Ważna informacja dla mieszkańców gminy Oleszyce. Woda jest niezdatna do spożycia!

Woda z wodociągu w Borchowie jest niezdatna do spożycia. Poinformował dzisiaj sanepid w Lubaczowie. Badania wykazały przekroczenia parametrów fizykochemicznych w wodzie.

Dzisiaj (27.02) Państwowy Powiatowe Inspektor Sanitarny w Lubaczowie poinformował, że woda z wodociągu w Borchowie nie spełnia wymagań fizykochemicznych w zakresie mętności, żelaza, barwy oraz jonu amonowego. W związku z powyższym sanepid stwierdził brak przydatności wody do spożycia w miejscowościach: Borchów, Oleszyce, Lubomierz, Stare Oleszyce, Hurcze, Sucha Wola, Zalesie, Lipina, Stare Sioło, Zabiala oraz Uszkowce.

- Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych tj. mycia ciała, zębów, kąpieli, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i spłukiwania ubikacji, co nie ma wpływu na zdrowie konsumentów. - poinformował sanepid

Jednocześnie Państwowy Powiatowe Inspektor Sanitarny w Lubaczowie  zobowiązał Gminę Oleszyce do podjęcia natychmiastowych działań naprawczych celem zapewniania dla wodociągu sieciowego w Borchowie wody spełniającej wymagania fizykochemiczne z natychmiastowym terminem wykonania.

Na terenie gminy Oleszyce pojawią się samochody ZGK i beczkowozy. Gmina Oleszyce opublikowała harmonogram na środę (28.02):

Samochód ZGK  
ul. Św Jana – przy placu zabaw 9.30
ul. Sapiehy 10.00
ul. Zielona i os. Pod Kasztanami – przy basenie ppoż 10.30
ul. Zamkowa bloki naprzeciwko parku 11.00
ul. Kolejowa, Nasienna, Mokra, Błonie – blok koło CMC 11.30
Lubomierz 12.15
ul. Słowackiego, Zagrody – obok piekarni 12.30
ul. 3-Maja, Podwalna, Orzeszkowej – koło byłego kina 13.00
ul. Rynek, Szkolna, Kopernika, Zamkowa – przed ratuszem 13.30
ul. Futorzańska, Sobieskiego, Kościuszki, Bema, Spokojna – przy cerkwi 14.00
ul. Mickiewicza, Kustronia, Jarosławska, Wiejska – przy rondzie 14.30
Beczkowóz  
Borchów - świetlica 10.00
Sucha Wola - świetlica 10.50
Zalesie - świetlica 11.20
Lipina/Stare Sioło - bloki 11.50
Stare Sioło - świetlica 12.20
Stare Oleszyce – droga do kościoła 12.50
Stare Oleszyce - świetlica 13.20
Zabiała -świetlica 13.50
Uszkowce - świetlica 14.20

Komentarze   

Piotruś
+39 # Piotruś 2024-02-27 17:10
Oczywiście na stronie gminy Oleszyce nie ma żadnej informacji, że woda jest niezdatna do spożycia. Informują jedynie o tym, że przepłukują sieć wodociągową. Zero słowa o tym, że nie wolno jej pić. Jakie to jest żałosne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
2x
-2 # 2x 2024-02-27 17:34
Już dodali info + rozpiska z beczkowozem na dzisiaj (27.02) oleszyce.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ewa
+30 # ewa 2024-02-27 19:37
A kiedy w Oleszycach byla jaka kolwiek informacja na czas? Zalosne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KrzysiekS
+26 # KrzysiekS 2024-02-27 19:44
Cytuję Piotruś:
Oczywiście na stronie gminy Oleszyce nie ma żadnej informacji, że woda jest niezdatna do spożycia. Informują jedynie o tym, że przepłukują sieć wodociągową. Zero słowa o tym, że nie wolno jej pić. Jakie to jest żałosne.

Hehe hehe hehe... nasz andżej jest skąpy jeśli chodzi o informacje. Zwłaszcze te złe. Po co drążyć temat? To niedobre jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zulugul
-2 # zulugul 2024-02-27 17:25
kraj w rozsypce, ale ave ukraina!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawel
+21 # Pawel 2024-02-27 18:23
My w Cewkowi pili i jest dobra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dariusz
+16 # Dariusz 2024-02-27 18:29
W Olesycach w biedronce konczy sie woda i ludzie zaczynaja wykupowac piwo :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawel
+12 # Pawel 2024-02-27 18:44
Muszą czymś ugasić pragnienie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zulugul
+13 # Zulugul 2024-02-27 19:03
Szambiarke zaadaptowali na nowe potrzeby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Endeiu
+27 # Endeiu 2024-02-27 20:52
Jaki Pan taki kram, mamy takiego włodarza jakiego mamy, miejmy nadzieje że już po wyborach go nie zobaczymy który zadłuża tą gminę, gasi światła w nocy że się zabić idzie ale podatki płacić każe i je podnosi i nic innego nie robi pożytecznego dla lokalnej społeczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
1
+17 # 1 2024-02-27 21:17
a ile lewizn zaakceptował burmistrz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nieeee
+24 # Nieeee 2024-02-27 20:54
Ciekawe kto starszym osobom tę doniesie do domu dla niektórych nawet 5 litrowa bańka to problem. A z rozpiski wynika że postoje nie są długie Ok. 10 min.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Richard
-5 # Richard 2024-02-27 21:10
A kto komu obiecywał czy zapewniał że mu zaniosą. Coś się ostatnio ludziom popier.... Wkur... Mnie pewne rzeczy ale teraz wszystko się wszystkim należy......... ...bez jaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nieeee
+1 # Nieeee 2024-02-28 11:59
Cytuję Richard:
A kto komu obiecywał czy zapewniał że mu zaniosą. Coś się ostatnio ludziom popier.... Wkur... Mnie pewne rzeczy ale teraz wszystko się wszystkim należy............bez jaj.

Może powinien zapewnić w takiej sytuacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kapuś
-2 # Kapuś 2024-02-27 21:52
W Oleszycach na Mickiewicza miała ta woda być o 20:00 a o 19:40 sobie samochodzik z wodą pojechał już w inne miejsce,tak chciał CHRABIA kierowca.No i po ta ściema z wodą,wy na drugi raz w porę ostrzegajcie,a jak ma być o 20 to niech będzie.Oszuści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JK
-4 # JK 2024-02-28 08:45
witam
wystarczy wysłać alert RCB,
teraz prawie każdy ma telefon i odczytałby informacje.
Taką informacje powinien przekazać SANEPID.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gutek
+1 # gutek 2024-02-28 08:49
Rychło w czas poinformowali, taka woda jest już chyba od piątku. Ludzie ten syf pili, i nikt nic nie powiedział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Richard
0 # Richard 2024-02-28 11:39
Jeżeli odpowiedzialni za wodę w gminie wiedzieli o nieprawidłowośc iach wcześniej niż 27.02.24 r. zanim sanepid pobrał próbkę i nic z tym nie zrobili bo były weekend, powinni odpowiedzieć karnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |