Rozpoczęła się rozbiórka dworca PKS w Lubaczowie. Powstanie tam park handlowy?

Ruszyły prace związane z rozbiórką dworca PKS w Lubaczowie. Na jego miejscu może powstać nowoczesny park handlowy.

Dworzec PKS w Lubaczowie w końcu przestanie straszyć. Stary już zniszczony budynek właśnie jest rozbierany. Inwestycję realizuje niemiecka Grupa Saller, która posiada w Polsce obecnie prawie 100 obiektów. Na miejscu starego budynku może powstać nowoczesny park handlowy. Jakiś czas temu na kanale Saller Leasing – Polska na YouTube opublikowano film, który przedstawia wizualizację nowego obiektu.

Przypomnijmy, że dworzec należał do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. W 2014 roku PKS sprzedał budynek firmie Krokus z Poznania. Firma w ubiegłym roku zobowiązała się, że w ciągu 24 miesięcy wyburzy dworzec i postawi supermarket Intermarche. Sam pawilon handlowy miał mieć prawie 2000 metrów kwadratowych, a obok supermarketu miał być parking, na 80 samochodów.  Inwestor zagwarantował także, że postawi poczekalnię dla pasażerów z kasami biletowymi, pomieszczenie dla kierowców i stanowiska odjazdowe. Cała inwestycja miała być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Jednak z planów nic nie wyszło, a firma Krokus wystawiła dworzec na sprzedaż.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane