Przed nami II edycja Gali Wolontariatu

W ubiegłym roku została zorganizowana I Gala Wolontariatu w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.plW ubiegłym roku została zorganizowana I Gala Wolontariatu w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Tuż przed świętami w Lubaczowie odbędzie się II Gala Wolontariatu. Wydarzenie organizowane przez Poseł Teresę Pamułę oraz Stowarzyszenie Kobiety Karpat ma celu docenić tych, którzy pomagają innym.

W powiecie lubaczowskim działa mnóstwo cichych, dobrych Aniołów - osób, które w dobie współczesnego świata znajdują w sobie chęć i empatię, ale również poświęcają swój czas i energię, pomagając innym prowadzą dialog międzypokoleniowy. Są to zarówno wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Lubaczów, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP w Lubaczowie, członkowie 12 Szkolnych Kół Caritas w rejonie lubaczowskim, Rada Rycerzy Kolumba nr 16380 w Lubaczowie przy parafii św. Stanisława oraz wiele innych osób, współpracujących z nimi. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale wszelkie akcje charytatywne pokazują, jak wiele osób angażuje się w czynienie dobra, w pomaganie innym, wzmacnianie międzypokoleniowości.  

II edycja Gali Wolontariatu 2022 została przygotowana z myślą o tych wszystkich dobrych aniołach.

- Niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę innych właśnie na Nich - Tych, którzy nie wahają się ani chwili, narażając czasami swoje zdrowie, aby wesprzeć osoby potrzebujące, zachęcać do pomagania. – podkreśla Poseł Teresa Pamuła

II edycja Gali Wolontariatu odbędzie się 19 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Wydarzenie to będzie połączone z konferencją podsumowującą projekt „Dialog międzypokoleniowy podczas „Spotkań Wigilijnych Pod Strzechą” wsparcie integracji międzypokoleniowej w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Międzynarodowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej, a także obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. 

Podczas gali zostaną wyróżnieni wolontariusze najbardziej zaangażowani w pomoc innym. Otrzymają oni od Poseł Teresy Pamuły oraz Prezes Stowarzyszenia Kobiety Karpat Krystyny Wróblewskiej podziękowania i medale za swoją działalność wolontaryjną.

Przygotowana dla nich została również część artystyczna – koncert kolęd i pastorałek oraz słodki poczęstunek.

Poseł Teresa Pamuła zaprasza wszystkich wolontariuszy, stowarzyszenia, osoby działające indywidualnie do wzięcia udziału w II edycji Gali Wolontariatu 2022. Potwierdzeniem wzięcia udziału w Gali będzie wypełnienie formularza znajdującego się pod tym linkiem. Wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną na adres pamulabiuro@wp.pl lub przynieść osobiście do Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Teresy Pamuły, ul. Rynek 25, Lubaczów (czynne pn. – pt. godz. 08.00 – 14.00) do dnia 30 listopada 2022 r.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Kuchcińskiego. Patronatem medialnym galę objęli: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, VIA Katolickie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Portal ZLUBACZOWA.PL, Katolickie Radio Zamość oraz Tygodnik Katolicki Niedziela.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia