Oleszyce: Przetarg rozstrzygnięty. Rewaloryzacja parku będzie kosztować 1,8 mln złotych

Gmina Oleszyce rozstrzygnęła przetarg na "Rewaloryzację zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach". Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 1,8 mln złotych złożyła firma z Iwierzyc.

Przypomnijmy, że na początku maja Gmina Oleszyce ogłosiła przetarg na zadanie pn. „Rewaloryzacja Zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach, wraz z drogą dojazdową”. Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę istniejącego budynku mieszkalnego na budynek administracyjny, budowę wiaty wraz z tarasem czy dodatkowe elementy na placu zabaw. Zaplanowano również budowę nowych chodników oraz montaż nowych lamp, ławek, kosz na śmieci i dodatkowe kamery. Pierwotnie gmina chciała też wybudować przejście dla pieszych. Niestety, ostatecznie żadna firma nie złożyła oferty na realizację tego zamówienia i przetarg został unieważniony.

Kolejny przetarg został ogłoszony 20 lipca, ale Gmina Oleszyce zrezygnowała z budowy przejścia dla pieszych. Łącznie na inwestycję zaplanowano 2 mln złotych. Do przetargu stanęło dwóch wykonawców. Obaj zmieścili się cenowo w założonym przez gminę limicie kosztów. Spólka Altereco z Iwierzyc zaproponowała cenę 1 884 000 zł, zaś konkurent - Zakład Wapienno-Piaskowy z Bełżca - 1 960 000 zł. Niestety, kilka dni po otwarciu oferty, inwestor poinformował, że postępowanie zostało unieważnione z przyczyn formalnych. Chodziło o zmianę zakresu dofinansowanej inwestycji i konieczna była zgoda Prezesa Rady Ministrów. 

Trzecie postępowanie przetargowe ogłoszono miesiąc później, a dokładnie 22 sierpnia. Tym razem oferty złożyło cztery firmy: Usługi Instalacyjne Mateusz Żądło z Kamionki na kwotę 1 649 000,00 złotych, ALTERECO Sp. z o.o. z Iwierszyc z propozycją wykonania zadania za 1 848 00,00 złotych, Zakład Wapienno-Piaskowy z Bełżca, która zaoferowała 1 860 000,00 złotych oraz Konscjum Firm MP Budownictwo i Artbud z Jarosławia za 1 868 000,00 złotych. Okazało się jednak, że przedsiębiorstwo, które złożylo najtańszą ofertę, nie przekazało wymaganych dokumentów, dlatego też Gmina odrzuciła tą propozycję. Zatem ostatecznie wybrano ofertę firmy ALTERECO.

Inwestycja powinna zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. 

 

Komentarze   

ole
0 # ole 2023-09-27 15:39
Jeżeli nie ma przejścia to może próg? Nikt nie widzi jak ci debile na motocyklach (m.in. z Kasztanów) jeżdżą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
+3 # x 2023-09-27 21:24
Spokojnie dawno śmigłowca nie było, jak po któregoś przyleci to znowu będzie spokój na kilka lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.