Stadion w Lubaczowie zostanie przeniesiony w inne miejsce?

fot. koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiegofot. koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiego

Władze miasta rozważają przeniesienie Stadionu Miejskiego na tereny rekreacyjno-sportowe przy ul. Ofiar Katynia, w sąsiedztwo planowanego basenu miejskiego. Taka opcja jest brana pod uwagę przez miejskich urzędników ze względu na budowę obwodnicy Lubaczowa.

Jak czytamy w ostatnim numerze gazety lubaczow.pl, wraz z budową obwodnicy Lubaczowa wyburzeniu ulegną budynki na stadionie miejskim, a bez nich niemożliwe jest uczestnictwo drużyny klubu Pogoń-Sokół w rozgrywkach piłkarskich. Dlatego też miejscy urzędnicy stoją przed trudną decyzją - dokonać przebudowy stadionu czy wybudować nowy.

Znając dokładne plany budowy obwodnicy Lubaczowa miasto w ubiegłym roku zamówiło koncepcję przebudowy, którą przygotowało biuro projektowe GEOBUD.

Nowy (lub przebudowany) stadion miałby wzbogacić się o nową trybuną mieszczącą 800 osób oraz budynek szatni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek miałby być dwukondygnacyjny z przeszklonym holem w środkowej części. Według planów na parterze znajdować będą się pokoje sędziowskie wraz z prysznicami i toaletami, cztery szatnie z zapleczem sanitarnym, pralnia, pomieszczenia gospodarcze, magazyn, kotłownia i portiernia. Na piętrze zaprojektowano natomiast aulę na 30 osób, salę zarządu klubu, toalety, pokój socjalny, cztery pokoje biurowe, pomieszczenie dla spikera, siłownię, a w odrębnej strefie pomieszczenia odnowy biologicznej. Ponadto holu byłaby możliwość przejścia na taras widokowy umożliwiający obserwowanie rozgrywek piłkarskich.

Miejscy urzędnicy podkreślają, ze obecna lokalizacja stadionu ma jednak swoje ograniczenia przestrzenne, które mogą uniemożliwić przebudowę: od północy zabudowa przemysłowo usługowa, od zachodu południa 2 drogi wojewódzkie (projektowana obwodnica i ul. Wyszyńskiego) a od wschodu podmokłe łąki od strony rzeki. Brakuje też dobrej komunikacji w obrębie stadionu oraz miejsc parkingowych. Dlatego miasto rozważa możliwość przeniesienia lokalizacji stadionu na tereny rekreacyjno-sportowe przy ul. Ofiar Katynia, w sąsiedztwo planowanego basenu miejskiego.

Koszty budowy budynku i trybun są podobne, natomiast nowa lokalizacja wymagałyby dodatkowych wydatków na płytę stadionu, boiska treningowe i parkingi, co podraża koszty całej inwestycji. Obecną lokalizację można by wystawić w przetargu do sprzedaży na cele komercyjne, a uzyskany dochód przeznaczyć na budowę nowego obiektu. Pieniądze ze sprzedaży powinny pokryć zwiększone koszty inwestycyjne związane z zapleczem treningowym i parkingami – zapewnia Urząd Miasta na łamach gazety lubaczow.pl

Problem z przeniesieniem obiektu polegałby na tym, że obszar stadionu to teren o przeznaczeniu sportowym, który należałoby zmienić. To procedura, której czas trwania można szacować na co najmniej półtora roku. Miasto zapewnia, że sprawa będzie nabierać tempa, a o zdanie mieszkańców Lubaczowa władze miasta będą pytać na zebraniach osiedlowych.

fot. Koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiego

Źródło: Gazeta lubaczow.pl

Komentarze   

putin
-13 # putin 2017-11-27 19:36
plany plany plany... ludzie wiecie im to zajmie ?????????? znajac ich... :) Pan z tego filmiku tak podsumował ten pomysł moim zdaniem trafnie :) www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolek
-15 # bolek 2017-11-28 07:40
zaklad pracy budowac gdzie sa inwestorzy a komu stadion sprzedadza tak sie kase panstwowa przewala brak gospodarza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hahahaha
+14 # Hahahaha 2017-11-28 07:55
Cytuję bolek:
zaklad pracy budowac gdzie sa inwestorzy a komu stadion sprzedadza tak sie kase panstwowa przewala brak gospodarza

BOLUŚ PRZESTAŃ BREDZIĆ I WEŹ LEKARSTWA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lolek
+16 # lolek 2017-11-28 08:06
Cytuję bolek:
zaklad pracy budowac gdzie sa inwestorzy a komu stadion sprzedadza tak sie kase panstwowa przewala brak gospodarza

Miasto ma zakład pracy budować? Niby jak? Miastu nie wolno! Bolek komuna się skończyła. A stadion jest miasta własnością a nie państwowy. Bądź bolek najlepiej gospodarzem na własnym podwórku bo co napiszesz to głupsze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gsm
-6 # gsm 2017-11-28 08:09
"Poszukiwany, poszukiwana"- ale tu jest jezioro- a to jezioro tam przeniesiemy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kl
-5 # kl 2017-11-28 11:18
Czy na pewno chodzi o ten Lubaczów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rr
-9 # rr 2017-11-28 18:21
super koncepcja tylko że budynek biurowy zasłania widok na boisko z przylegającej trybuny, na bieżnię nie zasłania bo nie ma, tak w ogóle to czy z koncepcją przedstawiono choć wstępny kosztorys, Lubaczów stać na wydanie kolejnych milionów na stadion?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojtek
+8 # Wojtek 2017-11-28 18:23
Wizualizacje bardzo piękne, Pani architekt się postarała. Fajnie było by oglądać mecze na takim obiekcie, tylko żeby jeszcze poziom sportowy tak poszedł w górę. Co za frajda oglądać na super stadionie drużynę która dostaje łupnia od jakiejś drużyny z małej wioski spod Przemyśla czy Jarosławia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zygmunt
+7 # Zygmunt 2017-11-29 09:42
Żeby coś funkcjonowało trzeba to wspierać, a czy MKS wspierają mieszkańcy? raczej marnie z tego co widzę podczas meczów na trybunach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ama
-4 # Ama 2017-11-28 19:50
A kiedy był ogłoszony przetarg na koncepcje stadionu? To wszystko dziwne się wydaje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kADŁUBEK
-4 # kADŁUBEK 2017-11-29 07:57
Dobrze , że tylko stadion chcą przenieść w nowe miejsce, a nie cały Lubaczów :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolek
-12 # bolek 2017-11-29 10:28
baty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lolek
+7 # lolek 2017-11-29 11:41
Cytuję bolek:
baty

Bolek jak z tym lekarzem byłeś już?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lechu
-6 # Lechu 2017-11-29 11:39
Nie przenoscie nam stolicy do Lubaczowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kik
-5 # kik 2017-11-29 18:40
zobaczycie nowy stadion jak świnia niebo,może za 10 lat. już internat przy zs miał być gotowy do końca roku, ale chyba tylko wc-ety w tym internacie, bo nie wiadomo czy do końca 2018 zrobią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
...
+1 # ... 2017-11-29 20:23
Blisko Cmentarz jak by mial Ktos kipnonc to odrazu na Cmentarz xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Adek
+4 # Adek 2017-11-29 23:20
Super koncepcja. Miło by było mieć taki obiekt w Lubaczowie. Sauny, siłownia to chyba to czego miastu potrzeba. Dobry obiekt, ciekawa i prosta architektura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
# Guest 2017-11-30 12:59