Będzie wsparcie dla ukraińskich przedsiębiorców. Miasto Lubaczów podpisało porozumienie

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

W podrzeszowskiej Jasionce podpisano porozumienie, dzięki któremu wspierani będą ukraińscy przedsiębiorcy. Wśród sygnatariuszy porozumienia zalazł się również Lubaczów, który reprezentował Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki. 

W środę 4 stycznia w siedzibie Inkubatora Technologicznego Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jasionce zostało podpisane porozumienie, którego celem jest stworzenie wyjątkowego inkubatora wspierającego ukraińskich przedsiębiorców. Daje możliwość rozpoczynania działalności firm ukraińskich w różnych częściach Podkarpacia, w tym relokacji istniejących firm. 

Idea powstania otwartego inkubatora wyszła od marszałka województwa Władysława Ortyla, jako forma wsparcia dla ukraińskich firm, których działalność została utrudniona lub przerwana z powodu toczącej się wojny. Zgodnie z założeniami porozumienia podkarpackie samorządy, instytucje okołobiznesowe oraz uczelnie będą razem współpracować, wykorzystując swoją infrastrukturę biznesową na rzecz wzmocnienia oraz tworzenia korzystnych warunków rozwoju działalności gospodarczej dla przedsiębiorców z Ukrainy oraz integracji gospodarki Polski i Ukrainy.

- Wsparcie dla przedsiębiorców z Ukrainy będzie polegać przede wszystkim na zapewnieniu im dostępu do infrastruktury, np. przestrzeni do pracy, terenów inwestycyjnych, wsparcia w postaci pomocy ekspertów oraz do infrastruktury specjalistycznej, np. laboratoriów. Będzie to również doradztwo w zakresie możliwej pomocy publicznej, wsparcie w kontaktach z administracją – lokalną i centralną. Warunki korzystania zostaną ustalone odrębnie pomiędzy właścicielem danej infrastruktury a przedsiębiorcą z Ukrainy - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie

Koordynatorem działań jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, która będzie pośredniczyć pomiędzy ukraińskimi przedsiębiorcami a instytucjami i samorządami - uczestnikami porozumienia. RARR, po zidentyfikowaniu potrzeb ukraińskich przedsiębiorców, będzie je przedstawiała partnerom porozumienia, a ci będą informować o możliwych formach wsparcia z ich strony.

Porozumienie podpisali także przedstawiciele Rzeszowa, Przemyśla i Jasła oraz Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Politechniki Rzeszowskiej, HugeTECH, Krośnieńskiego Inkubatora Technologicznego KRINTECH, Agencji Rozwoju Regionalnego MARR, Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, spółki InventUR oraz Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

Źródło: lubaczow.pl

Komentarze   

Polak
+33 # Polak 2023-01-09 15:11
A dla polskich przedsiębiorców kontrole z Urzędu Skarbowego,a co tam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bbbb
-4 # bbbb 2023-01-10 08:29
Jeśli będą działać w Polsce, to zgodnie z polskim, a nie ukraińskim prawem. To oczywiste, choć trudno to zrozumieć takim #Polakom :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bbbb
+1 # bbbb 2023-01-11 12:52
Dziękuję za minusy :) Ktoś to jednak przeczytał, choć nic nie zrozumiał. Nie dziwię się, tu należy narzekać, skarżyć się, obrażać, dzielić się głupimi plotkami i domysłami. Nie daj Boże napisać coś konkretnego lub pozytywnego, to zaraz krew zalewa dyżurnych hejterów. Tak mawiał Pawlak: szło przywyknąć. i ja przywykłem :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pitt
+30 # Pitt 2023-01-09 15:20
A dla obywateli tego kraju represje.

Podwyżki podatków, opłat i mandaty...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hmmm
+7 # Hmmm 2023-01-09 15:53
Kilka miesięcy temu prezydent Zelenski podpisał dokument o zakazie ,,przejmowania" firm gdzie prym wiedli różni Ukraińcy powiązani z adwokatami i notariuszami ( pani Jaworowicz kiedyś miała taki program gdzie kilku polskich właścicieli firm przestało nimi być dosłownie w weekend). Czy to co podpisał weszło w życie? Jak to kiedyś napisała ukraińska redaktorka: tzw. lexusy rano wychodzą z domu a wieczorem wracają z kieszeniami wypełnionymi pieniędzmi. Partnerki czy żony nie pytają skąd je mają bo domyślają się ich pochodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasia
+12 # Kasia 2023-01-10 13:15
A ukraińską szopkę z Banderą widzieli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mark
+12 # Mark 2023-01-11 08:00
Obserwuję wszystko od dłuższego czasu...
Niektórzy chcą być bardziej ukraińscy od samych ukraińców...
Przecież oni mają nas za frajerów totalnych..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ppp
-1 # Ppp 2023-01-11 18:00
To radziecka wyprawa naukowa w góry Kaukazu odkryła szkielet takiego ustrojstwa co od głowy do ogona mial 5 m a od ogona do głowy 3.Mierzyli go na różne sposoby wszelkie pomiary tak wskazywały.Sped ycja była z leningradzkiego oddz Akademii nauk sowietskowo sajuza.Przyszed l z Leningradu supernowoczesny laserowy przyrząd i [wulgaryzm] dalej 5 i 3.Wyslali telegram do Moskwy niech tam to wytłumaczą.Po dwu tygodniach przychodzi komunikat.Nie martwcie się Towarzysze wszystko jest w porządku nauka radziecka zna takie przypadki i tak od poniedziałku do piątku jest 4 doby a od piątku do poniedziałku tylko 3
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.