminą Cieszanów wystąpiło gradobicie (zdjęcia, video). Jednak najwięcej szkód spowodowała nawałnica w gminie Wielkie Oczy.

W miejscowości Skolin piorun uderzył w dach, a następnie w strop, który został znacznie uszkodzony. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, że piorun przebił żelbetowy strop. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Na miejscu były 2 zastępy strażaków.

fot. PSP Lubaczów

W tej samej miejscowości, kilkadziesiąt metrów dalej wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego. Tutaj też nikt nie odniósł obrażeń. Skutki tego zdarzenia również usuwało 2 zastępy Straży Pożarnej.

W Kobylnicy Wołoskiej został zerwany dach z budynku gospodarczego (wiata garażowa). Na miejscu było 3 zastępy strażaków.

Strażacy usuwali też powalone drzewa z dróg i chodników (łącznie 8 zdarzeń).

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie mł. bryg. Wiktor Serafin, również dzisiaj usuwano skutki intensywnych burz. W Wielkich Oczach całkowicie został zerwany dach z budynku gospodarczego. Od rana konieczne było także usuwanie powalonych drzew w Kobylnicy Wołoskiej.

fot. czytelnik ZLUBACZOWA.PL

Nadal mogą wystąpić burze z gradem

Meteorolodzy IMGW wydali kolejne ostrzeżenie dotyczące burz nad powiatem lubaczowskim. Tym razem jednak nie będą one tak mocne jak wczoraj. 

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. - ostrzega IMGW

Ostrzeżenie jest ważne dzisiaj od 14:00 do 22:00.

Komentarze   

mieeszkaniec powiatu
-3 # mieeszkaniec powiatu 2023-08-30 19:53
Ale macie zapłon... o tym piorunie to jeszcze wczoraj na RMF podali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia