Podkarpacie oazą bezpieczeństwa

Jak wynika z opublikowanego przez MSW Raportu o Stanie Bezpieczeństwa w roku 2012 województwo podkarpackie jest regionem najmniej zagrożonym przestępczością.

W 2012 roku spadła łączna liczba przestępstw oraz doszło do mniejszej ilości wypadków drogowych niż w roku 2011 ? wynika z opublikowanego przez MSW Raportu o Stanie Bezpieczeństwa w roku 2012. Polacy czują się również coraz bezpieczniej ? 89 proc. obywateli określa miejsce swojego zamieszkania jako bezpieczne, a 68 proc. z nas dobrze ocenia pracę Policji. Oazą bezpieczeństwa jest nasz region.

W 2012 roku w Polsce doszło do 1 119 803 przestępstw ? to o 3,4 proc. mniej niż w roku 2011. Policja ustaliła ponad pół miliona podejrzanych, a łączna wykrywalność wyniosła 67,8 proc. Względem 2011 roku zmniejszyła się również ilość przestępstw kryminalnych, m.in. zabójstw (o 12,1 proc.), bójek (o 4,9 proc.), rozbojów (o 6,4 proc.), kradzieży z włamaniem (o 5,8 proc.) oraz gwałtów (o 4,4 proc.). Spadła ilość przestępstw popełnionych przez nieletnich oraz przestępstw korupcyjnych i gospodarczych. Wzrosła natomiast liczba przestępstw związanych z przywłaszczeniem mienia oraz narkotykami. Zwiększyła się także ilość rozpracowywanych przez służby grup przestępczych. Poziom kradzieży utrzymał się na podobnym co w roku 2011 poziomie.

Według danych publikowanych w raporcie, Podkarpacie jest regionem najmniej zagrożonym przestępczością. Wskaźnik zagrożenia na 100 tysięcy mieszkańców wynosi 1792 przestępstwa (średnia krajowa to 2906 przestępstw). 

Ze statystyk wynika również, że powiat lubaczowski jest jednym z bezpieczniejszych powiatów w województwie podkarpackim oraz w kraju.


Więcej informacji o raporcie MSW znajdziesz na stronach Komendy Głównej Policji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.