Posłowie Prawa i Sprawiedliwości spotkają się z mieszkańcami Lubaczowa

Kandydat do Europarlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba oraz Poseł Jan Szyszko w najbliższą niedzielę (18.05) o godzinie 10:30 w Miejskim Domu Kultury spotkają się z mieszkańcami Lubaczowa i okolic.

Tematem spotkania ma być „Obrona Polskiej Ziemi i Polskich Lasów”. Nie zabranie także rozmów o obronie godności ludzi miłujących przyrodę.

 

Tomasz Piotr Poręba (ur. 31 marca 1973 w Grybowie) – polski polityk, urzędnik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Z wykształcenia historyk i politolog, w przeszłości piłkarz i dziennikarz sportowy.

Wychowywał się w Stróżach w rodzinie Marii i Antoniego, pracującego jako kolejarz. Na Akademii Pedagogicznej w Krakowie ukończył studia z zakresu historii i politologii, następnie studia specjalne z zakresu dziennikarstwa. Odbył też podyplomowe studia europejskie organizowane przez Uniwersytety w Maastricht i Warszawski. Podczas studiów w Polsce uprawiał piłkę nożną, występował na pozycji napastnika w trzecioligowych klubach Kabel Kraków, Karpaty Siepraw i Górnik Wieliczka, jego karierę sportową przerwała kontuzja. Był dziennikarzem sportowym w „Gazecie Krakowskiej”.

Pracował później w jednym z departamentów Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej. W 2003 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, objął funkcję kierownika działu ds. informacji i wizerunku w biurze krajowym tej partii. W 2004 podjął pracę w Parlamencie Europejskim, został głównym doradcą grupy Unii na rzecz Europy Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych i rzecznikiem prasowym grupy deputowanych PiS.

W 2009 z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim uzyskał mandat eurodeputowanego VII kadencji, został rzecznikiem delegacji PiS w PE oraz zasiadł w prezydium grupy Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy. W 2011 został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na czas wyborów parlamentarnych. 26 listopada 2011 został wybrany przez radę polityczną PiS do komitetu politycznego partii. Kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014.


 

http://ecomanager.pl/wp-content/uploads/2013/02/prof.-Jan-Szyszko.jpgJan Szyszko to polski leśnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk leśnych, polityk, w latach 1997-1999 minister ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005-2007 minister środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

W 1966 ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na której uzyskał następnie stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 r. otrzymał tytuł naukowy profesora. W latach 1993–1994 pełnił funkcję dyrektora Krajowego Zarządu Parków Narodowych w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym SGGW i kierownikiem Katedry Architektury Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, współtwórcą i kierownikiem Pracowni Oceny i Wyceny Zasobów Przyrodniczych. Zasiadał w Komitecie Ekologii Polskiej Akademii Nauk. Wykłada także w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii. Założył i prowadzi prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych. Prowadzone są w niej badania nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Jest jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, godzinę 10:30 w MDK w Lubaczowie.

 {flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.