Przetarg rozstrzygnięty. Firma z Dębicy przebuduje drogę z Oleszyc do Cieszanowa

W planach jest remont drogi na odcinku 10,2 km.W planach jest remont drogi na odcinku 10,2 km.

94,3 mln złotych będzie kosztować przebudowa drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku Oleszyce - Cieszanów. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął właśnie przetarg.

Jak jjuż wiecie w czerwcu informowaliśmy o ogłoszonym przetargu na przebudowę drogi z Oleszyc do Cieszanowa. W ramach tej inwestycji ma zostać przebudowana droga na odcinku o długości 10,2 km. Zakres projektowanych robót obejmuje m.in.: przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej wraz z skrzyżowaniami, budowę i przebudowę zjazdów, zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych oraz rowów. Mają też pojawić się nowe obiekty mostowe, a także oświetlenie drogowe.

22 sierpnia Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na realizację tego zadania. Łącznie wpłynęło ich sześć.  Najtańsza propozycja złożona przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA z Dębicy opiewa na kwotę 94 318 703,57 złotych. PZDW na tą inwestycję ma przeznaczone: 133 911 099 złotych, a więc wszystkie oferty mieszczą się w tym limicie. Przetarg rozstrzygnięto dopiero teraz ponieważ procedura przetargowa musiała zostać wydłużona o kontrolę Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Osatetecznie wybrano ofertę firmy z Dębicy. 

Podpisanie umowy zaplanowane jest do końca bieżącego roku, natomiast rozpoczęcie robót – na wiosnę 2024 roku.

Dodajmy, że wkrótce rozpocznie się także przebudowa drogi z Lipiny do Zapałowa

 

Komentarze   

Jacek
-17 # Jacek 2023-10-19 15:40
Marnotrawienie pieniędzy. Chyba tylko między dachnowem a futorami jest kiepsko. Po co robić całość? Nie można było wcześniej poszerzyć? Jak dla mnie to zrobić dodatkowy kawałek a resztę przeznaczyć na inne drogi wojewódzkie, które w naszym powiecie są w opłakanym stanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+8 # ja 2023-10-19 18:51
Będzie rondo w Dachnowie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia