Kandydaci do Parlamentu w okręgu krośnieńsko-przemyskim [PEŁNA LISTA]

Wybory parlamentarne już 15 października. Poniżej przedstawiamy kompletną listę kandydatów do Sejmu i Senatu z okręgu 22, obejmującego powiat lubaczowski. 

W wyborach do Sejmu, powiat lubaczowski znajduje się w okręgu wyborczym numer 22, który zwany jest „krośnieńsko-przemyskim”. Okręg ten obejmuje również powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, przemyski, przeworski oraz miasta Krosno i Przemyśl. Z naszego okręgu do Sejmu dostanie się 11 osób.

Z kolei w wyborach do Senatu, okręg wyborczy, który obejmuje powiaty: lubaczowski, jarosławski, przemyski, przeworski, bieszczadzki, leski, sanocki oraz miasto Przemyśl ma numer 58.

W okręgu nr 22 w wyborach do Sejmu zgłoszono 9 komitetów wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Konfederacja, Nowa Lewica, Bezpartyjni Samorządowcy, Ruch Dobrobytu i Pokoju, Polska jest Jedna* oraz Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. Natomiast do Senatu zgłoszono łącznie 5 kandydatów z 5 różnych komitetów.

O mandat poselski ubiega się 7 kandydatów z powiatu lubaczowskiego: Teresa Pamuła (PiS), Marcin Piotrowski (KO), Łukasz Rydzik (Lewica), Zdzisław Tabin (Lewica) Zdzisław Zadworny (Trzecia Droga - PSL), Renata Drewniak (Trzecia Droga - PSL) oraz Magdalena Połynkiewicz (Konfederacja). Natomiast do Senatu kandyduje Maria Drapak (Ruch Dobrobytu i Pokoju).

Oto lista kandydatów (na czerwono zaznaczono kandydatów z powiatu lubaczowskiego):


Aktualizacja 11 września godz. 21:30

Okręgowa Komisja Wyborcza w Krośnie podjęła uchwałę o unieważnieniu listy kandydatów z Komitetu Wyborczego Polska Jest Jedna.

KOMITET WYBORCZY
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 


KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY
KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

 

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY
TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

 

 

KOMITET WYBORCZY
KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

 

KOMITET WYBORCZY
NOWA LEWICA

 

 


KOMITET WYBORCZY
BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

 

 


KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
RUCHU DOBROBYTU I POKOJU

 

 

KOMITET WYBORCZY
POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

 

 KANDYDACI DO SENATU

 

WYBORY 2023 - SERWIS SPECJALNY

Komentarze   

Wyborca lubaczowski
-8 # Wyborca lubaczowski 2023-09-08 16:35
Patrząc na wszystkich kandydatów to okazuje się że powiat lubaczowski ma z czego wybierać natomiast patrząc realnie największe szanse to mają pierwsza 3 na zdjęciu zaczynając od lewej , napewno duze poparcie będzie miał Pan Zadworny burmistrz Cieszanowa człowiek który to co myśli to realizuje widać doskonale w gminie Cieszanów. Nasz powiat rolniczy potrzebuje człowiek który będzie za ludźmi z otoczenia ... Napewno nikt nie miałby nic przeciwko aby z naszego powiatu było więcej posłów jak jeden. Zycze wszystkim kandydatom powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
-25 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-08 20:37
Cytuję Wyborca lubaczowski:
Patrząc na wszystkich kandydatów to okazuje się że powiat lubaczowski ma z czego wybierać natomiast patrząc realnie największe szanse to mają pierwsza 3 na zdjęciu zaczynając od lewej , napewno duze poparcie będzie miał Pan Zadworny burmistrz Cieszanowa człowiek który to co myśli to realizuje widać doskonale w gminie Cieszanów. Nasz powiat rolniczy potrzebuje człowiek który będzie za ludźmi z otoczenia ... Napewno nikt nie miałby nic przeciwko aby z naszego powiatu było więcej posłów jak jeden. Zycze wszystkim kandydatom powodzenia


Niech Pan uzasadni, jakim cudem pan Zadworny ma szansę zostać posłem? Biorąc pod uwagę to, że poparcie Trzeciej Drogi będzie oscylować między 8 a 10 % w bardzo optymistycznej wersji, gdzie Romowicz, czyli ich jedynka zdobędzie kilkanaście tys głosów. Zadworny natomiast po raz kolejny startuje i maksymalnie ok 2 tys głosów zebrał, mając 2 chyba ostatnio, a teraz "denko". Niestety szansę wynoszą zero. Było by dobrze mieć więcej posłów, ale trzeba realnie na to spojrzeć. Największe szanse mają: 1 Lewicy, 3 KO I 5 PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mag
+25 # Mag 2023-09-08 21:10
Pis 7, KO 2, Konfederacja 1, Trzecia droga 1.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
-22 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-08 21:31
Cytuję Mag:
Pis 7, KO 2, Konfederacja 1, Trzecia droga 1.

Miałem na myśli jedynkę Lewicy czyli Rydzika, trójkę KO Piotrowskiego, piątka PiS Pamuła - z realnymi szansami wejścia. Reszta to, przepraszam, plankton.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+9 # Pawlo 2023-09-09 12:37
I co nam da głosowanie na kogoś z ramienia partii która nawet nie wiadomo czy wejdzie do sejmu? Trzecia droga w ostatnim sondażu dla TVN miała 8%, czyli minimum ile musi uzyskać żeby wejść do sejmu. Jak KO będzie przed wyborami przegrywać z PISem w sondażach kilkoma procentami to może się okazać że wyborcy trzeciej drogi w dniu wyborów wybiorą KO. A jeśli Trzecia Drogą dostanie się do sejmu to i tak nie mają raczej co liczyć na więcej niż jednego posła z podkarpacia i moim zdaniem szanse na to że będzie to akurat Zadworny są praktycznie żadne, wystarczy spojrzeć na wyniki w 2019 roku gdy Zadworny uzyskał niecałe 3 tysiące głosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Date
+4 # Date 2023-09-09 16:57
Sory ale mimo to że mieszkam w gm Cieszanów nie zagłosuje na Pana Z.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Luk
+10 # Luk 2023-09-08 18:17
Kiedy debata w powiecie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-11 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-08 18:24
Cytuję Luk:
Kiedy debata w powiecie ?


Jestem za. Ale pewnie Pani Poseł się przestraszy i z debaty mogą wyjść nici. Bo PiS boi się debat bo jeszcze ktoś pokaże wprost jak PiS kłamie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+17 # Pawlo 2023-09-09 12:08
Wszyscy kłamią jak leci i mówią to co dla nich wygodne, ale ty Kaiser żyjesz w jakiejś bańce i myślisz że "twoi" nie kłamią, wystarczy cofnąć się z wiadomościami do czasów jak przejmowała władzę koalicja PO-PSL i zweryfikować to co opowiadali przed wyborami i ile było w tym potem prawdy jak rządzili. I tak jest z każdymi po kolei co rządzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-9 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-09 13:35
Cytuję Pawlo:
Wszyscy kłamią jak leci i mówią to co dla nich wygodne, ale ty Kaiser żyjesz w jakiejś bańce i myślisz że "twoi" nie kłamią, wystarczy cofnąć się z wiadomościami do czasów jak przejmowała władzę koalicja PO-PSL i zweryfikować to co opowiadali przed wyborami i ile było w tym potem prawdy jak rządzili. I tak jest z każdymi po kolei co rządzą.


Nie żyję w bańce. Właśnie oglądam teraz co Kaczyński plecie w Końskich. Jak wiadomo za każdej władzy TVP trochę naciągała rzeczywistość. Pamiętam co było za PO-PSL i jak wyglądały .,Wiadomości". Kiedyś nawet widziałem fajne porównanie i bardzo fajnie widać tą różnicę tylko już tego filmiku na szybko nie znajdę, ale fajnie na bazie wyborów to było pokazane, ze każdy był pokazywany a w wyborach prezydenckich OBWE napisała w raporcie wprost, że TVP jest telewizją jednej partii. To co robi PiS to nie naciąganie a zwykłe kłamstwa, fałsze i kreowanie alternatywnego nierealnego świata z PiS-em w centrum tego świata. Dzięki tej propagandzie rodem z siermiężnej komuny ludzie, którzy nie potrafią rozróżnić prawdy od fikcji i żyją według telewizora są zahipnotyzowani PiS-em. Nigdy nie było tak, aby ludzie mieli takiego fioła na punkcie polityki i politykę stawiali ponad swoją rodzinę. Złe czasy nastały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JANko
-2 # JANko 2023-09-09 17:02
Cytuję Pawlo:
Wszyscy kłamią jak leci i mówią to co dla nich wygodne, ale ty Kaiser żyjesz w jakiejś bańce i myślisz że "twoi" nie kłamią, wystarczy cofnąć się z wiadomościami do czasów jak przejmowała władzę koalicja PO-PSL i zweryfikować to co opowiadali przed wyborami i ile było w tym potem prawdy jak rządzili. I tak jest z każdymi po kolei co rządzą.

A wierzysz tym slowom (gwarantuję ci, że w ciemnogrodzie większość uwierzy; W swoim wystąpieniu na konwencji PiS w Końskich Mateusz Morawiecki przekonywał, że Koalicja Obywatelska, jeśli "dorwie się do władzy to pewnie sprzeda i Bałtyk i Tatry". - Sprzedadzą wszystko, co im pod rękę podejdzie - mówił szef rządu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+10 # 123 2023-09-09 13:25
Cytuję Luk:
Kiedy debata w powiecie ?

Jestem pod wrażeniem. Masz aż tak wysublimowane potrzeby? Nie mamy tylu, i tak zaawansowanych psychologów, którzy byliby w stanie przygotować takie ustawienie. To nie byłaby debata, tylko kabaret.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JANko
-2 # JANko 2023-09-09 16:39
Cytuję 123:
Cytuję Luk:
Kiedy debata w powiecie ?

Jestem pod wrażeniem. Masz aż tak wysublimowane potrzeby? Nie mamy tylu, i tak zaawansowanych psychologów, którzy byliby w stanie przygotować takie ustawienie. To nie byłaby debata, tylko kabaret.

Wyborcom tez coś sie nalezy :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec 23
+12 # Mieszkaniec 23 2023-09-08 22:08
PiS lub Konfederacja. Jeszcze mam czas się zastanowić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+14 # Kmicic 2023-09-09 07:40
Oddając głos na PSL głosujesz na Tuska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-9 # peło 2023-09-09 07:53
Cytuję Kmicic:
Oddając głos na PSL głosujesz na Tuska

Października 15 pogonimy Kaczyńskiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
-2 # Ja234 2023-09-09 10:11
Kmicic, a dlaczego Twoi wybrańcy milczą na temat lewych wiz , dlaczego nie ma nic o tym w TVP ? Dlaczego nie odpowiadają na pytania dziennikarzy ? Wasz czas się kończy bardzo szybko i mam nadzieję, że po wyborach ktoś ich rozliczy za wszystkie wały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-9 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-09 11:07
Cytuję Kmicic:
Oddając głos na PSL głosujesz na Tuska


Głos za PiS to głos za tym, żeby taki polak2010 vel Kmicic pisał te swoje propagandowe komentarze i niszczył lokalne fora swoją obecnością. 15 X sprawmy by nastąpiła zmiana. W końcu dobra zmiana. Października 15 pogońmy Kaczyńskiego. Dość kłótni. Do przodu. :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
+12 # max 2023-09-09 09:49
Wysoka pozycja dla miejscowego kandydata z Volksdeutsche Partei.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Józek
-3 # Józek 2023-09-09 16:00
To prawda w kuluarach PISu mówiło się, że dożynkowa Pani Teresa dostanie dopiero 7 miejsce...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JANko
-1 # JANko 2023-09-09 16:42
Cytuję max:
Wysoka pozycja dla miejscowego kandydata z Volksdeutsche Partei.

Twój nick jest wprost proporcjonalny do mądrości tego posta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+22 # Jacek 2023-09-09 13:41
Nurtuje mnie pytanie.Co dobrego dla zwykłego Polaka zrobił. Pan Piotrowski , że jest tak wysoko na liście PO?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Józek
-9 # Józek 2023-09-09 15:59
Pojedź do Gorajca i popytaj. Poza tym to chyba niewiele mógł zrobić dla przeciętnego Polaka bo nigdy w sejmie nie zasiadał, odwróćmy pytanie co zrobiła pani Pamuła która w tym parlamencie zasiad?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
-10 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-09 20:39
Cytuję Jacek:
Nurtuje mnie pytanie.Co dobrego dla zwykłego Polaka zrobił. Pan Piotrowski , że jest tak wysoko na liście PO?

I tutaj właśnie jest najciekawsza sprawa, miejscowi nie wiedzą, za co można cenić stąd jakiegoś działacza społecznego? Jakim cudem? Przecież on żadnych darmowych potupanek powiatowych nie robił, darmowej kiełbasy nie rozdawał ludziom na wsiach, anie niespoufalał się z lokalną wladzuchną. W takim razie, jak ktoś w Watszawie mógł dostrzec kogoś z takiego grajdoła podlubaczowskie go? Może on robi coś, czego nikt tu nie docenia, a ludzie z zewnątrz widzą w tym wartość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rz
+2 # rz 2023-09-10 12:50
Tyle samo co naleśnikowy poseł z Opola, osiem gwiazdek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Józek
-17 # Józek 2023-09-09 16:01
Ja głosuję na Piotrowskiego z Gorajca, pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
+6 # peło 2023-09-09 17:13
Mnie się najbardziej podoba deklaracja Kaczyńskiego, że poprawią jakość posiłków w szpitalach, no nie 8 lat trwalo zanim stwierdzili jakie jest tam beznadziejne zarcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+4 # Kmicic 2023-09-09 21:01
Oddając głos na Platformę obywatelską PSL Lewica Głosujesz na Ruski mir.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-3 # peło 2023-09-09 22:43
Cytuję Kmicic:
Oddając głos na Platformę obywatelską PSL Lewica Głosujesz na Ruski mir.

co tvpis robi z ludzi......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
-1 # Ada 2023-09-10 10:50
A co robi TVN- nazi? Hoduje oczadziałych lemingów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+6 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-11 00:06
Cytuję Ada:
A co robi TVN- nazi? Hoduje oczadziałych lemingów.


TvN ma swoje za uszami, e TVPiS w propagandzie nic nie przegoni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-09 23:52
Cytuję Kmicic:
Oddając głos na Platformę obywatelską PSL Lewica Głosujesz na Ruski mir.


Kuźwa. Znowu ruski mir. Mam nadzieję, że nie. Dlatego nie należy głosować na PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
paweł
+4 # paweł 2023-09-10 09:44
Na Zadwornego nigdy!
Piotrowski robi wszystko na pokaz jest faszywy!
Drewniak to interdentka nie nauczyciel a dzieciom z przedszkola zabrała salę doświadczalną!
Pamuła może I jest z PIS u ale dużo kasy sprowadziła za swoich rządów do powiatu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
+7 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-11 11:35
To jest kampania i robi się pokazówki, by się wyróżnić, w niedziele na pokaz pani Teresa otwierała stadion w Horyńcu;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Józek
+3 # Józek 2023-09-11 13:44
Co zrobiła?! kasę do powiatu?! jahahahaha. To, że stała z nożyczkami przy przecinaniu wstęg to jeszcze nie znaczy, że kasę ściągnęła. Nic nigdy nie zrobiła dla naszego powiatu i taka jest prawda, a ludzie dają się nabierać na propagandę sukcesu Pani Pamułu. Masakra...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obiektywny
+1 # Obiektywny 2023-09-15 16:54
Dlatego jedyna pozostała pani Magdalena dajmy szansę młodym , poza tym ogólnie Konfederacja w tych wyborach jest według mnie jedyną alternatywą. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miś
-4 # Miś 2023-09-10 15:17
Jestem za powrotem kary śmierci. Wiem że to niemożliwe ale tak uważam. Oczywiście sprawę trzeba dokładnie zbadać,jeśli będzie jasna, stryczek i nie będę na takiego zbrodniarza płacił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obiektywny
+3 # Obiektywny 2023-09-15 13:41
A ja zagłosuje na panią Magdalenę z Konfederacji, młoda , ambitna, pracowita , inteligentna. Obserwuje od dłuższego czasu politykę i muszę przyznać że jedynie pan Bosak realnie mówi o sytuacji i problemach i przedstawia rozwiązania. Trzeba uwolnić potencjał jaki jest w przedsiębiorcac h , dość wykorzystywania ludzi najbardziej pracowitych , myślenia oczu Polakom że wszystko jest dobrze. Pani Magdalena startując z ostatniej pozycji ma bardzo duże szanse pod warunkiem że młodzi pójdą głosować i pod warunkiem że postara się zawalczyć o głosy w Jarosławiu i Przemyślu , myślę że u nas poparcie będzie miała wystarczające. Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |