Kiedy otwarcie basenu w Lubaczowie? Burmistrz odpowiada

fot. fot.

Mieszkańcy Lubaczowa oraz powiatu lubaczowskiego czekają na otwarcie miejskiej pływalni. Dobre wieści są takie, że basen już wkrótce zostanie otwarty. Jednak nie dla wszystkich.

Budowa basenu w Lubaczowie rozpoczęła się 4,5 roku temu. Z pierwszych zapowiedzi wynikało, że pływalnia zostanie otwarta jeszcze w 2020 roku. Tak się jednak nie stało. Rok później, bowiem w 2021 roku zapowiadano, że obiekt zostanie do użytku na początku 2022 roku. To również się nie udało. Jednak wydaje się, że w końcu jesteśmy blisko otwarcia miejskiej pływalni. Tak przynajmniej wynika ze słów burmistrza Lubaczowa.  Krzysztof Szpyt na ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował, że od 1 lipca „basen będzie funkcjonalnie gotowy do pływania”.  Jednak nie dla wszystkich.

Wedle słów burmistrza Lubaczowa w tej chwili basen jest gotowy na otwarcie dla grup zorganizowanych takie jak szkoły, bowiem zapewniono odpowiednią kadrę łącznie z ratownikiem. Miejska pływalnia uzyskała również wszelkie zgody związane z wymogami bezpieczeństwa, a także jakością wody.

- Ponieważ będziemy gotowi fizycznie do działania na tym obiekcie, chciałbym, aby w okresie wakacyjnym umożliwić wejścia zorganizowanym grupom, półkoloniom oraz szkołom.  – poinformował Krzysztof Szpyt

Nauka pływania Nowy Sącz

Na chwilę obecną, z basenu nie będą mogły jednak korzystać osoby indywidualne. Dlaczego? Okazuje się, że nie jest gotowy system szafek.  W tej sprawie poczyniono już działania, bowiem podpisano umowę z firmą, która wykona taki system. Zatem musimy jednak uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

- Myślę, że w ciągu dwóch – trzech tygodni ten system zacznie działać. – powiedział Krzysztof Szpyt

W tym czasie burmistrz Lubaczowa chciałby zobaczyć w jaki sposób basen będzie funkcjonował.  Jak powiedział pływalnia będzie otwarta „na półgwizdka”.

- To musi przejść chrzest bojowy, by zobaczyć co nam brakuje, co dokupić i jak zorganizować pracę. To jest dla nas nowość. Zarówno ludzie muszą się tam odnaleźć jak i pracownicy przyzwyczaić do obecności pływaków – podsumował burmistrz Lubaczowa

Źródło: RAM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mirosław Stopa
# Mirosław Stopa 2022-07-03 04:10
boze, czy jak już tam smarujecie kolegom, to nikt nie pomyśli o najprostszych rzeczach :D za mojej kadencji, nie miała by się taka sytuacja prawa zdarzyć ;)

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.