Umowa podpisana! Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej w kierunku Jarosławia

fot. PZDWfot. PZDW

To ważna informacja dla mieszkańców powiatu lubaczowskiego. W piątek podpisano umowę na realizację kolejnej inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 865. Chodzi o 12-kilometrowy odcinek między Koniaczowem, a Zapałowem.

W piątek w Koniaczowie w powiecie jarosławskim została podpisana umowa na realizację zadania „Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław-Bełżec na odcinku Koniaczów-Zapałów”. Ten ważny dokument podpisali: marszałek województwa Piotra Pilcha, dyrektor PZDW Piotra Miąso oraz przedstawiciele firmy Eurovia Polska S.A. Arkadiusza Kierkowicza i Marka Kaczmarczyka.

Inwestycja będzie prowadzona na terenie gminy Jarosław oraz gminy Wiązownica. Zadanie obejmuje przebudowę drogi o długości około 12 kilometrów od Koniaczowa do Zapałowa. Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji, najpierw zostanie opracowana dokumentacja wykonawcza. Planowane rozpoczęcie robót drogowych nastąpi to początek 2024 roku.

​​​​Wartość robót budowlanych wynosi niecałe 74 miliony złotych. Zakończenie robót drogowych planowane jest w trzecim kwartale 2026 roku.

Warto nadmienić, że w tej chwili trwają prace budowlane przy budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 wraz z budową mostu na rzece San w Jarosławiu. Zadanie obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 od Muniny przez Sobiecin do Koniaczowa. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2025 roku.

To nie koniec inwestycji na drogach wojewódzkich. Jak już wiecie, ogłoszono także przetargi na przebudowę dróg na odcinkach Oleszyce - Zapałów oraz Oleszyce - Cieszanów. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na obie inwestycje, natomiast nadal nie rozstrzygnięto przetargów. Ma to wkrótce nastąpić, a więc do tematu powrócimy.

Komentarze   

endriu
+11 # endriu 2023-09-24 22:55
nie piszcie o tym bo kaiser jeszcze nie daj boże zawału dostanie jak się dowie :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
boss man
-7 # boss man 2023-09-25 08:00
chyba go w końcu zablokowali na tym forum i bardzo dobrze :) chłop stracił źródło zarobku, bo miec tyle czasu na takie wywody, to za darmo trzeba byc glupim zeby cos takiego robic... i od razu mowie, ze nie jestem za PiS, ale ten kaiser do wszystkiego sie przypier*****.. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-25 11:59
Cytuję boss man:
chyba go w końcu zablokowali na tym forum i bardzo dobrze :) chłop stracił źródło zarobku, bo miec tyle czasu na takie wywody, to za darmo trzeba byc glupim zeby cos takiego robic... i od razu mowie, ze nie jestem za PiS, ale ten kaiser do wszystkiego sie przypier*****....


Ha. No i pomyliłeś się boss manie. Widzę, ze gdy nie ma kota to myszy harcują. Ja siebie nie dam zamknąć. I będę pisał prawdę czy tego chcecie czy nie. To nie jest żaden mój sposób zarobku. Może w PiS-ie tak jest. Ja pisze by ta PiS-owską propagandę wyplenić z tego forum. I to nie głupota a po prostu mam uczulenie na kłamstwo i fałszywą propagandę przesiąkniętą fake newsami i manipulacjami. I tak będę się przypiepszał bo kłąmstwa trzeba wyjaśniać.

Co do tematu artykułu. Który to już raz słyszymy tą samą bajkę. Poseł Pamuła obiecała, ze ta droga wojewódzka 865będzie gotowa za jej kadencji. Droga od Zapałowa do Jarosławia do droga na powiecie jarosławskim. Ale już tutaj widzimy, że będzie gotowa pod koniec 2026 roku. To ta droga z Oleszyc do Dachnowa do będzie gotowa nie wiadomo kiedy. I to ta newralgiczna co przynosi wstyd na cały świat i tylko dziury zalepili bo wypadek był. To ta droga kiedy powstanie. Przy następnych obietnicach PiS-u? Tyle ile razy mieli robić tę drogę to woła o pomstę do nieba. 100 razy piszą to samo praktycznie o doczekujemy się i to krótkiego odcinka max kilka kilometrów o obiecali całe. Poza tym nie kto inny jak PiS sprawił, ze droga Oleszyce-Dachnó w została wywalona z planowanych inwestycji. Za czasów PO-PSL droga ta była planowana do zrobienia 865 w 2018 roku. Ale przyszedł PiS i tę inwestycję wywalił bo na Jarosław trzeba. Taka prawda. Po co PiS obiecuje skoro nie zrobi tego podczas kadencji. Tak właśnie Was moi drodzy mieszkańcy powiatu PiS oszukał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
-7 # x 2023-09-25 15:22
ale Pan nie pisze prawdy, Pan pisze prawdę przeplataną ze swoją propagandą, nie jest Pan w niczym lepszy od przeciętnego pisowca, pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+5 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-25 16:49
Piszę fakty a nie propagandę. Może i ostrym językiem nie raz, ale prawda tego wymaga. Podaję to co wiem i stram się by było wiarygodne a nie powielam jakieś manipulacje TVPiS jak choćby polak2010 vel Kmicic. Proszę ze mnie nie robić pisowska. Ja do tego poziomu nie schodze. Również pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
-1 # x 2023-09-26 08:48
Jeszcze się pan musi czytać nauczyć ("Proszę ze mnie nie robić pisowska."), a osoba która pisze, że pisze ostrym jeżykiem bo prawda tego wymaga brzmi jak frustrat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-26 22:47
No to poprawiam jak jest coś niezrozumiałego . Miało być ,,Proszę ze mnie nie robić pisiora". Prawda wymaga nie raz ostrej reakcji by kłamstwo się nie rozlewało dalej i trzeba je ukrócić zanim się rozrośnie i przysłoni prawdę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mateusz Mati
+4 # Mateusz Mati 2023-09-25 16:43
Nie wiem co jest, ale od Narola jest prowadzona wycinka wzdłuż drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pelo
+2 # pelo 2023-09-25 16:52
Cytuję Mateusz Mati:
Nie wiem co jest, ale od Narola jest prowadzona wycinka wzdłuż drogi.

,,,,, pewnie w lasach braklo drzewa na opał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bolec
+5 # Bolec 2023-09-25 21:04
Czy to prawda, że została już podpisana umowa na budowę podziemnego parkingu dla traktorów w centrum Lubaczowa ??? Ponoć był przetarg i został już wybrany podwykonawca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.