Burmistrz Lubaczowa będzie zarabiał ponad 18 tys. złotych miesięcznie

Burmistrz Krzysztof Szpyt fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL
Burmistrz Krzysztof Szpyt fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Burmistrz Krzysztof Szpyt fot. archiwum ZLUBACZOWA.PL

Zgodnie z podjętą we wtorek (30.11) uchwałą radnych Rady Miejskiej w Lubaczowie, burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt będzie zarabiał 18 825 zł brutto miesięcznie.

Uchwałę procedowano w związku ze zmianą ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która weszła w życie 1 listopada. Ustawa zakłada m.in. podniesienie diet radnych wszystkich szczebli samorządowych oraz ustalenia minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia marszałków województw, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Dlatego też do tej pory decyzję o podniesieniu pensji włodarzy w naszym powiecie podjęli już radni powiatowi oraz radni z Narola, Cieszanowa i Oleszyc. Natomiast we wtorek wynagrodzenie burmistrza do aktualnych przepisów dostosowali także radni z Lubaczowa.

Nowe miesięczne wynagrodzenie Burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta będzie wynosiło 18 225 zł brutto i będzie się składać z:

- wynagrodzenia zasadniczego: 9 550 zł

- dodatku funkcyjnego: 3000 zł

- dodatku specjalnego: 3765 zł

- dodatku za wieloletnią pracę: 1910 zł

Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Do tej pory burmistrz zarabiał 10 100 złotych brutto miesięcznie, a więc teraz będzie miał pensję wyższą o 86%.

Zgodnie z nowymi przepisami, nie licząc dodatku stażowego, wójt lub burmistrz gminy liczącej do 15 tys. mieszkańców może zarabiać nie więcej niż 17 420 zł, ale też nie mniej niż 13 936 zł. Nowa pensja burmistrza Lubaczowa bez wspomnianego dodatku za wieloletnią pracę wynosi 16 315 zł, a więc prawie 94% maksymalnego wynagrodzenia.

Ponieważ uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą od 1 sierpnia 2021 r., to wynagrodzenie zostanie wyrównane za ostatnie 4 miesiące.

zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Nowak
-26 # Nowak 2021-12-01 12:25
Gratuluję. Jak najbardziej zasłużone!
Oby tak dalej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-28 # polak2010 2021-12-01 12:36
Dzisiaj odbyła się uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego
Wspaniała inicjatywa Polskiego Rządu PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
-9 # aa 2021-12-01 14:21
Rząd PiS? a nie kłócącej się o koryto prawicy? Minister zerrrrro, mejzy, kantaki i cały plankton nie jest w rządzie? UZURPATORZY!!! z PiS!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
0 # AntyPiS 2021-12-01 16:49
Cytuję polak2010:
Dzisiaj odbyła się uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego
Wspaniała inicjatywa Polsk :lol: iego Rządu PiS.


Chyba Pałac Suski Już spółka powstała przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym. I nawet działek pod niego nie wykupili. Zobaczymy Pałac jak CPK czy elektrownię w Ostrołęce. Czyli nie za PiS-u. Kolejna spółka, która ma wykarmić głodnych PiS-owskich aparatczyków. Nazwa Partia i Spółki zobowiązuje ;-) Może piszesz o to liczysz, że Ci coś skapnie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waleria
+10 # Waleria 2021-12-02 09:53
Cytuję polak2010:
Dzisiaj odbyła się uroczystość powołania spółki celowej odpowiedzialnej za odbudowę Pałacu Saskiego
Wspaniała inicjatywa Polskiego Rządu PiS.


Ponad 1 100 000 zł wydał rząd na „kampanię promującą odbudowę Pałacu Saskiego”.
Ludzie umierają, brakuje miejsc w szpitalach, brakuje karetek. Rodzice chorych dzieci wypruwają żyły by zebrać na leczenie przez siepomaga i inne zrzutki.
Milion m.in. na reklamy.

I teraz pomyślmy przez chwilę... czas antenowy i przestrzeń reklamową wykupiono w mediach popierających PiS, materiały wyprodukował szwagier, a aplikację syn kuzynki któregoś z prominentnych pisowców.
A zapłaciliśmy im za to my wszyscy z naszych podatków. Bo Pałac Saski i jego promocja to teraz JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH potrzeb.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Waleria
+5 # Waleria 2021-12-02 09:53
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mosiek
+9 # Mosiek 2021-12-01 14:25
I już człowiekowi lepiej już nie będzie narzekał że dzieci chodzą po drogach bez chodników bez latarni a do domów biegną piękne miejskie polne drogi. Nareszcie jakąś pozytywną wiadomość. Należało się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Opos
+14 # Opos 2021-12-01 15:16
Polecam przykład gminy Łęczna o której napisano dzisiaj w prasie. Są gminy w których radni bardzo uważnie podchodzą do kwestii wydatków i ewentualnych podwyżek.
Pytanie czy takie podwyżki o jakich się słyszy ostatnio na terenie całego kraju, rzeczywiście pozostają uzasadnione biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną naszych samorządów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+5 # lewak 2021-12-01 18:07
Uważnie, ale jeżeli chodzi o podwyżkę dla burmistrza Łęcznej, to niezgodnie z ustawą, o której mowa w artykule. A pytanie to do ustawodawcy, nie do rad gmin i miast, które muszą się dostosować do ustawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+17 # n 2021-12-01 15:28
Podwyżki dla posłów,senatoró w,samorządowców choć większość powiatów i miast to prawie bankruci,reszta społeczeństwa zacisnąć pasa i też czekać na podwyżki. Podatków,energi i itp,itd.Sprawie dliwość według nowego ładu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacky
+14 # Jacky 2021-12-01 16:38
Brawo Wy! Burmistrz 18tys a pozostali w urzędzie, którzy robią całą najgorszą robotę 2500... ehhh gdzie tu sprawiedliwość. .. a za chwilę śmieci 20% w górę, woda i ścieki w górę... itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+13 # aa 2021-12-01 16:49
W całej pandemii i śmiertelnych przypadkach jest jedna pozytywna rzecz dla PiSu! Mianowicie w wiekszosci umieraja ludzie starzy, schorowni, ktorzy sa obciążeniem dla budzetu, ktorym trzeba wyplacac rente, emeryture lub finansowac zabiegi lub leczenia w ramach NFZtu. A tak jak zejda z tego swiata to budżet zaoszczędzi miliardy i Pis bedzie mogło ogłosić wszem i wobec, ze udało im się wygospodarować kas na 14 emerytury itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
TenCoWieWszystko
+7 # TenCoWieWszystko 2021-12-01 17:02
To nie jest śmieszne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KaPaEs
+7 # KaPaEs 2021-12-01 17:04
PiSda-ł... "Te pieniądze się mu należały"....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tong Po
+15 # Tong Po 2021-12-01 19:37
Każdy kto otrzymał podwyżkę mimo woli może ja przeznaczyć co miesiąc na cele prospołeczne itp. Pytanie, czy znajdzie się choć jeden wojt, burmistrz, starosta, którego będzie stać na taki gest??? Szczerze wątpię, a tak bardzo chciałbym się mylić!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
elf33
+3 # elf33 2021-12-01 20:18
chyba na rok!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
hugo
+12 # hugo 2021-12-01 23:25
To sie bede sciagac kampania wyborcza przy nast.wyborach jest o co walczyc..takie pieniazki w Lubaczowie marzenie Warszawiakow...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Szkoda Gadac
+10 # Szkoda Gadac 2021-12-02 08:03
Wiekoocki też dostał, tylko cos cicho tutaj. Ale to pdgórnie narzucone, wyjścia mie mają tylko brać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Opos
+12 # Opos 2021-12-02 08:50
Podejrzewam, że w przyszłych wyborach będzie multum kandydatów XD
Niedługo będzie więcej chętnych na stołki niż samych wyborców w danej gminie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Derez
+1 # Derez 2021-12-02 11:19
Przecież to sługa publiczny, jak milicjant. Powinien pracować z minimalną krajową i pokazać, że tu nie chodzi o pieniądze, a cel. Cel którym jest dobro obywateli i dbanie o prządek. Co więcej, taki Burmistrz zarabia sobie na boku i lewiznach kilku krotność takiej wypłaty. Żal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolek
-2 # bolek 2021-12-02 14:47
Tak i dyrektorzy i prezesi, ministrowie, premier, prezydent - wszyscy powinni pracować za najniższą, nieprawdaż? Bo to twoi słudzy!
A ty jako ich pan powinieneś zarabiać godnie np. 30.000 plus dodatki plus wysługa plus premie i nagrody. W końcu panom się należy. Takim panom jak ty przez duże P. (od pomyleniec)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Edward Wielki
+2 # Edward Wielki 2021-12-02 12:45
sam dodatek by wystarczyl !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
-2 # polak2010* 2021-12-02 17:15
Dla rządu najważniejsze jest utrzymać się u władzy. Ci, co umierają, już nie są dla nich istotni, bo nie będą głosować. Ich interesują posłowie – antyszczepionko wcy w Sejmie, bo potrzebują ich do większości i gdyby rząd chciał wprowadzać jakieś restrykcje, to mógłby im podpaść. Rząd boi się też Konfederacji, która odbiera mu elektorat prawicowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
raf
+3 # raf 2021-12-02 18:03
To są kpiny jakieś za musze cały rok zapierd.... co bierze za miesiąc dajcie mu łopate niech robi niech zobaczy co to praca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rychu
-1 # Rychu 2021-12-04 16:02
Cytuję raf:
To są kpiny jakieś za musze cały rok zapierd.... co bierze za miesiąc dajcie mu łopate niech robi niech zobaczy co to praca

Trzeba się było uczyć matole. A teraz pretensje że inni mają lepiej a ty do końca życia przy łopacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
enho
-1 # enho 2021-12-02 23:49
covida się przestraszył
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |