Uzdrowisko w Horyńcu z nowymi terenami na rozwój

fot. Anna Magda Biuro prasowe UMWP  fot. Anna Magda Biuro prasowe UMWP

Województwo Podkarpackie otrzyma nieodpłatnie działkę w Horyńcu-Zdroju. Nieruchomość pozwoli na dalszy rozwój spółki uzdrowiskowej. Pisemną decyzję ministra rolnictwa i rozwoju wsi przekazał dziś w Rzeszowie Jerzy Borcz, dyrektor oddziału terenowego Rzeszów, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. 

Jerzy Borcz przekazał oficjalną decyzję ministra na ręce marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla

- Cieszę się, że mogę przekazać na ręce pana marszałka decyzję o przekazaniu 60 arów działki w Horyńcu. Minister rolnictwa zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu terenu na potrzeby samorządu województwa, by samorząd przekazał je następnie dla uzdrowiska. Ale ostatecznym beneficjentem tej decyzji będą kuracjusze i goście kurortu i dokładnie o to nam  chodzi – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami Jerzy Borcz. 

Dyrektor rzeszowskiego KOWR-u wspomniał o przekazanych do tej pory przez KOWR, a dokładnie jego poprzedniczkę Agencję Nieruchomości Rolnych – działkach na potrzeby Horyńca. 

W 2010 roku uzdrowisko otrzymało 3 hektary. Teraz kolejne 60 arów przekazane zostaje samorządowi województwa, bo uzdrowisko jest samorządową spółką. Te grunty z pewnością zostaną dobrze spożytkowane, aby Horyniec Zdrój mógł się rozwijać – podkreślał Jerzy Borcz. 

Oficjalne przejęcie nieruchomości nastąpi w przyszłym tygodniu. Uzdrowisko otrzymuje dwie działki w Horyńcu Zdroju o powierzchni 0,3470 ha oraz 0,2328 ha.

- Grunty są niezbędne, aby myśleć o przyszłości uzdrowiska i świadczonych tam usług. Mamy pomysły i plany a do ich realizacji niezbędne są tereny. Chcemy rozwinąć zarówno obszar wokół sanatorium „Jawor”, jak i Domu Zdrojowego . Zależy nam, aby zyskały nowy walor, jeszcze piękniejszego otoczenia,. Bo właśnie tego oczekują kuracjusze przyjeżdżający do Horyńca – mówił w czasie konferencji marszałek Władysław Ortyl, dziękując za przekazane grunty – Planujemy także zakup pół hektara gruntu od osoby prywatnej. Musimy inwestować w rozwój uzdrowiska – zaznaczył marszałek. 

Dotychczasowwłaściciel - Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, gospodarującZasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa przekazuje samorządowi województwa obie działki nieopłatnie. Działki te zostaną przekazane z przeznaczeniem na tereny rekreacyjno-wypoczynkowe dla kuracjuszy i pacjentów uzdrowiska „Uzdrowisko-Horyniec”, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Spółka zamierza wykorzystać je jako teren rekreacyjny dla kuracjuszy w ramach wspomagania prowadzonych kuracji. Działki wkomponują się w kompleks sanatorium „Jawor” i „Dom Zdrojowy”. Wartość rynkowa przekazanych nieruchomości to ponad 400 tysięcy złotych

fot. Anna Magda Biuro prasowe UMWP 

Źródło: podkarpackie.pl

Komentarze   

sołek
+8 # sołek 2023-10-03 07:37
CENY DZIAŁEK RZESZOWSKIE A ZAROBKI HORYNIECKIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Idą wybory i pieniąd
+7 # Idą wybory i pieniąd 2023-10-03 10:33
Czyli już niedługo wybory...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia