Lasy Państwowe wspierają samorządy. Ponad 3,5 mln zł na remonty dróg

Zdjęcie ilustracyjne fot. pexels.comZdjęcie ilustracyjne fot. pexels.com

Tylko w tym roku Nadleśnictwo Oleszyce przekaże prawie 3,4 mln złotych na remont lokalnych dróg. Senator Mieczysław Golba podkreśla, że to kolejny przykład na to, że Lasy Państwowe to nasze wspólne dobro.

Nie od dziś Lasy Państwowe wspierają finansowo samorządy. Warto wrócić do 2020 roku, kiedy to cztery nadleśnictwa z naszego regionu (Lubaczów, Oleszyce, Narol oraz Jarosław) przekazały po 50 tysięcy złotych na przebudowę mostu na rzece Szkło w miejscowości Budzyń.

Kilkanaście miesięcy później wsparcie było jeszcze większe, bowiem w 2022 roku Nadleśniczowie Nadleśnictw Oleszyce oraz Narol przekazali promesy na łączną kwotę 700 tys. złotych na remonty dróg powiatowych. Natomiast pod koniec ubiegłego roku Nadleśnictwo Oleszyce praktycznie w całości sfinansowało remont drogi w miejscowości Witki. Co więcej, w międzyczasie Nadleśnictwa takie jak Oleszyce dofinansowały remonty lokalnych dróg gminnych (m.in. w Futorach czy w Nowym Dzikowie i Starym Dzikowie).

W tym roku wsparcie finansowe Lasów Państwowych będzie rekordowo wysokie. Leśnicy z Oleszyc przekażą prawie 2,6 mln złotych na przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1649R Granica województwa Moszczanica-Cewków. Nadleśnictwo Oleszyce kwotą 434 tys. zł dofinansuje także przebudowę drogi Nowy Dzików - Ułazów. To nie koniec, bowiem niespełna 340 tysięcy złotych tamtejsze nadleśnictwo przekaże na remont drogi gminnej w kierunku cewkowskich lasów. Z kolei Nadleśnictwo Lubaczów jeszcze w tym roku kwotą 94 tysięcy sfinansuje przebudowę przepustu na drodze w miejscowości Nowiny Horynieckie.

- Środki Lasów Państwowych zmieniają infrastrukturę drogową, wspierają finansowo samorządy w remontach infrastruktury drogowej. To kolejny przykład, że Lasy Państwowe, to nasze wspólne dobro. - napisał na Facebooku senator Mieczysław Golba

Warto dodać, że kolejne wsparcie LP dla samorządów planowane jest także na rok 2024.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.