Posłowie Prawa i Sprawiedliwości spotkają się z mieszkańcami Lubaczowa

Kandydat do Europarlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba oraz Poseł Jan Szyszko w najbliższą niedzielę (18.05) o godzinie 10:30 w Miejskim Domu Kultury spotkają się z mieszkańcami Lubaczowa i okolic.

Tematem spotkania ma być „Obrona Polskiej Ziemi i Polskich Lasów”. Nie zabranie także rozmów o obronie godności ludzi miłujących przyrodę.

 

Tomasz Piotr Poręba (ur. 31 marca 1973 w Grybowie) – polski polityk, urzędnik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Z wykształcenia historyk i politolog, w przeszłości piłkarz i dziennikarz sportowy.

Wychowywał się w Stróżach w rodzinie Marii i Antoniego, pracującego jako kolejarz. Na Akademii Pedagogicznej w Krakowie ukończył studia z zakresu historii i politologii, następnie studia specjalne z zakresu dziennikarstwa. Odbył też podyplomowe studia europejskie organizowane przez Uniwersytety w Maastricht i Warszawski. Podczas studiów w Polsce uprawiał piłkę nożną, występował na pozycji napastnika w trzecioligowych klubach Kabel Kraków, Karpaty Siepraw i Górnik Wieliczka, jego karierę sportową przerwała kontuzja. Był dziennikarzem sportowym w „Gazecie Krakowskiej”.

Pracował później w jednym z departamentów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej. W 2003 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, objął funkcję kierownika działu ds. informacji i wizerunku w biurze krajowym tej partii. W 2004 podjął pracę w Parlamencie Europejskim, został głównym doradcą grupy Unii na rzecz Europy Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych i rzecznikiem prasowym grupy deputowanych PiS.

W 2009 z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji, został rzecznikiem delegacji PiS w PE oraz zasiadł w prezydium grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. W 2011 został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na czas wyborów parlamentarnych. 26 listopada 2011 został wybrany przez radę polityczną PiS do komitetu politycznego partii. Kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014.


 

http://ecomanager.pl/wp-content/uploads/2013/02/prof.-Jan-Szyszko.jpgJan Szyszko to polski leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, polityk, w latach 1997-1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005-2007 minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

W 1966 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 r. otrzymał tytuł naukowy profesora. W latach 1993–1994 pełnił funkcję dyrektora Krajowego Zarządu Parków Narodowych w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym SGGW i kierownikiem Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, współtwórcą i kierownikiem Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych. Zasiadał w Komitecie Ekologii Polskiej Akademii Nauk. Wykłada także w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Założył i prowadzi prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych. Prowadzone są w niej badania nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Jest jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, godzinę 10:30 w MDK w Lubaczowie.

 {flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane