Dlaczego została zwężona droga na ulicy Mickiewicza w Lubaczowie? Burmistrz odpowiada

Zakończył się remont drogi na ulicy Mickiewicza w Lubaczowie. W ramach przebudowy jezdnia została zwężona. Burmistrz w najnowszym informatorze miejskim wytłumaczył dlaczego podjęto taką decyzję.

Przebudowa drogi na ulicy Mickiewicza była realizowana wspólnie z Powiatem Lubaczowskim w ramach zadania pn. "Przebudowa ciągu dróg powiatowych w Lubaczowie: Nr 1684R ul. Konopnickiej w km 0+591 – 0+706, ul. Mickiewicza w km 0+000 – 0+506 oraz nr 1685R ul. Krasińskiego w km 0+000 – 0+259”.

Na ul. Mickiewicza wyremontowano odcinek o długości 506 m. Ponadto przebudowano chodniki i wykonano kanalizację deszczową, pojawiły się nowe zjazdy oraz dodatkowe zatoki postojowe.

Jak tłumaczy burmistrz po uprzątnięciu przez Miasto terenu po firmie wykonującej zadanie, zauważalne stało się przygotowanie miejsca na rabatki przy ul. Mickiewicza. Nawieziono je ziemią, już niedługo zostaną wzbogacone o nasadzenia. Pojawią się m.in. drzewa i krzewy.

Po wykonanym remoncie, kierowcy zastanawiali się dlaczego jezdnia została zwężona. Burmistrz Krzysztof Szpyt na łamach najnowszego Informatora Miejskiego Lubaczow.pl wyjaśnia:

- Zmniejszenie szerokości jezdni miało przede wszystkim na celu ograniczenie ilości studzienek kanalizacyjnych, które do tej pory były utrapieniem uczestników ruchu drogowego. W jezdnię wbudowane zostały studzienki kanalizacji deszczowej, natomiast uciążliwa kanalizacja sanitarna przebiega teraz wzdłuż rabat. – tłumaczy burmistrz Lubaczowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Magalena
+19 # Magalena 2021-08-20 20:43
Ja mam inne pytanie. Kto wpadł na debilny pomysł posadzenia przy tym pasie zieleni takiej ilości drzew, które po pierwsze mocno utrudniają widoczność, a po drugie jesienią będą zasypywały drogę, chodnik i kanalizację dużą ilością liści. Na Mickiewicza jest przedszkole, te drzewa które zasadzono ograniczają widoczność chodnika, a co za tym idzie nie pozwolą szybko zareagować na wtargnięcie pieszego na jezdnię. Druga sprawa, nasze służby nie interesują się czystością na chodnikach, a to będzie jedno wielkie smietnisko, bo żaden planujący nie wpadł na pomysł, aby przy drodze postawić śmietniki!!!! Debilny pomysł i tyle!!!
Rrr
+16 # Rrr 2021-08-20 21:17
Rabatki rabatki i będzie kostrzewa kwitła po pas . Przez Oleszyce aż miło przejechać a tu miasto powiatowe trawa po pas wzdłuż glownych ulic
Rrr
+20 # Rrr 2021-08-20 21:18
Teraz nasadza a za rok zostawia to żeby sądzili lub kosili trawę pobliscy mieszkańcy .
Matg
+35 # Matg 2021-08-20 21:36
Tylko Pan burmistrz nie wziął pod uwagę że po lubaczowie jeździ MNÓSTWO rowerów. Zamiast zrobić ścieżki rowerowe to lepiej wpier.... bruk i pseudo klomby!
A po drugie dlaczego te studzienki nie przeszkadzają jak się jedzie w stronę krowicy???!!!
mieszkaniec
+33 # mieszkaniec 2021-08-20 21:46
Pomysł iście kretyński. Na tej ulicy jest Sanepid, Prokuratura, Przedszkole i Sąd. Zamiast zrobić zatoczkę lub ścieżkę rowerową (z kostki brukowej, bo pod spodem idzie kanalizacja i nie może być nad nią asfalt ale nawierzchnia rozbieralna), to jakiś kretyn miał wizję wkomponowania zakrzaczeń utrudniających wyjazd z posesji. Będą się miały gdzie załatwiać psy biegające luźno i te na na smyczy - ku utrapieniu właścicieli posesji przy tym niby "zieleńcu". Zawężono drogę o ok. 2 m i obecnie, ma ona szerokość 6 m. Nie sposób wyprzedzić rowerzystę, bo on zazwyczaj jedzie ok. 1 m od krawędzi jezdni, a kierujący autem musi zachować od niego odległość co najmniej taką samą. Jak się maja więc wyminąć 2 auta na jezdni o szerokości 4 m ??? No chyba, że dadzą ograniczenie do 10 km/h. Zaczną myśleć jak dojdzie do nieszczęścia. Drodzy włodarze - Krzysztofie, Waldemarze i Zenonie, zacznijcie myśleć - to nie boli.
nx
+13 # nx 2021-08-21 00:50
To teraz dlaczego także zwężono ulicę Konopnickiej?
Po drugie - tam całymi dniami nie prowadzi się żadnych prac.
Dmw
+16 # Dmw 2021-08-21 11:00
Jeden robi,trzech patrzy a czwarty nabija kilometry wkoło koparki. Czyli jak w tym powiedzeniu,jed en robi jak się patrzy a drugi patrzy jak się robi. Porządna firma zrobiłaby ten kawałek w miesiąc,góra poltora
Dmw
+5 # Dmw 2021-08-21 17:23
No co minusujecie? Taka prawda,sam widziałem ,na własne oczy
Wanda
+8 # Wanda 2021-08-21 16:59
Kto podpisując umowę dam wykonawcy zbyt duzo czasu np. 1 rok. Wykonawca podpisał np. 10 umów i teraz robi wszystkie 10 odcinków, przerzucając ludzi i sprzęt z roboty na robotę. Nikogo nie interesuje to jak wygląda miasto, ze sa utrudnienia w ruchu, a do lokali uslugowych koło mdk nie można było się dostać przez długi czas.
bmw
-10 # bmw 2021-08-21 20:16
Wanda tropicielka afer, przekrętów i szemranych interesów. Skąd pewność że wokół tacy złodzieje jak ty?
Pan
+19 # Pan 2021-08-21 07:58
Zamiast rabatek może lepiej trzeba było zrobic zatoczki parkingowe .
ZZ
+5 # ZZ 2021-08-21 10:12
Najlepsze rabatki są wzdłuż domów na osiedlu JP II i zaczynają się od skrzyżowania naprzeciw Domu Nauczyciela i dalej wzdłuż boiska - po drugiej stronie jezdni. Ktoś zdrowo musiał przyjarać gdy to projektował. Panie projektancie - co Pan bierze?
Arch Enemy
+16 # Arch Enemy 2021-08-21 11:31
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co by tu jeszcze spieprzyć...
Wanda
+17 # Wanda 2021-08-21 16:54
Burmistrz nie jeździ rowerem więc nie widzi potrzeby robienia ścieżek rowerowych. Mimo głosów mieszkańców i tak pójdą w zaparte, że dobrze zrobi, ba że zrobili najlepiej.
Studzienki były problemem przed wymianą nawierzchni, po wymianie powinny być zlicowane z asfaltem tak aby nie utrudniać jazdy.
Wybrano najgłupszą opcje, i zakupiono drzewka, ktos wydal, ktos zarobil, na tą chwilę w miescie panuje bałagan zwiazany z robotami i niemocą ogarniecia porządku przez właściwe służby. Jest brudno, część klombów jest zarośnięta chwastami a na chodnikach rośnie trawa.
bmw
-9 # bmw 2021-08-21 19:35
Wanda tropicielka afer, przekrętów i szemranych interesów. Skąd pewność że wokół tacy złodzieje jak ty?
bmw
-13 # bmw 2021-08-21 19:35
Wanda tropicielka afer, przekrętów i szemranych interesów. Skąd pewność że wokół tacy złodzieje jak ty?
Rowerzysta
+3 # Rowerzysta 2021-08-21 19:31
Na nowej nawierzchni ulicy Mickiewicza zostało jedynie 13 studzienek - wynik godny podziwu i argument na zwężenie drogi zasadny. Brawo dla naszych decydentów.
Wanda
+5 # Wanda 2021-08-23 13:11
W nowych rabatkach jest 9 studzienek, zamiast klombów/rabatek mogła być ścieżka rowerowa z kostki, w razie awarii łatwo to rozebrać.
bmw
+2 # bmw 2021-08-21 20:20
Ja w sumie nie rozumiem dlaczego burmistrz się tłumaczy. Chyba lubi jak go zalewa fala hejtu od przygłupów. Mickiewicza to droga powiatowa, projekt zamawiał powiat, wykonawcę wybrał powiat, umowę podpisał starosta. Starosta na tym forum jest dalej nietykalny jak niegdyś był Michalik?
Picu
+15 # Picu 2021-08-22 19:35
Dla tych debili niech to zrobią co parkują wzdłuż ul. Kościuszki, tam od cmentarza panie Burmistrzu aż Młodów zakaz parkowania ma być
Janek
# Janek 2021-08-23 16:16
Dla mnie wyszło fajnie bo powstanie piekna droga dojazdowa do centrum miasta. Kierowcom to szkodzi? Im nawet autostrada przeszkadza. Wypadki czy wąsko czy szeroko dalej są. Widoczność? Do czego? Masz jechać do przodu :) No na pewno będzie trudniej jechać 120 na godzinę...No cóż...coś za coś. Gorzej naprzeciw poczty...Jakiś parking? Zakończony jakimś garbem (niepotrzebnym) Jadąc od centrum nagle...zwężeni e. Dziwne.
lewak
+4 # lewak 2021-08-23 17:19
Piękna droga dojazdowa do centrum miasta - dla tych co idą piechotą chodnikiem :-) Wszystkim pozostałym będzie teraz trudniej.
Tereo
+6 # Tereo 2021-08-23 22:40
Racja, na ul. Kościuszki wprowadzić zakaz parkowania od cmentarza do końca ulicy, ten cyrk to tylko tu widać we włościach Pana burmistrza Krzysia

UWAGA!