Znamy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu

Kandydatów do Sejmu i Senatu z listy PiS zaprezentowano w Polańczyku fot. facebook.com/annaschmidt.infoKandydatów do Sejmu i Senatu z listy PiS zaprezentowano w Polańczyku fot. facebook.com/annaschmidt.info

W Polańczyku ogłoszono listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu w okręgu 22 (Krosno - Przemyśl). Do Sejmu ponownie będzie kandydować Poseł Teresa Pamuła.

Dzisiaj w Polańczyku Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy wyborcze do Sejmu oraz kandydatów do Senatu na Podkarpaciu. Poseł Teresa Pamuła będzie startować do Sejmu z wysokiego, piątego miejsca. Na pierwszym miejscu znalazł się Marek Kuchciński. 

- Szanowni Państwo, moje miejsce na liście to numer 5! Serdecznie dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę i proszę o dalsze wsparcie. Razem damy radę! - napisała na Facebooku Teresa Pamuła

Lista kandydatów do Sejmu:

 1. Marek Kuchciński
 2. Anna Schmidt
 3. Piotr Uruski
 4. Piotr Babinetz
 5. Teresa Pamuła
 6. Adam Śnieżek
 7. Małgorzata Jarosińska-Jedynak
 8. Tadeusz Chrzan
 9. Daniel Dryniak
 10. Adam Pawluś
 11. Piotr Pilch
 12. Jerzy Borcz
 13. Joanna Bril
 14. Stanisław Chęć
 15. Dorota Chilik
 16. Anetta Makarska
 17. Ewa Miciak
 18. Wiesław Morawski
 19. Barbara Mazan
 20. Piotr Rycerski
 21. Maria Kurowska
 22. Daniel Krawiec

Kandydaci do Senatu

 • Mieczysław Golba
 • Alicja Zając

Teresa Pamuła z dużymi szansami na kolejną kadencję

4 lata temu Teresa Pamuła startowała z 8 miejsca i zdobyła 12 905 głosów. Wówczas z naszego okręgu wyborczego do Sejmu dostało się 8 kandydatów, a pod względem ilości głosów, przedstawicielka powiatu lubaczowskiego zajęła 6 miejsce. W tegorocznych wyborach Poseł Pamuła zajęła 5 miejsce, co daje bardzo duże szansę na kolejną kadencję w Sejmie, biorąc pod uwagę fakt, że na Teresę Pamułę głosują także mieszkańcy powiatów sąsiednich, czyli jarosławskiego czy przemyskiego.

Znamy kandydatów z powiatu lubaczowskiego do Sejmu

Poznaliśmy już wszystkich kandydatów z powiatu lubaczowskiego, którzy startują z najważniejszych komitetów wyborczych. Jak pisaliśmy wyżej, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o kolejna kadencję w Sejmie będzie ubiegać się Poseł Teresa Pamuła. Z list Koalicji Obywatelskiej o mandat poselski powalczy z trzeciego miejsca Marcin Piotrowski. Łukasz Rydzik z Oleszyc otworzy listę Lewicy, z tego też komitetu startuje Zdzisław Tabin, a z kolei burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny zamknie listę Trzeciej Drogi. Ostatnie miejsce na liście Konfederacji zajęła Magdalena Połynkiewicz z Hurcza.

Wybory Parlamentarne odbędą się 15 października. Wybierzemy na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Informacje na temat tegorocznych wyborów, będziemy publikować w specjalnie utworzonym dziale Wybory 2023. Zapraszamy do śledzenia.

Komentarze   

Krzysztof Kaiser 2
-47 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-02 15:33
Numer numerem, ale liczy się liczba głosów. Do Sejmj można się dostać nawet z ostatniego miejsca a np. z 5 się nie dostać bo lista dostaje potem mandaty do rozdzielenia pomiędzy tych co zdobyli najwięcej głosów na liście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-31 # peło 2023-09-02 16:09
Piąte miejsce.... tylko co, przecinanie wstęg na kadłubowych odcinkach dróg wystarczy? może w ciemnogrodzie, tak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek 123
-23 # Marek 123 2023-09-03 14:35
tylko to potrafi, otworzyć odcinek drogi z budową którego nie miała nic wspólnego i ocieplić się przy rolnikach na dożynkach, nigdy nic nam nie pomogła. Miesiąc do wyborów, a tu nowe obietnice?! skandal.. Wstyd mi za takiego reprezentanta w sejmie i ode mnie kolejnej szansy nie dostanie. Wszystkich rozsądnych ludzi namawiam: Głosujcie na Piotrowskiego, a nie pożałujecie. Jest jaki jest, czasem może wkur..ia, ale jestem prawie pewien, że zrobi dla naszego regionu więcej niż te wszystkie pionki od lat zakorzenione w swoich partiach, bez żadnego swojego zdania ani pomysłu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Qwerty
-36 # Qwerty 2023-09-02 18:13
,,(...) dziękuję Państwu za dotychczasową współpracę i proszę o dalsze wsparcie. Razem damy radę! "
Nic o współpracy(nie było takiej)i jej efektach (wymierne i widoczne?). Byliśmy prawie cztery lata RAZEM i nic. Obiecanki cacanki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
+8 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-02 22:28
5 miejsce na listach jest bardzo śliskie, 4 lata temu z listy PiS właśnie numer 5 z listy nie wszedł do Sejmu. Obecna lista PiS to korekta poprzedniej i przesunięcie tych co mieli więcej głosów wyżej. Poprzednio weszło ośmiu, teraz ten wynik jest niemożliwy, na pewno 5 wejdzie, ale co się będzie niżej działo? Poprzednio działy się cuda. Kurowska może mieć mocny wynik na pewno. Będzie się działo ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kicz
-21 # kicz 2023-09-03 15:01
Dla dobra nas wszystkich, oby się nie udało. Myślę jednak, że każdy widział jak działała i dbała o nasz region w sejmie. Tragedia, kury chciała rejestrować, odbiorą nam już całą wolność i wprowadzą podatki nawet od kury na posesji. Koniec tego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of beholder
-35 # Eye of beholder 2023-09-03 07:53
O jedną kadencję za dużo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
-31 # Jacek 2023-09-03 11:33
Kto zna jakieś osiągnięcia pani Pamuły? Oczywiście oprócz tego, że bezkrytycznie słucha poleceń J. Kaczyńskiego? Co ta pani zrobiła dla ziemi lubaczowskiej? Ja znam Marcina Piotrowskiego, który potrafił zjednoczyć wiele środowisk, ktory zrobił więcej niż kilku posłów PiS razem wziętych. I to jest kandydat, na którego warto oddać swój głos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Leśnik
-40 # Leśnik 2023-09-03 12:06
Zgadzam się w 100%.
Jeśli ktoś ma coś zdziałać dla powiatu to jest to Pan Marcin Piotrowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek 123
-36 # Marek 123 2023-09-03 14:28
Cytuję Leśnik:
Zgadzam się w 100%.
Jeśli ktoś ma coś zdziałać dla powiatu to jest to Pan Marcin Piotrowski.

Mój głos też dostanie. koniec z pogardą PiS W POWIECIE LUBACZOWSKIM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-34 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-03 18:20
Cytuję Marek 123:
Cytuję Leśnik:
Zgadzam się w 100%.
Jeśli ktoś ma coś zdziałać dla powiatu to jest to Pan Marcin Piotrowski.

Mój głos też dostanie. koniec z pogardą PiS W POWIECIE LUBACZOWSKIM


To nie jest pogarda, To jest krytyka. To PiS właśnie ludźmi gardzi. I kto wie co się dzieje tam gdzie jest tajemnica poliszynela ten wie jak cynicznie PiS niszczy ludzi przeciw im występujących. Zresztą nawet na forach lokalnych widać to jaka reakcja ze strony PiS i ich propagandzistów i wielkich zwolenników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-36 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-03 18:24
Przepraszam za pomyłkę. Odebrałem, ze głosuje Pan za Posęł Pamułę. Mój błąd bo widzę, że zamierza Pan na Marcina Piotrowskiego. Moje niedoczytanie wątku ;-) Ale słów o pogardzie PiS wobec przeciwników nie wycofuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomek77
-39 # Tomek77 2023-09-03 12:07
W tym okręgu wyborczym jest kilku kandydatów, na których warto oddać głos. Najlepszym z nich jest Marcin Piotrowski z Gorajca, który Gorajec uczynił ambasadą kultury transgranicznej . To osoba, której dokonaniami można by obdzielić kilkunastu polityków PiS. Jego działalność, aktywność, realna pomoc uchodźcom, działalność na rzecz lokalnych społeczności dają gwarancję, że w Sejmie ziemia lubaczowska będzie miała godneho reprezentanta. Startuje z listy KO z 3 miejsca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-25 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-03 14:09
Oho. Widzę, że lokalni działacze PiS się zebrali. To, że zminusujecie komentarze krytykujące PiS to nic Wam nie da. Jak Poseł Pamuła przejdzie to przejdzie. Ale ja nie przejdzie. Ale będzie płacz i zgrzytanie zębów ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek 123
-26 # Marek 123 2023-09-03 14:27
W 2019 głosowałem na Pamułę żeby mieć kogoś z powiatu w sejmie. Mam 60 lat, trochę wyborów już za mną i gorszego wyboru nie dokonałem nigdy wcześniej, zawiodła, a wręcz skompromitowała nasz region swoimi wypowiedziami.. dziś zagłosuję na swojego także czyli na Marcina Piotrowskiego żeby pokazał w Warszawie, że nasz powiat to nie tylko, dożynkowa Pani która na moje pytanie o pomoc rolnikom odpowiedziała mi, że "przecież nasz rząd robi wszystko dla rolników".. do dziś czekam na dopłaty od tego wspaniałego rządu.. Pokazywanie się na dożynkach i wycieplanie wizerunku na rolnikach Pani Pamułowa opanowała do perfekcji, jeśli chodzi o realną pomoc nigdy NIE ZROBIŁA DLA NASZEGO REGIONU NIC. Ceny prądu nas wykańczają, w sklepie jeszcze nie było takich cen od zakończenia komuny, ruinują przedsiębiorców , rolników i przeciętnego obywatela. Ludzie obudźcie się, nie dajmy im kolejnej szansy bo z naszego kraju nie zostanie nic!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-36 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-03 18:33
Cytuję Marek 123:
W 2019 głosowałem na Pamułę żeby mieć kogoś z powiatu w sejmie. Mam 60 lat, trochę wyborów już za mną i gorszego wyboru nie dokonałem nigdy wcześniej, zawiodła, a wręcz skompromitowała nasz region swoimi wypowiedziami.. dziś zagłosuję na swojego także czyli na Marcina Piotrowskiego żeby pokazał w Warszawie, że nasz powiat to nie tylko, dożynkowa Pani która na moje pytanie o pomoc rolnikom odpowiedziała mi, że "przecież nasz rząd robi wszystko dla rolników".. do dziś czekam na dopłaty od tego wspaniałego rządu.. Pokazywanie się na dożynkach i wycieplanie wizerunku na rolnikach Pani Pamułowa opanowała do perfekcji, jeśli chodzi o realną pomoc nigdy NIE ZROBIŁA DLA NASZEGO REGIONU NIC. Ceny prądu nas wykańczają, w sklepie jeszcze nie było takich cen od zakończenia komuny, ruinują przedsiębiorców, rolników i przeciętnego obywatela. Ludzie obudźcie się, nie dajmy im kolejnej szansy bo z naszego kraju nie zostanie nic!


Brawo Panie Marku. Popieram Pana słowa. Mam nadzieję, że będzie więcej takich świadomych i myślących osób.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+16 # Kmicic 2023-09-03 17:10
Dużo się w Polsce zmieniło na dobre dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.
Wszyscy wiemy, że rządy Platformy ubywatelskiej, lewicy i PSL to złodziejstwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-29 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-03 18:26
Cytuję Kmicic:
Dużo się w Polsce zmieniło na dobre dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.
Wszyscy wiemy, że rządy Platformy ubywatelskiej, lewicy i PSL to złodziejstwo.


Pan Marek pięknie Ci pokazał. że łżesz jak pies. Zmieniło się na gorsze. Pan Marek123 napisał CI co. Skoro mnie nie słuchasz to chociaż jego wysłuchaj. Mówisz o złodziejstwie. Tak teraz nie ma, Po prostu sobie biorą bo im się należą. A jak kraść to miliony jak Sasin i Szumowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
-25 # Ja234 2023-09-03 20:30
Takiego złodziejstwa jak za obecnej władzy jeszcze w naszej historii nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Leśnik
-24 # Leśnik 2023-09-03 20:55
Dla przypomnienia wrzucam info o tym jak pewna Pani odwołała z dnia na dzień 20 kierowników ARiMR. Mottem PIS jest chyba "kto nie jest z nami jest przeciwko nam".
Nie muszę dodawać, o którą Panią chodzi....
nowiny24.pl/.../12376338
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-31 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-04 00:25
Cytuję Leśnik:
Dla przypomnienia wrzucam info o tym jak pewna Pani odwołała z dnia na dzień 20 kierowników ARiMR. Mottem PIS jest chyba "kto nie jest z nami jest przeciwko nam".
Nie muszę dodawać, o którą Panią chodzi....
nowiny24.pl/.../12376338


Kolejny piękny fakt o Pani Poseł. A to i tak czubek góry lodowej ;-) To są interesy jawne ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojtek12¾
+23 # Wojtek12¾ 2023-09-04 00:55
Tak wybierzcie PO dalej bedą mieli co sprzedawać Niemcom i całować się z ruskimi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
-27 # Ja234 2023-09-04 07:35
A który to polityk z PiS w orędziu mówił " bracia Rosjanie " ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
-28 # Ja234 2023-09-04 07:36
Tylko już nie pamiętam czy tam było bracia czy przyjaciele, nieważne, nie zmienia to faktu że tak bylo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-33 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-04 10:38
Cytuję Ja234:
Tylko już nie pamiętam czy tam było bracia czy przyjaciele, nieważne, nie zmienia to faktu że tak bylo


,,Przyjaciele Rosjanie". Można znaleźć jak ktoś chce pod nazwą ,,Jarosław Kaczyński do Rosjan". I warto też nadmienić, że był słowa te Jarosław Kaczyński wypowiedział ledwo miesiąc po katastrofie smoleńskiej 9 mają 2010 r. Widzimy, więc kto.udaje konflikt z Rosją. Od lat TP piszę i mówię, że Pias zto partia proputinowska i tylko udaje, ze Putina nie lubi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczow
-31 # Lubaczow 2023-09-04 08:38
Poseł zapisała się na kartach polskiej historii uczestnicząc w destrukcji demokratycznego systemu państwa, ot cały jej wkład w trakcie jej kadencji. Patrzac w przyszłość trzeba wybrać kogoś z opozycji kto pochodzi stąd. Chyba ze wszystkich kandydatów najlepiej wypada Marcin i niestety przez brak wspolnej listy musimy kalkulowac jako wyborcy kto ma najwieksze szanse na mandat. Niestety jako wyborcy zostalismy postawieni w takiej sytuacji i matematycznie wychodzi ze trzeba glosować na Marcina (3. na liscie KO) zeby cos z tego wyszlo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kmicic
+3 # kmicic 2023-09-04 13:09
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kmicic
+3 # kmicic 2023-09-04 14:12
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Babinicz
-15 # Babinicz 2023-09-04 13:12
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
poIak2010
-12 # poIak2010 2023-09-04 13:17
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+11 # Kmicic 2023-09-04 14:10
Widzę, że ktoś dalej podszywa się pod mój nick.
Hahahaha :lol:
Nic wam to nie pomoże hejterzy z platformy ubywatelskiej i PSL i tak przegracie te wybory i Polska będzie Polska nie niemiecko ruska.

A taka prośba do Moderatora czy nie można coś z tym zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Babinicz
-22 # Babinicz 2023-09-04 14:16
Cytuję Kmicic:
Widzę, że ktoś dalej podszywa się pod mój nick.
Hahahaha :lol:
Nic wam to nie pomoże hejterzy z platformy ubywatelskiej i PSL i tak przegracie te wybory i Polska będzie Polska nie niemiecko ruska.

A taka prośba do Moderatora czy nie można coś z tym zrobić.


nie kłam, ja jestem prawdziwy kmicic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-14 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-04 15:19
Cytuję Kmicic:
Widzę, że ktoś dalej podszywa się pod mój nick.
Hahahaha :lol:
Nic wam to nie pomoże hejterzy z platformy ubywatelskiej i PSL i tak przegracie te wybory i Polska będzie Polska nie niemiecko ruska.

A taka prośba do Moderatora czy nie można coś z tym zrobić.


O proszę. Teraz wzywasz Administrację. No właśnie ja zauważyłem bardzo dziwną zależność. Nagle zostały zminusowane na potęgę komentarze przeciw PiS. Do tego nagle w tym samym momencie się pojawiły dziwne akcje z nickami i jeszcze napisałeś, ze ,,dalej ktoś się podszywa" a tak naprawdę to w tym artykule dopiero. Śmierdzi mi to Kmicic Twoim pomysłem by rozwalić to forum bo ludzie krytycznie wyrażają się o PiS i są rozczarowani PiS-em i Panią Poseł i by odciągnąć uwagę od masowego minusowania oraz od komentarzy rozczarowanych wyborców PiS i dlatego te memy się pojawiły. Powtarzam. Dziwna kacja, ze akurat w jednym momencie pojawiły się minusy w dużekj ilości i dziwna kacja z nickami. Przypadek. Nie sądzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-9 # peło 2023-09-04 17:06
Cytuję Kmicic:
Widzę, że ktoś dalej podszywa się pod mój nick.
Hahahaha :lol:
Nic wam to nie pomoże hejterzy z platformy ubywatelskiej i PSL i tak przegracie te wybory i Polska będzie Polska nie niemiecko ruska.

A taka prośba do Moderatora czy nie można coś z tym zrobić.

Kaczyński walczy o polityczne życie i robi wszystko, aby zmaksymalizować wynik PiS — zmienił prawo wyborcze, tworząc nowe komisje na wsiach, angażuje w kampanię kasę spółek skarbu i rozpisał referendum, w którym nie obowiązują kampanijne limity finansowe, więc można wtłoczyć gigantyczną kasę w promocję PiS. Amen
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+10 # Kmicic 2023-09-04 21:55
Tu pozwolę sobie zacytować myśl Polskiego Patrioty, Gdzie leżą źródła pogardy samozwańczych „lepszych” wobec tych uznanych za „gorszych”?
cyt. ,,Tę prawdziwą szlachecko-inte ligencką, której nie wytrzebiły zabory, w dużej mierze wymordowali Hitler i Stalin. Nie da się ukryć, dzieci Żołnierzy Wyklętych zawsze miały pod górkę, podczas gdy wnuki KPP-owców dostawały zagraniczne stypendia i miały zapewnione awanse. A mimo to Polsce po raz kolejny udało się odrodzić. Mimo całych lat tresury i pedagogiki wstydu nasz kraj się rozwija, budujemy silną armię i marzymy o wielkiej przyszłości. Nie dziw, że tych, którzy polskość uznają za nienormalność, to wścieka. Zwłaszcza tych najinteligentni ejszych, którzy wiedzą, że postawili na złego konia, a prędzej czy później Polska wystawi im rachunek za sumę zaniechań, łajdactw i zwyczajnej zdrady. Monopol się skończył, dowodów na własną wyższość brak, pozostaje goła nienawiść. Namiastka dawno utraconego wstydu''
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-05 11:11
Cytuję Kmicic:
Tu pozwolę sobie zacytować myśl Polskiego Patrioty, Gdzie leżą źródła pogardy samozwańczych „lepszych” wobec tych uznanych za „gorszych”?
cyt. ,,Tę prawdziwą szlachecko-inteligencką, której nie wytrzebiły zabory, w dużej mierze wymordowali Hitler i Stalin. Nie da się ukryć, dzieci Żołnierzy Wyklętych zawsze miały pod górkę, podczas gdy wnuki KPP-owców dostawały zagraniczne stypendia i miały zapewnione awanse. A mimo to Polsce po raz kolejny udało się odrodzić. Mimo całych lat tresury i pedagogiki wstydu nasz kraj się rozwija, budujemy silną armię i marzymy o wielkiej przyszłości. Nie dziw, że tych, którzy polskość uznają za nienormalność, to wścieka. Zwłaszcza tych najinteligentniejszych, którzy wiedzą, że postawili na złego konia, a prędzej czy później Polska wystawi im rachunek za sumę zaniechań, łajdactw i zwyczajnej zdrady. Monopol się skończył, dowodów na własną wyższość brak, pozostaje goła nienawiść. Namiastka dawno utraconego wstydu''


Otóż to polak2010 vel Kmicic. Tak właśnie było. Kto współpracował z PZPR to żył jak pączki w maśle. Jak rodzina Kaczyńskich. Kaczyński podnosi zawsze , że jego rodzina była AK-owska. A PZPR tępił i torturował AK. Kiedy dzieci płakały za ojcami, którzy byli bohaterami i polskimi patriotami rodzina Kaczyńskich dostała willę w jednej z najlepszych dzielnic Warszawy. I to od państwa, którym rządziło PZPR i ogólnie rozumiana komuna.

Rajmund Kaczyński ojciec Lecha i Jarosława, którego temat jest uciszony pracował na jednej z najlepszych uczelni w kraju jakim była Politechnika Warszawska. Jak były AK-owiec mógłby pracować skoro przez lata żołnierzy AK i ich rodziny prześladowano. Rajmund Kaczyński mógł sobie jeździć gdzie chciał na świecie. Dość często były to kraje zachodnie. A zwykli Polacy by doprosić się paszportu musieli dawać w łapę lub wręcz błagać by mogli wyjechać za granicę kraju. A Rajmund Kaczyński sobie podróżował jak gdyby nigdy nic.

Jakim cudem akurat z wielu par bliźniaków do filmu ,,O takich dwóch co ukradli księżyc" akurat zostały wybrane bliźniaki z rodziny z rodziny AK-owskiej. Jak wspomniałem rodziny AK były prześladowane w PRL i taki film by im dali. Nie ma szans.

Mamy rok 1981. Stan wojenny i internowania ludzi z ,,Solidarności" . Co się dzieje wtedy z Jarosławem Kaczyńskim. A no śpi sobie spokojnie do południa i jego aresztowania nie obejmują. Jak to tłumaczył, że nie był aresztowany bo to był ,,przypadek" albo, ,,że nic nie znaczył". Rajmund tutaj jednego syna zdołał uratować przed internowaniem bo miał kontakty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-05 11:15

Upada PRL a w 1990 roku PZPR. Po PZPR zostają budynki i biurowce. I tutaj wchodzi protoplasta PiS czyli Porozumienie Centrum. Po sprzedaży swojego organu prasowego ,,Express Wieczorny" obcemu szwajcarskiemu kapitałowi Kaczyński i PC kupują budynki po PZPR i dzięki kontaktom w PZPR dostają je za pół darmo. tvn24.pl/.../...

PiS jest partia powstałą na zgliszczach i na infrastrukturze PZPR. I mam nadzieję, ze historia się o to upomni bo Kaczyński i jego najbliższa ekipa uknuli takie wielopiętrowe kłamstwo, którymi karmią ludzi. To jest prawda o PiS i Jarosławie Kaczyńskim. Zastanówmy się czy chcemy ponownie u władzy kogoś takiego jak PZPR. Czy chcemy powrotu do tego by o naszych losach decydował pierwszy sekretarz i Biuro Polityczne, które tym razem mieści się na Nowogrodzkiej. Ja za powrotem takiej władzy nie zagłosuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+1 # Kmicic 2023-09-05 18:14
Jak napisałem powyżej ta wieloletnie działanie obcych mocarstw w nasze Polskie społeczeństwo zakorzeniło w nas tzw. ,,Poczucie Wstydu i dalej ta pseudo yelita opozycyjna to kontynuuje.
Na szczęście powoli Polska inteligencja się odradza i nie wstydzi się swojej polskości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-4 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-05 18:52
Cytuję Kmicic:
Jak napisałem powyżej ta wieloletnie działanie obcych mocarstw w nasze Polskie społeczeństwo zakorzeniło w nas tzw. ,,Poczucie Wstydu i dalej ta pseudo yelita opozycyjna to kontynuuje.
Na szczęście powoli Polska inteligencja się odradza i nie wstydzi się swojej polskości.


Rzeczywiście PIS wstydu nie ma. Cały świat widzi, że u Nas w Polsce władza robi w konia obywateli. Swojemu elektoratowi PiS wtłacza do głów, że spadające znaczenie Polski w Europie i w świecie to z powodu dumy Polski. Nie to duma Kaczyńskiego i jego świty razem z Poseł Pamułą. Co z wielkiej ,,dumy" mamy. Nic. Nawet płacimy za własną głupotę. Co chwila kary za tą wielką ,,dumę". Duma PiS nie pozwala na pieniądze z KPO co mogłyby pomóc Polakom w niełatwych czasach. PiS ciągnie Polskę na dno. Czas ten ciężar PiS-u z siebie zrzucić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
0 # Prawdziwy Kmicic 2023-09-05 23:54
Cytuję Kmicic:
Jak napisałem powyżej ta wieloletnie działanie obcych mocarstw w nasze Polskie społeczeństwo zakorzeniło w nas tzw. ,,Poczucie Wstydu i dalej ta pseudo yelita opozycyjna to kontynuuje.
Na szczęście powoli Polska inteligencja się odradza i nie wstydzi się swojej polskości.


Warto tu zauważyć, że do pewnego momentu nie było tematu wstydu kraju pochodzenia, ten aspekt wymyślił PiS i wrzucił w mózgi części społeczeństwa, głównie niższej warstwie. Inteligencja sama z siebie wysoką pewność siebie posiada. Tym bardziej ci szlachetnie urodzeni, skoligaceni z rodami europejskimi. Także wstyd bycia Polakiem niestety dotyczył i nadal dotyczy tylko tej warstwy na dole, co wyewoluowało przez to, że najgorsze cwaniaczki wyjeżdżały za granicę i robili i nadal robią oborę, te polskie Janusze, czereśniaki, nie ważne czy ze wsi czy miasta, Januszex to stan umysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.