Nadleśnictwo Oleszyce po raz kolejny dofinansuje przebudowę dróg samorządowych

fot. Nadleśnictwo Oleszycefot. Nadleśnictwo Oleszyce

W poniedziałek (12.12) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie Nadleśnictwo Oleszyce przekazało promesę w wysokości 500 tysięcy złotych na przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Witki w gminie Stary Dzików.

Dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych wkrótce zakończy się przebudowa drogi powiatowej nr 1648R Moszczanica - Niemstów - Cieszanów w km 0+000 - 0+980. Chodzi o odcinek o długości prawie 1 km znajdujący się na terenie miejscowości Witki. Całkowita wartość inwestycji to prawie 518 tysięcy złotych, a Nadleśnictwo Oleszyce przeznaczy 500 tysięcy złotych ze środków Funduszu Leśnego. To oznacza, że Lasy Państwowe praktycznie w całości sfinansują to zadanie, bo poziom dofinansowania wynosi aż 97%.

- Lasy Państwowe dofinansowały drogę w miejscowości Witki w 96.5 %. 3.5 % pokryła Gmina Stary Dzików z Powiatem. Dziękuję Panu Senatorowi RP Mieczysław Golba za uzasadnienie złożonego wniosku przez Powiat Lubaczowski i Nadleśnictwo Oleszyce. Pozyskane środki to kwota 500 000 zł. - napisał na Facebooku radny powiatowy Józef Ozimek

To nie pierwsza inwestycja, którą współfinansują Lasy Państwowe. W lipcu Nadleśnictwo Oleszyce przekazało 500 tysięcy złotych na przebudowę drogi powiatowej na odcinku  Cewków - Granica Województwa. Wcześniej Nadleśnictwa Lubaczów, Narol, Oleszyce oraz Jarosław dofinansowały kwotą 200 tys. złotych przebudowę mostu na rzece Szkło. Było też dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy zł na przebudowę drogi Stary Dzików – PGR Stary Dzików. W 2020 roku wsparcie finansowe od LP otrzymała także gmina Oleszyce na remont drogi gminnej.

Źródło: ZLUBACZOWAPL, Nadleśnictwo Oleszyce

Komentarze   

Basznianin
+6 # Basznianin 2022-12-16 20:34
Radny bezradny twierdzi, że szczególnie wdzięczny Panu Senatorowi RP Mieczysław Golba za uzasadnienie złożonego wniosku. Powiat nie umie uzasadnić? Ach przecież starostą jest Swatek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia