Radni zdecydowali. Starosta będzie zarabiał prawie 16 tys. zł miesięcznie

Starosta Zenon Swatek fot. zlubaczowa.pl
Starosta Zenon Swatek fot. zlubaczowa.pl

Starosta Zenon Swatek fot. zlubaczowa.pl

Po burmistrzu Narola, sporą podwyżkę dostanie także starosta lubaczowski. Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Zenon Swatek będzie zarabiał prawie 16 tys. zł miesięcznie brutto.

Jak już informowaliśmy, w powiecie lubaczowskim pierwszym włodarzem, który otrzymał podwyżkę był burmistrz Narola Grzegorz Dominik. Zgodnie z przekazaną przez nas informacją, to efekt uchwalonej nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, która reguluje m.in. wysokość minimalnej pensji.  

Zgodnie z nowymi przepisami, wynagrodzenie starosty powiatu z liczbą mieszkańców do 60 tys. może wynieść maksymalnie 17 420 zł brutto miesięcznie. Natomiast minimalna pensja to 13 936,00 zł, czyli 80% maksymalnego wynagrodzenia. W kwoty te nie jest wliczany dodatek stażowy. Dlatego też na ostatniej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego radni byli zobowiązani do podjęcia uchwały w sprawie wynagrodzenia starosty lubaczowskiego.

Dyskusja odnośnie nowej pensji starosty trwała ponad godzinę. Ostatecznie radni uchwalili nowe wynagrodzenie w wysokości 15965,40 zł brutto miesięcznie.

Na pensję składa się:

- wynagrodzenie zasadnicze: 8 405 zł
- dodatek funkcyjny: 2 583 zł
- dodatek specjalny:  3 296,40 zł
- dodatek za wysługę lat: 1 681 zł

To wzrost o 60%, bowiem do tej pory zgodnie z poprzednią uchwałą Rady Powiatu, starosta zarabiał 9980 zł brutto.

Co ciekawe, odejmując dodatek za wysługę lat, nowa pensja Zenona Swatka wynosi 14 284,10 zł, czyli 82% maksymalnego wynagrodzenia, które może otrzymywać starosta powiatu z liczbą mieszkańców do 60 tysięcy. W sumie to o 2% (348,10 zł) więcej od ustawowego minimum.

Za głosowało 13 radnych, trzech było przeciw (K. Rymarowicz, J. Michalik oraz M. Piotrowski) oraz jeden wstrzymał się od głosu (P. Głaz).

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2021 roku, w związku z tym starosta otrzyma wyrównanie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-37 # polak2010 2021-11-25 18:45
No Lemingi o małych rączkach do pracy czas rozpocząć kwik :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
+27 # Ja234 2021-11-25 19:12
Buraku2010 jemu się poprostu należy, tylko pytanie za co ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+14 # AntyPiS 2021-11-25 19:13
Cytuję polak2010:
No Lemingi o małych rączkach do pracy czas rozpocząć kwik :lol: :lol: :lol:


Wydajesz swoje dźwięki już nawet w komentarzach. Napisz mi jak to jest pisać komentarze racicami bo widzę, że wiesz :lol: Wystarczyło obejrzeć Radę Powiatu. Starosta zamiast wziąć to na klatę na czas sprawy jego podwyżki opuścił salę obrad mimo, ze nie było to nic tajnego i nie musiał, ale widać zero odwagi. A Pan Starosta Michalik czy radny Rymarowicz pokazali, ze tylko o kasę chodzi. W 2018 roku obniżyli samorządowcom pensje bo Szydło uznała, ze nowym ministrom już ,,nagrody się należały" i ktoś za nie musiał zapłacić a teraz jak PiS zdobyło więcej stołków w samorządzie to nagle kasa jest nie wiadomo skąd a pół starostwa pracuje za minimalną i jak ktoś prosi o podwyżkę to kasy nie ma i nie będzie. Niektórym samorządom podnoszą wręcz dwukrotnie ich pensję. Wraca do wysokości na jakim być powinna, ale jakoś teraz nie ma więcej pieniędzy niż te 3 lata temu a PIS na Radzie Powiatu bronił się, że ,,pieniądze są i będą". I mówią to w jednym z biedniejszych powiatów w Polsce, która jest do tego drylowana przez kroczącą a niedługo przez galopującą inflację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mac
+26 # Mac 2021-11-25 19:00
Ja tylko grzecznie zapytam się: Za co ta podwyżka???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zbyszek
+32 # Zbyszek 2021-11-25 19:47
To absurd! Pracownicy starostwa i podległych instytucji pracują za najniższą krajową! Na szczęście wybory zbliżają się wielkimi krokami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomekxx
+26 # Tomekxx 2021-11-25 19:47
A poniżej artykuł, że cięcia w administracji . Zarobi ten Pan tyle to cały referat gdzie rejestrujemy pojazdy. To jakiś Nowy Cyrk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
możesz ich pocałować
+14 # możesz ich pocałować 2021-11-25 20:11
samorządy niedługo zaczną zdychać, tak ich góra załatwiła:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smutne t
-9 # Smutne t 2021-11-26 04:48
Do tych co glosowali przeciw albo się wstrzymali..... .wy też dostaniecie.... ...chcecie czy nie tak to będzie wyglądać, a potem .......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-20 # polak2010 2021-11-25 20:27
Jak to powiedziała premier pani Beata Szydło cyt. Wystarczy tylko nie kraść
I na wszystko znajdą się pieniądze :lol: :lol:
Ale to za trudne dla Leminga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
możesz ich pocałować
+6 # możesz ich pocałować 2021-11-25 20:29
co ty pieprzysz...... jeszcze wspomnisz moje słowa:)jeszcze chwila i wszystko stanie sie jasne:)przytula m
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+7 # aa 2021-11-25 21:10
Cytuję polak2010:
Jak to powiedziała premier pani Beata Szydło cyt. Wystarczy tylko nie kraść
I na wszystko znajdą się pieniądze :lol: :lol:
Ale to za trudne dla Leminga


Nie kraść!!! To k.... dlaczego Trybunał Przyłęckiej orzekł, że ci co "zarobili" :lol: i przepisali na swoich nie można takich zeznań opublikować, czego się wstydza? cieżko zarobionych (zagrabionych) pieniędzy? Przecież i tak minister zero nie podejmie zadnych czynności.
Niesprawny umyslowo znajdujesz tutaj pole do popisu, redaktorku gratulacje, Twoim guru również. Jesteście esencją patyji rządzącej :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2021-11-25 21:47
Cytuję polak2010:
Jak to powiedziała premier pani Beata Szydło cyt. Wystarczy tylko nie kraść
I na wszystko znajdą się pieniądze :lol: :lol:
Ale to za trudne dla Leminga


To nie jest kradzież tylko przywłaszczenie ,,bo te pieniądze im się należały" ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wszystko juz sp.....
+17 # Wszystko juz sp..... 2021-11-25 21:21
Dobrze ze pracownicy w gminie i miescie wykonuja prace po godzina i nic z tego nie maja tylko godziny do odbioru a zarobki najnizsze i to sie nazywa sprawiedliwosc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+6 # aa 2021-11-25 21:47
Nie "trza" kraść - jak mówiła Szydlowa a rządzącym wysoka kasa i inne frukta się po prostu należą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kinga
+18 # Kinga 2021-11-25 22:09
Im się to należy tak. Wystarczy mieć złamany kręgosłup moralny :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Smutne t
+4 # Smutne t 2021-11-26 07:29
To prawda i nie tylko tam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kinga
+16 # Kinga 2021-11-25 22:32
Czemu administrator strony usuwa komentarz i opinie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+12 # Polak2010@ 2021-11-26 08:12
Cytuję Kinga:
Czemu administrator strony usuwa komentarz i opinie ?

OCZYWIŚCIE !!!!!!!!!
Tylko polak2010 zostaje, lepszy sort !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mirek
+9 # Mirek 2021-11-26 09:35
Tutaj nie można krytykować kolegów Pana administratora, niczym tvpis. Komuna wróciła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-19 # polak2010 2021-11-25 22:44
Może ibrahim który przepłyną siedem mórz w temperaturze wody -40 stopni jest w stanie ogarnąć rozumowanie yelyty która głowy ma w chmurach na wieży eiffla.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+9 # aa 2021-11-25 23:20
Cytuję polak2010:
Może ibrahim który przepłyną siedem mórz w temperaturze wody -40 stopni jest w stanie ogarnąć rozumowanie yelyty która głowy ma w chmurach na wieży eiffla.


Diagnoza juz jest tylko kto ciebie wyleczy? Uryna...? bu ha ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-11-26 00:26
Cytuję polak2010:
Może ibrahim który przepłyną siedem mórz w temperaturze wody -40 stopni jest w stanie ogarnąć rozumowanie yelyty która głowy ma w chmurach na wieży eiffla.


Żadnych -40 stopni nie było ani celowego usuwania Wieży Eiffla. Wyjaśniałem to już raz i jak nie dochodzi to cóż. Najpierw musi być coś w głowie, żeby mogło to zrozumieć a nie, ze głowa tylko do jedzenia potrzebna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+7 # Polak2010@ 2021-11-26 08:14
Cytuję polak2010:
Może ibrahim który przepłyną siedem mórz w temperaturze wody -40 stopni jest w stanie ogarnąć rozumowanie yelyty która głowy ma w chmurach na wieży eiffla.

SZCZUJNIA !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
TenCoWieWszystko
+15 # TenCoWieWszystko 2021-11-26 06:57
Za co zapamiętam tego Pana? Za bywanie na każdej uroczystości w powiecie , która coś otwiera lub inauguruje.
Czasami mam wrażenie , że te uroczystości są robione wręcz "pod niego" na zasadzie " zorganizujmy uroczystości i zaprosimy Starostę"...Sta rosta się cieszy , że taki ważny a organizator łudzi się , że nadał rangi swoim działaniom. Być może to wymaga takiej pensji. :-|
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KaPaEs
+5 # KaPaEs 2021-11-26 09:07
Tyłkonurek jedynej "słusznej" partii... No, jemu się po prostu te pieniądze "należały"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-21 # polak2010 2021-11-26 09:12
Ale wam Lemingom szkoda tego koryta co się od niego oderwaliście. :lol:

Patrzycie i nie możecie uwierzyć, że można w końcu dobrze rządzić państwem czy powiatem.
W sumie co tu się dziwić jak rozmowa z Lemingiem jest na poziomie inteligencji orangutana

Ale kwiczcie kwiczcie to Mozart dla moich uszu.
Jak to ktoś napisał, że niedługo będzie koniec i z tym się zgodzę że będzie koniec z ciemnotą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bo się zesrasz
+9 # Bo się zesrasz 2021-11-26 10:17
Suma to w niedziele w kościołach..... .pamiętaj o świetle również tam.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-11-26 11:31
Cytuję polak2010:
Ale wam Lemingom szkoda tego koryta co się od niego oderwaliście. :lol:

Patrzycie i nie możecie uwierzyć, że można w końcu dobrze rządzić państwem czy powiatem.
W sumie co tu się dziwić jak rozmowa z Lemingiem jest na poziomie inteligencji orangutana

Ale kwiczcie kwiczcie to Mozart dla moich uszu.
Jak to ktoś napisał, że niedługo będzie koniec i z tym się zgodzę że będzie koniec z ciemnotą


Ja widzę, że na tych forach to Ty najbardziej kwiczysz. A kwiczą świnie nie oderwane od koryta a takie co się właśnie odrywa. Jedna prośba do Ciebie polaku2010. Chrumknij :lol: Jakbyś miał kiedyś świnie to byś wiedział :lol: Tak patrzę na rządy PiS w Polsce i w powiecie i widzę tylko zasadę ,,co by tu spieprzyć co by tu jeszcze". Większość tych populistycznych obietnic co obiecali Polakom jest niespełniona. Sytuacja Polski jest zła i tak słabej jeszcze Polski w III RP nie było. Żyjemy ponad stan za który przyjdzie Nam potem zapłacić. Rozmowa z Tobą to jest jak z orangutanem. Bo mówisz coś orangutanowi a on nie potrafi odpowiedzieć. Tak jak Ty na moje zarzuty bo nie potrafisz się obronić i tchórzysz po prostu :lol: Nie przyrównuj Mozarta do kwiczenia bo Mozart na takie słowa w grobie się przewraca. Tak i niedługo będzie koniec z ciemnotą. Idzie już 2023 rok i PiS straci władzę. Wtedy będzie koniec z nią koniec. Czas przesilenia nadchodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-8 # polak2010 2021-11-26 14:36
Człowiek czasu nie ma żeby coś napisać bo ciężka praca, dzieciaki. Tylko ledwo coś pomiędzy może napisać.
A taki Leming stojąc w kolejce po zasiłek ma czas i krótkie ręce do roboty i takiemu zawsze będzie źle bo dla takiego pracy nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hipokryzja PiS
+7 # Hipokryzja PiS 2021-11-26 18:10
Cytuję polak2010:
Człowiek czasu nie ma żeby coś napisać bo ciężka praca, dzieciaki. Tylko ledwo coś pomiędzy może napisać.
A taki Leming stojąc w kolejce po zasiłek ma czas i krótkie ręce do roboty i takiemu zawsze będzie źle bo dla takiego pracy nie ma.

Nie odwracaj kota ogonem, pisuarze. Dobrze wiemy kto stoi po zasiłki i inne daniny. Wiemy doskonale jaki procent elektoratu PiS stanowi margines społeczny, czyli nieudacznicy PiS. To samo w szeregach partii. Same kmioty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-11-26 21:48
Cytuję polak2010:
Człowiek czasu nie ma żeby coś napisać bo ciężka praca, dzieciaki. Tylko ledwo coś pomiędzy może napisać.
A taki Leming stojąc w kolejce po zasiłek ma czas i krótkie ręce do roboty i takiemu zawsze będzie źle bo dla takiego pracy nie ma.


No i dobrze zajmij się w końcu jakąś robotą i dziećmi a nie tylko piszesz te swoje herezje. I rodzina będzie Ci wdzięczna bo pobędziesz trochę z nimi a i na forum dyskusja będzie lepsza bez Ciebie. Ale słuchaj jak idiotycznie próbujesz atakować przeciwników PiS-u. Pokazuje to tylko Twój intelekt. Taki ktoś komu się nie chce robić i żyje z socjalu jest utrzymywany przez państwo. PiS wsparło właśnie to lenistwo, które porobiło dzieci by żyć z 500+. I za kim zagłosuje taka patologia? A no za PiS-em bo taką patologię utrzyma i da jej darmową kasę na którą zarabiają ludzie pracujący i przedsiębiorcy. I na koniec piszesz, ze masz dzieci. Współczuję, że będą miały taki zły przykład jeśli wezmą go z Ciebie. Mam nadzieję, ze nie skończą jak Ty jako frustrat, który próbuje na forum odreagować swoje życie z realu. Zresztą jestem ciekaw ile czasu spędzasz z rodziną a ile na tym forum bo Ty tutaj zawsze jesteś. Radzę Ci zajmij się rodziną a nie jakimś forum gdzie ośmieszyłeś się wieki temu i każdy ma Ciebie za idiotę. Piotrze ogarnij się. Wiem, że ostro i z użyciem rodziny, ale może to choć na Ciebie podziała i zrozumiesz swoje postępowanie i życiowe priorytety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
karol
0 # karol 2021-11-26 16:53
Nic, nie zostało tylko przemilczeć.... ............... ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hipokryzja PiS