Ponad 18,5 mln złotych dofinansowania dla gmin poPGRowskich w powiecie lubaczowskim

fot. archiwumfot. archiwum

Do powiatu lubaczowskiego trafi 18,5 mln złotych dofinansowania w ramach dotacji dla gmin poPGRowskic z programu "Inwestycji Strategicznych".

Dzięki staraniom Poseł na Sejm RP Teresy Pamuły, w ramach dotacji dla gmin poPGRowskich z programu Inwestycji Strategicznych Powiat Lubaczowski uzyskał łączną kwotę 18 535 000 zł.

Poniżej lista inwestycji:

- 1 960 000 zł na budowę punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem w Horyńcu-Zdroju
- 5 000 000 zł na przebudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie
-  2 000 000 zł na modernizację oświetlenia ulicznego w Lubaczowie
-  2 000 000 zł na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej na terenie Gminy Narol
-  1 960 000 zł na rewaloryzację Zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach wraz z drogą dojazdową
- 1 615 000 zł na budowę dróg gminnych na terenie Gminy Stary Dzików
-  2 000 000 zł na budowę i modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego w Wielkich Oczach
-  2 000 000 zł na poprawę dostępności komunikacyjnej Powiatu Lubaczowskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy Narol.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych, realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe. Celem programu jest wsparcie miejscowości i gmin, które realnie ucierpiały na transformacji i przez to nie mogły się rozwijać i inwestować na swoich terenach. 

Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-07-14 15:42
No i super teraz tylko działać.
Może to trochę uszczypliwe ale pamiętam jak za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL modernizowano drogi kładąc asfalt na trelinke betonową, normalnie kosmos
A teraz ci sami płaczą, że dziury w drogach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
0 # Krzysztof Kaiser 2022-07-17 19:34
Cytuję polak2010:
No i super teraz tylko działać.
Może to trochę uszczypliwe ale pamiętam jak za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL modernizowano drogi kładąc asfalt na trelinke betonową, normalnie kosmos
A teraz ci sami płaczą, że dziury w drogach.


Tak Polacy są bardzo zadowoleni z PiS-u. Normalnie dobrobyt. Z powodu inflacji zastanawiają się jak spiąć miesięczny budżet i nie zbankrutować. Co z tego, że są drogi jak nie będzie nic po nich jeździć bo kredyt to samobójstwo. A co do stanu. Jakimś dziwnym trafem to powiatowe robione za PSL jakoś się trzymają a wojewódzka się posypała a pieczę nad nią ma PiS bo PiS rządzi w województwie od 2014 i olał sprawę a z tego co wiem ta droga miała być robiona, ale przyszedł PiS i plan modernizacji na jakiś 2018 poszedł w odstawkę bo PiS olał nasz powiat. Droga na Dachnów sypie się jak to ,,państwo z kartonu", które serwuje nam PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
0 # Krzysztof Kaiser 2022-07-17 19:39
I jeszcze uzupełnienie. Ciekawy tytuł artykułu. Dla gmin po PGR-ach. Państwowe Gospodarstwa Rolne znajdowały się w niemal każdej gminie w kraju. Brzmi to jak propaganda za czasów komuny ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia