Jest nowy komunikat sanepidu w sprawie jakości wody w gminie Oleszyce

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Lubaczowski sanepid poinformował dzisiaj (28.02), że woda z wodociągu w Borchowie uległa poprawie pod względem fizykochemicznym i można ją spożywać. 

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Oleszyce już kilka dni temu zauważyli, że woda z kranów zmieniła barwę. W związku z tym, Zakład Gospodarki Komunalnej w dniach 26 – 28 luty zaplanował działania mające na celu przepłukanie sieci wodociągowej na terenie miasta Oleszyc.

W tym czasie Państwowy Powiatowe Inspektor Sanitarny w Lubaczowie zbadał próbki wody z Borchowa i okazało się, że nie spełnia wymagań fizykochemicznych w zakresie mętności, żelaza, barwy oraz jonu amonowego. Sanepid wydał zalecenie, aby nie spożywać tej wody i nakazał gminie Oleszyce podjęcie natychmiastowych działań.

Na teren tamtejszej gminy wyjechały samochody ZGK i beczkowozy. Przez dwa dni (wtorek i środa) rozwożono pitną wodę mieszkańcom.

Dzisiaj sanepid podobnie zbadał wodę z wodociągu w Borchowie i pobrane próbki wykazały, że woda uległa poprawie pod względem fizykochemicznym. Jedynie w zakresie mętności stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej wartości, co sprawia, że woda ma ma gorszy smak i wygląd, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

W związku z powyższym PPIS w Lubaczowie stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu w Borchowie.

Sanepid poinformował również, że w dalszym ciągu trwają prace naprawcze mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody z wodociągu w Borchowie.

Komentarze   

Obiektywny
0 # Obiektywny 2024-02-28 19:34
Referat Gospodarki Komunalnej w Narolu informuje, że z powodu wykrycia w wodzie bakterii COLI w miejscowości Podlesina woda nie nadaje się do spożycia . Zakaz obowiązuje od dnia 27.02.2024 r. do odwołania .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.