W lubaczowskim szpitalu na operację trzeba czekać 25 lat!

W ostatnich dniach Polskę obiegła informacja o tym, że na operację stawu kolanowego w lubaczowskim szpitalu trzeba czekać aż 25 lat. Sprawę nagłośniły „FAKTY TVN” oraz regionalna prasa.

Wydawać by się mogło, że informacja to żart. Niestety, tak nie jest. To prawda. O bardzo długim czasie oczekiwania na operację rok temu informował Super Express. 31 stycznia 2015 roku ogólnopolskim dziennik poinformował, że na operację stawu kolanowego trzeba czekać aż do 2040 roku! Minęło 12 miesięcy i z przykrością należy stwierdzić, że nic się nie zmieniło. Dzisiaj lubaczowski szpital wolne terminy na zabieg endoprotezoplastyki stawu kolanowego, który trwa niespełna dwie godziny ma dopiero na 2041 rok!

Co ciekawe według Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie Stanisława Burego kolejki są tak duże z powodu zaufania pacjentów do lekarzy.

Pacjenci wybierają szpital ze względu na personel lekarski, a także warunki bytowe – mówił dla „Faktów” dyrektor lubaczowskiego szpitala

Jest jednak nadzieja, że terminy będą krótsze.

Ze statystyk już przeprowadzonych wynika, że średnia krajowa oczekiwania na planową operację protetyki stawu kolanowego to 6 lat, a najdłuższe kolejki, po weryfikacji, skracają się nawet trzykrotnie. – podaje TVN

- Wiele osób zapisuje się na operację jakby na zapas. To znaczy wiedząc, że są długie kolejki zapisują się mimo że objawy kliniczne jeszcze by nie predysponowały do natychmiastowej operacji – czytamy na stronie tvn24.pl wypowiedź profesora Pawła Małdyka, konsultanta krajowego w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Dla osób, które zostały zakwalifikowane do operacji i przy każdym kroku czują ból, 25 lat oczekiwania na operację kolana jest nie do wyobrażenia.

Źródło: se.pl, tvn24.pl

Komentarze   

pacjent
+11 # pacjent 2016-01-27 12:03
Po co my placimy skladki ubezpieczeniowe skoro i tak musimy czekac na zabieg latami, a wszystko dla tego ze w tym czasie co powinni miec zabieg pacjenci ubezpieczeni,to sa przeprowadzane zabiegi platne u doktora B.i dla tego sa takie dlugie terminy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+28 # n 2016-01-27 12:12
Już samo wyjście z tego szpitala o własnych siłach po leczeniu to duży sukces,więc o szczegółach nie mówmy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kiki
+12 # Kiki 2016-01-27 12:15
Po dwudziestupieci u latach nie bedzie co juz operowac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POLSKA
+7 # POLSKA 2016-01-27 13:27
POLSKA TO PIĘKNY KRAJ, TU LICZY SIĘ TYLKO CZŁOWIEK I JEGO ZDROWIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pola
+1 # Pola 2016-01-27 18:18
Masakra jakaś ... jedynie odział ginekologiczno położniczy jest w miarę (przynajmniej tak słyszałam) może ktoś się wypowie na temat porodu i opieki ? jestem w ciąży i zastanawiam się nad wyborem szpitalu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ania
+4 # Ania 2016-01-27 19:48
Pierwsze dziecko 11 lat temu urodziłam w dużym mieście,po porodzie sala 4 mamy i 4 maluchy,masakra . 9 marca urodziłam córcie w Lubaczowie ,opieka super, pokój 1 osobowy. Wcześniej też leżałam dwa razy w tym szpitalu w czasie ciąży i nie mam na co narzekać. także polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gosia
+3 # gosia 2016-01-28 08:55
wkrótce na dwóch pokojach będzie jedna osoba!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ewa
+13 # ewa 2016-01-27 19:04
Unikaj chirurgii!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JAN
-3 # JAN 2016-01-27 23:12
MACIE PIS TO CZEGO NARZEKACIE ?

CHCIELIŚCIE CIEMNOGRODU TO GO MACIE !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ha Ha Ha
-1 # Ha Ha Ha 2016-01-28 07:41
Cytuję JAN:
MACIE PIS TO CZEGO NARZEKACIE ?

CHCIELIŚCIE CIEMNOGRODU TO GO MACIE !!!

Platforma Anty-obywatelsk a przez 8 lat swoich rządów spieprzyła wszystko co się dało, a teraz jej sympatycy zwalają winę za to wszystko na PIS który ledwo zaczął rządzić. Koń by się uśmiał. Ha Ha Ha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan P.
-1 # Jan P. 2016-01-28 07:56
Cytuję Ha Ha Ha:
Cytuję JAN:
MACIE PIS TO CZEGO NARZEKACIE ?

CHCIELIŚCIE CIEMNOGRODU TO GO MACIE !!!

Platforma Anty-obywatelska przez 8 lat swoich rządów spieprzyła wszystko co się dało, a teraz jej sympatycy zwalają winę za to wszystko na PIS który ledwo zaczął rządzić. Koń by się uśmiał. Ha Ha Ha

DOKŁADNIE TAK JAK TZW. KOD CZYLI KOMITET ODERWANYCH ZŁODZIEI I SPRZEDAWCZYKÓW OD PROSTO OD KORYTA BEZ ZNIECZULENIA. CHODZĄ I KRZYCZĄ COŚ O POGWAŁCENIU KONSTYTUCJI PYTANIE MOJE GDZIE ONI BYLI JAK TUSK PODWYŻSZAŁ PODATEK VAT, UKRADŁ NAM 150 MILIARDÓW Z OFE I PODNIÓSŁ WIEK EMERYTALNY DO 67 LAT, BO TAK MU UNIA KAZAŁA, CZY WASZYM ZDANIEM TO BYŁO ZGODNE Z USTAWĄ ZASADNICZĄ ? OCZYWIŚCIE , ŻE BYŁO PONIEWAŻ PLATFORMA MIAŁA WIĘKSZOŚĆ SWOICH SĘDZIÓW W TRYBUNALE WIĘC JAK MOGŁO BYĆ INACZEJ. MEDIA Z TVN NA CZELE MANIPULUJĄ BIEDNYMI LEMINGAMI I CI CHODZĄ NA TE PROTESTY CHOĆ SAMI NIE WIEDZĄ PO CO, NA CO I DLACZEGO, ALE TRZEBA IŚĆ. LUDZIE ZACZNIJCIE MYŚLEĆ ONI WSZYSCY WYKORZYSTUJĄ WASZĄ NAIWNOŚĆ PO TO ABY ODZYSKAĆ UTRACONĄ WŁADZĘ I WPŁYWY, DALEJ CHCĄ JEŚĆ OŚMIORNICZKI ZA NASZE PIENIĄDZE, A BIEDNE RODZINY Z CHORYMI DZIEĆMI BĘDĄ WYSYŁAĆ DO KOLEJEK KTÓRE MAJA OKRES OCZEKIWANIA DŁUŻSZY NIŻ ŻYCIE PRZECIĘTNEGO POLAKA. WSPÓŁCZUJĘ SOBIE I NAM WSZYSTKIM, ŻE PRZEZ 8 LAT RZĄDZILI NAMI SPRZEDAWCZYKI I WASALE UNII EUROPEJSKIEJ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ppp
-1 # ppp 2016-01-28 10:30
a tu się zgadzam jest to kwik z powodu utraconego żłobu! oni chcą swojego państwa,swojego koryta ! i wpieprzać ośmiorniczki ! dobrze że jadą z nimi na ostro a ja chcę więcej!!! nie patrzeć na darcie mordy odpędzonych od żłobu i pohukiwania komisarzy ludowych z UE tylko robić swoje! brawo PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
An
+7 # An 2016-01-27 23:53
Na oddziale wew.też nie jest dobrze,nie życzę nikomu żeby tam trafił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
xy
+7 # xy 2016-01-28 07:28
Leżałam tydzień czasu po zdiagnozowaniu ostrego zapalenia przydatków. Poszłam prywatnie (juz do innego miasta) okazało się ze miałam 2 duże torbiele
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan P.
-5 # Jan P. 2016-01-28 07:43
NIE MA LEPSZEGO OD SZPITALA LUBACZOWSKIEGO , NIE MA LEPSZEGO OD SZPITALA LUBACZOWSKIEGO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gosia
+2 # gosia 2016-01-28 08:52
Daje o sobie znac marycha!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Władek
+12 # Władek 2016-01-28 09:52
Połowa Lekarzy w tym Szpitalu jest nie dokształcona nie ma pojęcia o leczeniu.A jak jakieś ma to czeka na kopertę,przeżył em to na własnej skórze.Pan specjalista Chirurg Ortopeda Kalinowski nie widział u mnie złamań obu nóg tylko pęknięcie jednej,a były ordynator Chirugi Pan J......k czekał na kopertę kilka dni nic nie robiąc przy mnie,ale że się nie doczekał więc zaczął leczyć po kilku dniach.A pigułki z chirurgi pozdrawiam,lamp ka nie raz się świeciła po pół godziny i żadna nie przyszła,trzeba było wołać i jeszcze pretensje że im się przeszkadza przy gazetce i kawie.I narzekają że tak ciężko pracują.Pchają tu odpad medyczny do tego szpitala i tak nas kaleczą i się uczą na nas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ppp
+3 # ppp 2016-01-28 10:25
autentyk- będąc w Tomaszowie Lub. gdy dowiedzieli się że jestem z Lubaczowa to zaraz zapytali -to znasz pewnie kawał o Lubaczowie? odpowiedziałem że nie. A brzmiał on tak- jeden gość mówi do drugiego -ty,ale mnie moja teściowa wkurza,chetnie bym się jej pozbył. Na co drugi- chcesz się pozbyć? Wyślij do szpitala w Lubaczowie!
coś w tym jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pa
+3 # pa 2016-01-28 10:32
szpital w lubaczowie to sciema taka ze szok
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+2 # n 2016-01-28 12:49
Weterynarz ,który się przykładał na studiach ma większa wiedzę od Panów doktorów z lubaczowskiej nemocnicy na kraji mesta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+7 # mieszkaniec 2016-01-28 16:30
Chirurdzy, którzy nie potrafią wykonać USG.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
0 # ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 2016-01-29 12:50
i odczutac,,,,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bolek