Strażnicy graniczni z Lubaczowa odkryli papierosy ukryte w aucie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali mężczyznę, który w specjalnie skonstruowanej skrytce przewoził 1 110 paczek papierosów produkcji ukraińskiej.

31 ? letni Polak ? mieszkaniec województwa małopolskiego, został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Leżajska. W jego samochodzie marki Peugeot 607 strażnicy graniczni z Lubaczowa odkryli specjalnie skonstruowany schowek znajdujący się za tylnim siedzeniem samochodowym a  w  nim 1 110 paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Mężczyzna powiedział, że papierosy kupił na bazarze w pobliżu przejścia granicznego w Hrebennem i jak twierdził były one przeznaczone do jego prywatnego użytku.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 65 § 3 kks ? tj. bezprawne rozporządzanie wyrobami akcyzowymi i art. 91 § 4 kks tj. pomocnictwo w zbyciu towarów.

Do celów procesowych zabezpieczono również samochód, w którym były przewożone papierosy, jego wartość oszacowano na 14 tysięcy złotych.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku.

                      

Źródło/foto: BiOSG

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.