Uzdrowisko Horyniec w nowej odsłonie. Inwestycje kosztowały prawie 39 mln złotych [ZDJĘCIA]

fot. Uzdrowisko Horyniecfot. Uzdrowisko Horyniec

Nowa oferta i podniesienie jakości świadczonych usług – to efekt inwestycji prowadzonych w ostatnich latach w Uzdrowisku Horyniec. W piątek, 19 maja odbyło się ich uroczyste oddanie oraz prezentacja. Modernizacja uzdrowiska była możliwa dzięki wsparciu Funduszy Unijnych oraz dzięki podwyższeniu kapitału spółki przez województwo podkarpackie. 

Oddanie nowych inwestycji rozpoczęło się tradycyjnie przecięciem wstęgi, którego dokonano przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Kliniczne Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Wśród zaplanowanych na ten dzień wydarzeń były wystąpienia zaproszonych gości, konferencja naukowa z udziałem konsultantów krajowych i wojewódzkich, a także zwiedzanie nowych obiektów uzdrowiska.

Inwestycje, które uroczyście oddano w piątek do użytku, były realizowane w latach 2018-2021, a ich łączna wartość  wyniosła 38,6 mln złotychW tym m.in. na nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny i wyposażenie pomieszczeń zabiegowych zostało przeznaczone ponad 7 mln złotych. Koszty zostały pokryte w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego przez samorząd województwa, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz ze środków własnych spółki. Łączne dokapitalizowanie ze środków województwa podkarpackiego w latach 2017-2020 wyniosło 27,3 mln złotych. Znaczenie tego montażu finansowego podkreślał marszałek Ortyl, który mówił też o inteligentnej specjalizacji regionu: 

Samorząd województwa systematycznie inwestuje w uzdrowiska, które są niezwykle istotnym elementem, wręcz stanowiącym fundament naszej ważnej regionalnej specjalizacji, jaką jest jakość życia. Na inwestycje uzdrowiskowe patrzymy również przez pryzmat dbałości o zdrowie i kondycję mieszkańców Podkarpacia. Jak ważne jest lecznictwo uzdrowiskowe pokazała pandemia, której skutki nadal dotkliwie odczuwamy – mówi marszałek Władysław Ortyl. 

Prezes uzdrowiska, Dorota Czyż dziękowała podczas uroczystości marszałkowi oraz radnym województwa za podjęcie decyzji o wielomilionowych inwestycjach oraz zapewniła, że ma kolejne pomysły na rozwój horynieckiego uzdrowiska.

W ramach licznych zadań dobudowanom.in. nowe skrzydło Domu Zdrojowego oraz przebudowano Zakład PrzyrodoleczniczyRealizacja projektów pozwoliła na stworzenie nowej oferty i podniesienie jakości świadczonych usług uzdrowiska. Jednym z celów, jakie spółka osiągnęła w wyniku tych inwestycji, jest poszerzenie katalogu świadczonych usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu oraz kardiologicznych i neurologicznych. Drugim zasadniczym efektem jest znaczące zwiększenie bazy noclegowej o ponad 115 miejsc oraz gruntowna modernizacja funkcjonalna przestrzeni i pomieszczeń użytkowych. 

Wśród gości znaleźli się między innymi: Teresa Pamuła, poseł RP, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz służb mundurowych. Samorząd województwa reprezentował także radny województwa Andrzej Ćwierz. Obiekt poświęcił biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej - Mariusz Leszczyński.

Zdjęcia: Uzdrowisko Horyniec

Źródło: podkarpackie.pl

Komentarze   

Czyżby?
+17 # Czyżby? 2023-05-20 20:46
Z tej okazji dodajmy, że od tego roku społeczność lokalna została odcięta od leczenia ambulatoryjnego w Uzdrowisku. Ktoś to wyjaśni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-23 # Kmicic 2023-05-21 09:31
Zauważcie ile milionów dostają gminy na wszelakie inwestycje jest to niebywałe. Mówcie co chcecie ale teraz Polska się rozwija i kwitnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-05-21 20:33
Cytuję Kmicic:
Zauważcie ile milionów dostają gminy na wszelakie inwestycje jest to niebywałe. Mówcie co chcecie ale teraz Polska się rozwija i kwitnie.


Chyba bardziej więdnie. Przecież widać, że to kółko wzajemnej adoracji. Mamy Posła od 2019 to to robi swoją robotę i czy byłby z PiS czy Po, PSL cyz z Lewicy jeśli ta partia by rządziła i Poseł był rodem z Horyńcu-Zdroju to taka inwestycja by była. Przed 2019 Poseł Pamuła Posłanki nie była u jakoś takich inwestycji jej było. Tylko, że Pani Poseł wieczba nie jest a już swoje lata ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Date
+15 # Date 2023-05-21 21:32
Cytuję Kmicic:
Zauważcie ile milionów dostają gminy na wszelakie inwestycje jest to niebywałe. Mówcie co chcecie ale teraz Polska się rozwija i kwitnie.

Kwitną długi dla twoich dzieci!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Date
+13 # Date 2023-05-21 21:34
Kiedy się skończy sprawdzanie darmozjadów na takie imprezki!!!!, co oni takiego wnieśli do tej inwestycji???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.