Na co gmina Oleszyce wyda pieniądze w 2016 roku?

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

18,9 mln zł przychodów oraz 18,8 mln zł wydatków – to główne założenia przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Oleszyce. Burmistrz oprócz spłaty 700 tysięcy złotych z tytułu kredytów oraz pożyczek otwiera sobie furtkę do zaciągnięcia 400 tysięcy złotych kredytu w razie wystąpienia deficytu w ciągu roku budżetowego.

Dochody przyszłorocznego budżetu pochodzą z subwencji – 8,8 mln zł, dotacji – 2,9 mln zł, podatków – 7 mln zł.

W 2016 roku Oleszyce planują wydać ponad 600 tysięcy na remont drogi na trasie Cewków - Stary Dzików – Oleszyce (jest to dotacja, na inwestycję tą składa się także powiat oraz gmina Stary Dzików), przebudować łączniki dróg gminnych wraz z chodnikami od ul. Futorzańskiej do Spokojnej (150 tysięcy). Nie zabraknie także pieniędzy na remont dróg na odcinku Borchów od mostu do drogi powiatowej (13 tys. zł), Nowa Grobla - Goniaki (25 tys. zł), na osiedlu Pod Kasztanami (28 tysięcy) oraz krótkich odcinków w Starych Oleszycach (25 tys. zł) i Zabiałej (30 tys. zł)

W przyszłym roku gmina planuje także wybudować oświetlenie uliczne w Futorach, Zabiałej i w Oleszycach przy ulicy Słonecznej. ( w sumie 60 tysięcy). Przy boiskach w Zalesiu, Starym Siole i w Futorach powstaną szatnie i potrzebna infrastruktura (95 tysięcy).

Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 161 tys. zł. W tę kwotę wchodzą diety radnych oraz cząstkowe wydatki na rzecz biura rady. Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,7 mln zł. Na promocję przewidziano 5 tys. zł.

Największa część przyszłorocznego budżetu trafi na oświatę – 8,22 mln zł. Prawie 3,5 mln złotych trafi na pomoc społeczną. Gospodarka Komunalna w Oleszycach to koszt 1,1 mln zł.. Wydatki na oświetlenie ulic i dróg gminnych 295 tys. zł. Wydatki na kulturę w gminie Oleszyce wyniosą 725 tys. zł z czego 563 tys. zł trafi do MGCK. 260 tys. zł będzie kosztować w przyszłym roku oleszycki sport.

Na dzień 31 grudnia 2016 roku zadłużenie gminy wyniesie 7,61 mln zł.

Budżet powinien zostać uchwalony przez radę gminy przed rozpoczęciem roku budżetowego, w szczególnych przypadkach dopuszcza się, by przyjęcie uchwały budżetowej nastąpiło w terminie późniejszym, lecz nie później niż do dnia 31 stycznia roku budżetowego.

W najbliższy piątek (27 listopada) w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach odbędzie się sesja Rady Miejskiej, na której radni między innymi będą ustalać stawki lokalnych podatków.

{flike}

Komentarze   

Mieszkaniec
+9 # Mieszkaniec 2015-11-23 15:15
A gdzie droga Orzeszkowa !? Po co dobre drogi naprawiać ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
My
+10 # My 2015-11-23 18:21
Działki posprzedawali ,droga rozjechana na maksa ,przejść nie można.Zapraszam y szanownych włodarzy na pieszą wycieczkę niech zobaczą jak to wygląda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
My
+9 # My 2015-11-23 18:23
Na Orzeszkową zapraszamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mariusz
+15 # Mariusz 2015-11-23 15:22
Lepiej by zrobili gdyby zadbali i otworzyli chociaż kilka miejsc pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rafal
-12 # Rafal 2015-11-23 17:37
Gmina ma tobie otwierać miejsca pracy? Gdzieś ty był jak się ustrój zmienił? To nie PRL, miejsce pracy sam sobie możesz otworzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wesoły
+9 # Wesoły 2015-11-23 15:25
Światła w centrum miasta na początku ul. Futorzańskiej nie ma już ponad rok i do tej pory sobie nikt nic z tego nie robi.
Pozdrowienia dla radnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
no no no
+8 # no no no 2015-11-23 15:33
"Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 161 tys. zł" "Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,7 mln zł".....a np. "Gospodarka Komunalna w Oleszycach to koszt 1,1 mln zł"....."Na dzień 31 grudnia 2016 roku (ROSNĄCE) zadłużenie gminy wyniesie 7,61 mln zł"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nonono
+7 # nonono 2015-11-23 15:37
Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 161 tys. zł. W tę kwotę wchodzą diety radnych oraz cząstkowe wydatki na rzecz biura rady. Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,7 mln zł. ..........Na dzień 31 grudnia 2016 roku (ROSNĄCE) zadłużenie gminy wyniesie 7,61 mln zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec Oleszyc
+7 # mieszkaniec Oleszyc 2015-11-23 16:21
A pieniądze na pokrycie diet dla radnych będą
" cząstkowo " z podatków, aż dziw że nic się nie mówi o podwyższkach diet dla nich to taka ciężka praca. Podatki w górę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
+10 # aa 2015-11-23 17:20
a moze juz bidaki cichaczem podniesli?;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zulugul
+10 # Zulugul 2015-11-23 17:39
Podwyszki sami sobie przyznaja. Bylem widzialem, tak bylo w ubieglym roku. Co zrobimy z nadwyzka w budzecie- podzielimy sie miedzy soba!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Łukasz
+13 # Łukasz 2015-11-23 17:39
Drogę Stary Dzików-Oleszyce to już jest obowiązek zrobić bo wygląda strasznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
harry
+11 # harry 2015-11-23 20:04
ostatnie zdanie".....będ ą ustalać stawki lokalnych podatków"..to przypominam,ze mamy deflację,także stawki podatków lokalnych powinny się obniżyć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rolnik
+11 # rolnik 2015-11-24 11:34
Rolnicy wpłacają dużą część budżetu w podatkach rolnych a te pieniądze w minimalnych chociaż procencie nie są wykorzystywane do poprawy czegokolwiek w infrastrukturze rolnej.Zaprasza m radnych na drogi polne!!!, wystarczyło by tylko równiarką przejechać i może wałem aby poprawić te drogi w które w większości tylko traktorem się wjedzie lub terenówką. Da się to zrobić, bo mam znajomych w innych gminach w których tak właśnie się dzieje.Koszt kilka lub kilkanaście tyś. jest znikomy w porównaniu z tym ,ile rolnicy wpłacają. Oleszyce to gmina rolnicza i zróbcie wreszcie coś dla tych rolników!!!!!!! !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
izaak
+11 # izaak 2015-11-24 21:58
BRAWO!!!!! Wreszcie ktoś tej bandzie przydupasów i uczniów Michalika dogryzł.Oleszyc e utrzymują się w 70% z podatków rolnych a co w zamian??!!!!! Nic,tylko dziury i brak dojazdu do pól a najlepsze jest to,z niejaki sichanek sam jest rolnikiem i radnym a tego problemu nie widzi. Najlepiej po kolana w gó..ie chodzić a na władzę nie narzekać to podstawowa zasada PSL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tutejszy
+8 # tutejszy 2015-11-25 12:23
Mieszkańcy Oleszyc i okolic to dumni i wartościowi ludzie. Nie potrafią jedynie zadbać o to, aby wreszcie przestała rządzić nimi garstka niekompetentnyc h aparatczyków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mhmjk
+6 # mhmjk 2015-11-25 21:34
Podobno miał być chodnik miał być na trasie Oleszyce-Uszkow ce i plac zabaw dla dzieci ? A tutaj nic nawet nie wspomniane o tym . BRAWO gmino.. Dumna jestem ! Bez pozdrowień. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
laky luck
+4 # laky luck 2015-12-27 20:38
Luzie wybraliście sobie władzę to ją macie i nie narzekajcie.
Niektórzy z rządzących mieszkają w blokach inni u teściów i nawet własnego wychodka nie wybudowali.
Trzeba wybierać takich którzy potrafią coś zrobić i dobrze gospodarować.
Nauczcie się w końcu nie narzekać .
Sami jesteście sobie winni .
Moim zdaniem radni gdyby chcieli coś zrobić dla gminy mogliby się zrzec uposażenia na rzecz dzieci w szkołach.
Dzieci jeśli będą głodne to nie będą się uczyć.
Wtedy zobaczylibyśmy ilu jest radnych którzy chcą dla gminy coś zrobić.
Jak wybieracie radnych to wybierajcie ludzi poukładanych i takich którzy umieją mówić po polsku.
A nie takich którzy skończyli tylko zawodówkę i sobie przypomnieli że mogą rządzić z takimi uprawnieniami.
Ładnie się ubrać to nie wszystko a słoma i tak z butów wystaje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
yaro
0 # yaro 2016-04-11 20:15
u mnie na osiedlu jeden kandydat chciał się zrzec diety ale go nie wybrali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
GGGG
0 # GGGG 2016-05-10 21:13
W końcu zrobią te drogę z Ole do St Dzikowa bo jechać tą drogą to prawdziwa masakra a drogi na wioskach też są masakryczne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lucyna
0 # Lucyna 2017-09-07 20:25
Na jakim etapie są informacje o budowie dróg w Oleszycach gdzie zabrali użytki rolne. Czy odszkodowania już wypłacają ludziom? Kto to będzie płacił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |