Podkarpacie oazą bezpieczeństwa

Jak wynika z opublikowanego przez MSW Raportu o Stanie Bezpieczeństwa w roku 2012 województwo podkarpackie jest regionem najmniej zagrożonym przestępczością.

W 2012 roku spadła łączna liczba przestępstw oraz doszło do mniejszej ilości wypadków drogowych niż w roku 2011 ? wynika z opublikowanego przez MSW Raportu o Stanie Bezpieczeństwa w roku 2012. Polacy czują się również coraz bezpieczniej ? 89 proc. obywateli określa miejsce swojego zamieszkania jako bezpieczne, a 68 proc. z nas dobrze ocenia pracę Policji. Oazą bezpieczeństwa jest nasz region.

W 2012 roku w Polsce doszło do 1 119 803 przestępstw ? to o 3,4 proc. mniej niż w roku 2011. Policja ustaliła ponad pół miliona podejrzanych, a łączna wykrywalność wyniosła 67,8 proc. Względem 2011 roku zmniejszyła się również ilość przestępstw kryminalnych, m.in. zabójstw (o 12,1 proc.), bójek (o 4,9 proc.), rozbojów (o 6,4 proc.), kradzieży z włamaniem (o 5,8 proc.) oraz gwałtów (o 4,4 proc.). Spadła ilość przestępstw popełnionych przez nieletnich oraz przestępstw korupcyjnych i gospodarczych. Wzrosła natomiast liczba przestępstw związanych z przywłaszczeniem mienia oraz narkotykami. Zwiększyła się także ilość rozpracowywanych przez służby grup przestępczych. Poziom kradzieży utrzymał się na podobnym co w roku 2011 poziomie.

Według danych publikowanych w raporcie, Podkarpacie jest regionem najmniej zagrożonym przestępczością. Wskaźnik zagrożenia na 100 tysięcy mieszkańców wynosi 1792 przestępstwa (średnia krajowa to 2906 przestępstw). 

Ze statystyk wynika również, że powiat lubaczowski jest jednym z bezpieczniejszych powiatów w województwie podkarpackim oraz w kraju.


Więcej informacji o raporcie MSW znajdziesz na stronach Komendy Głównej Policji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.