Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

60 nowych funkcjonariuszy w BiOSG. Złożyli ślubowanie w Przemyślu [FOTO]
Featured

60 nowych funkcjonariuszy w BiOSG. Złożyli ślubowanie w Przemyślu [FOTO]

fot. BiOSGfot. BiOSG

43 mężczyzn i 17 kobiet rozpoczęło drogę do służby w placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu. Pięć osób przyjęto po raz pierwszy w formule służby kontraktowej.

Uroczysty apel odbył się 25 czerwca w Przemyślu, w 78. rocznicę śmierci gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego ps. „Jur”, patrona Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy BiOSG, mundurowi z podkarpackich placówek Straży Granicznej, Pododdział Reprezentacyjny oraz rodziny nowo przyjętych osób.

Przed obeliskiem poświęconym patronowi oddziału złożono wieniec i zapalono znicze. Następnie nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty. Ślubowanie na sztandar BiOSG przyjął komendant oddziału gen. bryg. SG Tomasz Zybiński.

Wśród nowo przyjętych znalazło się 43 mężczyzn i 17 kobiet. 17 osób ma wykształcenie wyższe.

Po raz pierwszy w historii BiOSG w grupie znalazło się również pięć osób przyjętych do służby kontraktowej. Są wśród nich dwaj byli funkcjonariusze Straży Granicznej, były policjant oraz dwie osoby bez wcześniejszego doświadczenia w służbach mundurowych.

Funkcjonariusze kontraktowi przejdą szkolenie podstawowe w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Zajęcia obejmą m.in. prawo, ochronę granicy państwowej, techniki interwencji i strzelanie.

Po zdaniu egzaminu rozpoczną służbę w placówce SG w Medyce. Będą odpowiadać za ochronę przejścia granicznego i granicy państwowej oraz zabezpieczenie zatrzymanych osób.

Pozostali nowo przyjęci wyjadą do ośrodka szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkolenia podstawowego i podoficerskiego wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę w placówkach działających w regionie.

Podczas apelu wręczono medale, odznaki i wyróżnienia. Otrzymali je funkcjonariusze i pracownicy BiOSG, przedstawiciele innych służb oraz szkół prowadzących klasy mundurowe.

Doceniono także funkcjonariuszy reprezentujących oddział podczas ogólnopolskich zawodów sportowych i strzeleckich. Komendant BiOSG został uhonorowany Medalem za Zasługi dla Rzeszowskiego Oddziału Związku Sybiraków.

Gen. bryg. SG Tomasz Zybiński pogratulował nowym funkcjonariuszom przejścia rekrutacji. Podkreślił, że służba w Straży Granicznej wymaga dyspozycyjności, determinacji, wiedzy i sprawności.

fot. BiOSG

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków